«Зеонбуд» хоче впровадити платні канали

Перегляди: 4280
Додано: 2012-01-31 15:34:02 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:40:45 (admin)


І вже веде переговори з Discovery

Компанія «Зеонбуд», що є провайдером загальнонаціональних цифрових мультиплексів МХ-1, -2, -3, -5, хоче впровадити пакет платних каналів. Цю інформацію журналістам підтвердив генеральний директор «Зеонбуду» Віктор Галич.

 

Як розповів пан Галич «Телекритиці», компанія вже веде попередні переговори. «Це переважно іноземні мовники, наприклад, Discovery, - те, що люди люблять дивитися», - сказав він. При цьому нинішні 32 канали (28 загальнонаціональних та чотири канали регіонального мовлення) залишатимуться безкоштовними, наголосив він.

 

За його словами, ємність мережі «Зеонбуду» дозволяє додати ще до 20 каналів у чотири мультиплекси. «Якщо виходити з того, що всі канали будуть стандартної якості (SD), то крім 32 каналів ми зможемо додати ще 20 каналів. Якщо буде HD, тоді виходить менша кількість, адже там швидкість потоку втричі більша», - пояснив пан Галич.

 

Слід зазначити, що нині всі загальнонаціональні телеканали, які мають ліцензії на місця в мультиплексах «Зеонбуду» і вже мовлять в мережі (а це поки що 22 телекомпанії) надають свій сигнал в SD, хоча, як відомо, вісім компаній мають ліцензії на мовлення в HD: «Інтер», «Україна», «Кіноточка» (канал медіагрупи «Україна»), ТОНІС, «Мега», Enter music, «MTV-Україна», «Банк ТV». Ще двох HD-мовників за результатами цифрового конкурсу не було визначено.

 

«У цьому питанні є свої нюанси. Якщо виділяти канал в HD, то це втричі дорожче для мовника, тому що втричі більший об'єм потоку. Також це технічно незручно нам як оператору, якщо цей канал не 24 години на добу виходить в HD, а тільки окремі програми транслює в HD», - пояснив Віктор Галич.

 

Коли в провайдера з'явиться платний контент, поки сказати складно. «Для того, щоб такий пакет сформувати, ми вже ведемо попередню роботу. Але ми це можемо зробити тільки після того, як Національна рада дасть нам офіційний документ, що нам дозволено розширити пакет», - зазначив керівник «Зеонбуду».

 

Пан Галич поки не може сказати, чи планується виділити для платного пакету окремий мультиплекс або два, а існуючих ліцензіатів розподілити між іншими трьома (двома) мультиплексами.

 

Нагадаємо, що впровадження пакету платних каналів у мережі «Зеонбуду» експерти почали обговорювати після того, як Національна рада з питань телебачення і радіомовлення рекомендувала компанії встановити систему умовного доступу і закодувати сигнал.

"Телекритика"



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>