НР підбила підсумки конкурсу на вільні телеканали і радіочастоти, оголошеного 28 грудня 2011 року

Перегляди: 4240
Додано: 2012-03-21 13:58:24 (admin)
Оновлено: 2018-12-24 12:56:52 (E.v.g.)

 

NR new logo ua

 

Сьогодні, 21 березня 2012 року,  на засіданні Національної ради  підбито підсумки  конкурсу на отримання ліцензій на мовлення з використанням вільних телерадіоканалів. Рішення про його проведення ухвалено регулятором 21 грудня 2011 року, оголошення оприлюднене в газеті «Голос України» 28 грудня.

На конкурс було виставлено 5 телеканалів у таких населених пунктах: Єнакієвому, Селидовому, Кіровську, Краматорську Донецької обл. та місті Запоріжжі та 24 радіочастоти: в Євпаторії АР Крим, Овручі та Олевську Житомирської обл., Добрянському Закарпатської обл., Верховині Івано-Франківської обл., місті Києві, Біловодську, Білолуцьку, Зоринівці, Марківці Луганської обл., 2 частоти у Львові, Болграді, Великій Михайлівці, Кодимі, Котовську, Тарутиному, Фрунзівці Одеської обл., Гребінці Полтавської обл., місті Рівному, Великому Бурлуці Харківської обл., Тальному Черкаської обл., Новодністровську та Путилі Чернівецької обл.

Переможцями визначено:

Телебачення
• 38 ТВК у м. Кіровському Донецької обл. – ТОВ «Телерадіокомпранія «Дон-інфо», м. Кіровське Донецької обл.;
• 24 ТВК у м. Краматорську Донецької обл. – ТОВ «Телерадіокомпанія «Сат-Плюс», м. Слов’янськ Донецької обл.;
• 64 ТВК у м. Запоріжжі – ТОВ «Телеканал «Тоніс»;

Радіо
• Частота 106,8 МГц у м. Євпаторії, АР Крим – «ТОВ «Телерадіокомпанія «Радіо кохання»;
• Частота 107,2 МГц у м. Львові – ТОВ «Бюро ідей», м. Київ;
• Частоти 67,82 МГц у м. Львові – «Телерадіокомпанія «Еммануїл», м. Київ;
• Частота 105,2 МГц у м. Тальному Черкаської обл. – НРКУ (програма УР-1)

На жаль, на більшість із виставлених на конкурс телерадіоканалів  претендентів не виявилося, тому ці телеканали і радіочастоти віднесені до резерву Національної ради.

На дві частоти, а саме: 103,6 МГц у смт Верховині Івано-Франківської обл. та 68,24 МГц у м. Рівному було по одному претендентові, але представники цих компаній не з’явилися на засідання Національної ради і не представили своїх програмних концепцій, тому ці частоти також віднесені до резерву Національної ради.

Оф. сайт НР


 

Результати конкурсу Нацради

21 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки конкурсу на 5 телевізійних і 24 радіочастоти, оголошеного 28 грудня 2011 року.

 

Радіочастоти отримали відновлене радіо «Мелодія» (106,8 МГц у Євпторії), нова радіостанція «Лайф» (107,2 МГц у Львові), Національна радіокомпанія України (105,2 МГц у Тальному Черкаської області) і ТРК «Еммануїл» (67,82 МГц у Львові).

 

Найбільше претендентів - п'ять - виявилося на частоту 107,2 МГц у Львові (1 кВт, 24 години на добу). Заявки на конкурс подали Національна радіокомпанія України (Перший канал Українського радіо), «Русское радио - Украина», ТРК «Клас» (позивний «Перець ФМ»), ТРК «Міст-ТБ» (ZIK) і ТОВ «Бюро ідей» (радіо «Лайф»).

 

Ця частота вдруге виставляється на конкурс. Улітку 2011 року на неї був лише один претендент - ТРК «Міст-ТБ» (телеканал ZIK, який хотів розпочати ще й радіомовлення). Тоді під час засідання члени Нацради проголосували за перемогу «Міст-ТБ» у конкурсі. Однак згодом член Нацради Лариса Мудрак відкликала свій голос, оскільки проголосувала за компанію «випадково». В результаті за «Міст-ТБ» проголосували лише чотири члени, і компанія частоту не отримала. Нині «Міст-ТБ» отримав тільки один голос - від Лариси Мудрак.

 

По одному голосу дістали НРКУ та «Русское радио», два голоси - «Перець ФМ», а за новачка медіа ринку - ТОВ «Бюро ідей» - проголосували шестеро членів регуляторного органу із семи.

 

Керівник і співзасновник компанії, яка перемогла в конкусрі, Леонід Шостаковський повідомив членам Нацради, що «Бюро ідей» - це консалтингова компанія, яка займається розвитком бізнес-проектів. Зокрема, три роки управляла готельним комплексом «Шелтер» на курорті «Буковель», тож «знає смаки регіону». Тепер вона планує, починаючи зі Львова, розвивати загальнонаціональну радіомережу. Детальніше про концепцію та назву радіостанції він на засіданні не розповідав.

 

«Телекритиці» пан Шостаковський уточнив, що «Бюро ідей» представило концепцію радіо «Лайф». Це музична радіостанція, 30% контенту якої становитиме національна музика, а решту - західна, у тому числі польська, угорська. В ефірі плануються програми під назвами «Молодіжна радіохвиля», «Чудове слово», «Сонячний ранок» (ранкове шоу), «Надвечір'я» (вечірнє шоу), «Музичний ефір», «Гламурний автопром», «З народних джерел», «Калейдоскоп», «Дарунок з любов'ю» тощо. «Наш контингент - це школярі від 14 років та старші люди 30-45 років», - додав він.

 

Найближчі інвестиції в радіопроект, за його словами, становлять 350 тис. грн. на побудову власної вежі. «Далі ми плануємо розвиватися і боротися за частоти в регіоні», - сказав він.

 

Зі слів пана Шостаковського, засновниками «Бюро ідей» є він та його партнер-юрист. Хто є інвестором проекту радіостанції, він відмовився говорити, оскільки «це публічна людина».

 

На частоту 106,8 МГц у Євпаторії (200 Вт, 24 години на добу) претендували чотири радіокомпанії: НРКУ (Перший канал УР), фірма «Лямін» («Радіо Рокс»), місцева компанія «Атлант-СВ» із Сімферополя та ТРК «Радіо Кохання» (екс-радіо «Дача», а нині - «Мелодія»). НРКУ отримала один голос, «Радіо Рокс» - жодного, «Атлант-СВ» - два голоси, а за концепцію відновленого радіо «Мелодія» свої голоси віддали шестеро членів Нацради.

 

НРКУ (Перший канал УР) подала на конкурс ще третю заявку - на 105,2 МГц у Тальному Черкаської області. Як єдиний претендент вона і стала переможцем.

 

На частоту УКХ-діапазону 67,82 МГц у Львові подалися дві компанії - ТРК «Еммануїл» (духовно-просвітницька радіостанція) і ТРК «ІФ медіа груп». За першу проголосували п'ять членів Нацради, за другу, представники якої на конкурс не прийшли, - двоє.

 

Загалом на конкурс були виставлені 24 радіочастоти. На 18 із них претендентів не виявилося, оскільки пропонувалися незначні відрізки часу (кілька годин на тиждень) в ФМ-діапазоні або УКХ-діапазон. Тож їх віднесено до резерву (частоти в Овручі та Олевську Житомирської обл., Добрянському Закарпатської обл., місті Києві, Біловодську, Білолуцьку, Зоринівці, Марківці Луганської обл., Болграді, Великій Михайлівці, Кодимі, Котовську, Тарутиному, Фрунзівці Одеської обл., Гребінці Полтавської обл., Великому Бурлуці Харківської обл., Новодністровську та Путилі Чернівецької обл.).

 

На 103,6 МГц Верховині Івано-Франківської області заявку подала ТРК «Західна столиця», на 68,24 МГц у місті Рівному - ТРК «ІФ медіа груп». Але ці претенденти на конкурс не з'явилися, тож ці дві частоти теж віднесено до резерву.


Телевізійні частоти дісталися телеканалу ТОНІС (у Запоріжжі), ТРК «Сат-плюс» (у Краматорську) і новій ТРК «Дон-інфо» (у Кіровському).

 

ТОНІС став переможцем конкурсу на 64 ТВК у Запоріжжі (100 Вт, 24 години на добу). Крім ТОНІСа на цю частоту претендувала ТРК «НБМ-Запоріжжя» (дочірня компанія 5-го каналу), яка раніше мовила на цій частоті, але їй відмовили в продовженні ліцензії через не передбачену ліцензією ретрансляцію телеканалу ТОНІС.

 

За даними Нацради, ця частота раніше входила до мережі компанії НБМ (5 канал), але після отримання компанією «Експрес-інформ» (ще одна юридична особа 5-го каналу) іншої частоти в Запоріжжі, 64 ТВК була виокремлена з ліцензії НБМ на дочірню компанію «НБМ-Запоріжжя». Строк дії виокремленої у 2010 році ліцензії становив два роки. Протягом цього часу компанія, за інформацією Нацради, ретранслювала ТОНІС.

 

Представник «НБМ-Запоріжжя» повідомив під час конкурсу, що компанія оскаржила в суді рішення Нацради про оголошення їм попередження за ретрансляцію ТОНІСа та про відмову в продовженні строку дії ліцензії. 1 березня Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив цей позов, скасував рішення Нацради та зобов'язав регулятора продовжити ліцензію «НБМ-Запоріжжя» на сім років. Нацрада подала апеляційну скаргу, але провадження ще не розпочато.

 

«Ми вважаємо, якщо зараз буде прийняте рішення про визначення переможця, то в разі рішення апеляційного суду на нашу користь, рішення Національної ради буде нелегітимним. Крім того переможець конкурсу має сплатити ліцензійний збір, а якщо це рішення виявиться нелегітимним, то хто відшкодовуватиме витрати компанії?», - заявив представник «НБМ-Запоріжжя» та запропонував Нацраді відкласти визначення переможця до моменту набрання чинності судовим рішенням, тим паче, що граничний термін підбиття підсумків конкурсу - 27 квітня.

 

Однак заступник начальника управління правового забезпечення Нацради Олег Шосталь зауважив, що рішення суду першої інстанції не набрало законної сили, тож, на думку юристів Нацради, на сьогодні немає перешкод для проведення конкурсу. «Компанія подавала в суді клопотання про зупинення конкурсу на забезпечення позову, але суд їй відмовив. Тож це лише ваше припущення, що рішення суду може бути залишено в силі», - додав він.

 

Відтак, Нацрада не підтримала пропозицію відкласти питання та проголосувала за визначення переможця, яким став ТОНІС.

 

Водночас ТОНІСу не вдалося перемогти в конкурсі на 24 ТВК у Краматорську Донецької області (100 Вт, 12 годин на добу). Тут перемогла місцева ТРК «Сат-плюс».

 

Нагадаємо, що ця компанія й мовила раніше на цій частоті, але їй двічі відмовляли в продовженні ліцензії (після рішення суду, яке зобов'язало Нацраду переглянути питання). Партнером ТРК «Сат-плюс» по частоті була близька до неї ТРК «Схід-плюс», якій також двічі відмовили в продовженні ліцензії. Зрештою, засновники компаній прийняли рішення відмовитися від позову та взяти участь в конкурсі.

 

На попередньому конкурсі 15 лютого «Сат-плюс» стала переможцем на половину ефірного часу на частоті, нині ця ж компанія отримала решту ефірного часу. Таким чином, «Сат-плюс» цілодобово мовитиме на 24 ТВК у Краматорську.

 

Новий мовник - ТРК «Дон-інфо» - став переможцем конкурсу на 38 ТВК у Кіровському Донецької області (10 Вт, 24 години на добу). Це місцева телекомпанія, засновником якої є ТОВ «Екенерго» (99%). Компанію представляв В'ячеслав Агатій, гендиректор «Екенерго» та депутат місцевої ради. Він презентував концепцію соціального каналу, який транслюватиме фільми, інформаційні програми, дитячі та просвітницькі, які «підтримуватимуть патріотизм». За словами пана Агатія, канал очолить колишній керівник ТРК «Світ», що раніше мовила на 38 ТВК у Кіровську, але втратила ліцензію у 2011 році.

 

На 8 ТВК у Єнакієвому (10 Вт, 24 години на добу) і 12 ТВК у Селидовому (100 Вт, 21 година на добу) претендентів не виявилося, тож частоти віднесено до резерву Нацради.


За матеріалами сайту "Телекритика"



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>