Територією області проходить(ла) РРЛ Ужгород-Помари-Уренгой, побудована у 1980-1986 рр.: Гусятин (дет. на сторінці нас.пункту) та Нирків (дет. на сторінці Чортківський (ex Заліщицький) район).
На території області існують або будуються РРС (РадіоРелійні Станції) ТФКРРТ: Борщів (будується з 2011 року, 100 метрів), Ланівці, Добриводи (невідомо, чи працює).
Проблеми з вежами, збудованими до 1978 року.
1959
побудовано ретранслятор (колишня нафтобурова вежа) у Тернополі (Кутківці)
1962
28 січня - здано в експлуатацію РТС Бучач (колишня нафтобурова вежа, Львівське телебачення), це третій передавач в області (другий у Чорткові ?)
1968
побудовано щогли у Ланівцях та Шумську
1969
побудована та введена в експлуатацію РРЛ Волочиськ-Ланівці-Шумськ-Острог-Антопіль (УРРЛ-4 (Київ)-Черкаси-Антопіль)
1976
побудовано РРЛ Волочиськ-Добриводи-Тернопіль, можливо Добриводи було тут
1977
в області присутні 7 мікроретрансляторів (орієнтовно Тернопіль (Кутківці), Бучач, Чортків, Ланівці, Шумськ, Кременець, Волочиськ)
1978
побудовано щоглу у Лозовій
1979
РТПС Лозова включена в магістральну УРРЛ-4 (Київ)-Черкаси-Антопіль, мабуть Добриводи вже не потрібна
1982
введено в дію РРЛ Лозова-Теребовля-Чортків (66,2 км)
1988
виконані роботи по будівництву РРЛ Лозова-Бережани (61,5 км), проведена реконструкція РРЛ Лозова-Теребовля-Чортків
1993
грудень - введено в дію РРЛ Чортків-Чемерівці
1994
побудовано вежу у Бережанах (ретранслятор вже був присутній)
1996-1998
введено в дію РРЛ Бережани-Бучач-Чортків, спочатку на ГТТ-8000\960 потім на SAF CFIP-11 (?)
1999
побудовано щоглу у Кременці (ретранслятор вже був присутній)
2001
серпень, грудень - запущені цифрові потоки Лозова-Рівне, Лозова-Бережани-Червоне
2003
вересень - змонтовано та введено в дію обладнання "Геліос-4" на проміжку РРЛ Теребовля-Чортків (ще раніше на проміжку РРЛ Лозова-Теребовля), побудовано нову щоглу у Чорткові (ретранслятор вже був присутній)
2009
побудовано щоглу у Монастириському (тендер - 1189.9 тис. гривень (курс на літо 2009 р.))
Вихід на РРС-5 Львів через УРРЛ-16/УРРЛ-4і (цифра) Червоне-Бережани. Взагалі схема РРЛ виглядає так на Р-600-2МВ ...-Волочиськ-Лозова-Ланівці-Шумськ-Острог-Антопіль, відгалуження Ланівці-Кременець, Лозова-Бережани (далі Курс-8 на Червоне-Золочів/Львів), на ГТТ-8000\960 Бережани-Бучач-Чортків (далі Курс-8 на Чемерівці), на Геліос-4 Лозова-Теребовля-Чортків, у планах Бережани-Монастирська-Бучач та Чортків-Борщів-Хрещатик.
2011
проблемою залишається покриття телевізійними сигналами південної зони області. Ця частина регіону не була внесена до частотного плану для переходу на цифрове мовлення через відсутність радіотелевізійної вежі в м. Борщові. Розпорядженням голови Тернопільської обласної держадміністрації від 20.09.2011 р. схвалено проект Програми з організації телерадіомовлення у південних районах Тернопільської області на 2012-2014 роки і подано на затвердження чергової сесії обласної ради. Проект пройшов обговорення у профільних постійних депутатських комісіях і внесений до порядку денного сесії обласної ради на 15.12.2011 р. Таким чином, у разі затвердження цієї програми розпочнуться роботи з реалізації другої черги впровадження мовлення в цифровому стандарті для повного покриття території області телевізійними сигналами. У рамках вирішення зазначеного питання уже завершено спорудження радіотелевізійної станції у м. Монастириськах. На аналогічному об’єкті в м. Борщові виділено земельну ділянку, розроблено проект будівництва радіорелейної лінії Чортків-Борщів-Заліщики.
2014
6 вересня - розпочато мовлення МХ-6 у Бережанах, Бучачі та Чорткові
2015
7 травня - на прохання Концерну РРТ замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: м. Борщів 0,20 кВт, м. Підгайці 0,10 кВт, с. Суходіл Гусятинського р-ну 0,10 кВт, с. Нирків Заліщицького р-ну 0,20 кВт, с. Товсте Заліщицького р-ну 0,02 кВт, с. Довге Теребовлянського р-ну 0,02 кВт.
2016
згідно данних реєстру РРЗ така локальна РРЛ як Чортків-Чемерівці не вказані працюючими.
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: Лозова (1 кВт), Чортків (0,2 кВт).
2017
На даний час отримано висновки щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів для двох населених пунктів. І якщо для м. Кременця зараз відбувається погодження з Генеральним штабом ЗСУ, то, на жаль, заявнику з м. Бучача повідомлено про неможливість отримання ФМ-частоти «через невиконання умов ЕМС з діючими або запланованими РЕЗ мовлення». Цей негативний прецедент може суттєво зашкодити і так не надто активному розгортанню місцевого ефірного радіомовлення на територіях інших громад Тернопільської області.
Тим не менше, зараз є реальна зацікавленість у реалізації проекту «Радіо громад» з боку органів місцевої влади Зборівського, Козівського, Лановецького, Шумського районів.
При цьому слід зазначити деяку неузгодженість в діях між ПАТ «НСТУ» та Концерном РРТ. Перша з метою «оптимального використання наявного радіочастотного ресурсу» з 1 вересня 2017 року припинила функціонування передавачів УКХ-діапазону. А місцева філія Концерну РРТ не задіяла передавачі ФМ-діапазону через відсутність угоди з Національною суспільною телерадіокомпанією та відповідного фінансування.
Наближається до практичного вирішення багаторічна проблема покриття сигналами телебачення і радіомовлення південної частини Тернопільської області. Так, управління регіонального розвитку, інфраструктури та дорожнього господарства Тернопільської ОДА спільно філією Концерну РРТ та представником Національної ради розробили програму поширення телерадіомовлення на території Борщівського, частини Заліщицького і Чортківського районів. Міська рада Борщова виділила земельну ділянку площею 0,6 га, на якій збудована опора висотою 50 м. Відтак керівники області офіційними листами звернулися до голови Національної ради з проханням посприяти у прорахунку частот для організації телерадіомовлення на даній території.
Закуплено обладнання (ТОВ "Геліос") для оцифрування РРЛ Чортків-Бучач.
2018
розпочато мовлення НСТУ в FM замість УКХ
2019
є фінансування РРЛ Тернопіль-Лозова (9 км) тепер вже на РАКІТА-8 а не на GTT-8000, Лозова-Ланівці-Кременець (80 км), Лозова-Бережани (62 км), Бережани-Бучач (53 км), Лозова-Чортків (66 км) та Лозова-Ланівці-Шумськ (70 км) для УР-1, Лозова-Ланівці-Кременець (80 км), Лозова-Бережани (62 км), Лозова-Чортків (66 км) та Чортків -Бучач (29 км) для НСТУ МХ-5.
2020
«Білою плямою», як була за аналогового телебачення, так залишається і за цифрового, південна частина Тернопільської області (Борщівський, Заліщицький, Монастириський райони, частини Гусятинського, Бучацького, Чортківського районів). Ця частина регіону не була внесена до частотного плану для переходу на цифрове мовлення через відсутність радіотелевізійної вежі в м. Борщові. Проєкт Програми з організації телерадіомовлення у південних районах Тернопільської області, що був підготовлений ще у 2011 (але так і не затверджений депутатським корпусом обласної ради), станом на грудень 2015 року суттєво доопрацьований з урахуванням змін, внесених до Плану розвитку національного телерадіопростору.
На даний час покриття території області сигналами цифрового телебачення становить у середньому 60%. Охоплення населення «цифрою» близько 70%.
Частково дана проблема може бути вирішена (для частини Заліщицького району) розміщенням передавача оператором «Зеонбуд» на опорі в с. Хрещатик Чернівецької області, на даний населений пункт уже прорахована частота. Близький до оптимального обсяг покриття території регіону цифровими сигналами очікується від реалізації проєкту МХ-7.
Станом на кінець року УКХ радіомовлення в області немає а аналогове телевізійне мовлення залишилось лише у Шумську, де вже видана ліцензія на місцевий МХ.
2021
РРЛ Лозова-Ланівці-Шумськ та РРЛ Лозова-Бережани на Еврика МИК-РЛ4С, РРЛ Ланівці - Кременець та РРЛ Лозова-Теребовля-Чортків на Гелиос-8-34, РРЛ Чортків - Бучач - Монастириська на SAF CFIP-11.
є фінансування РРЛ Лозова-Чортків-Бучач (95,2 км), РРЛ Лозова-Бережани (61,5 км), РРЛ Лозова-Ланівці-Кременець (79,6 км) для НСТУ МХ-5, РРЛ Лозова-Чортків-Бучач (95,2 км), РРЛ Лозова-Бережани (61,5 км), РРЛ Лозова-Ланівці-Кременець (79,6 км), РРЛ Лозова-Ланівці-Шумськ (70,4 км), РРЛ Тернопіль-Лозова (9,3 км) для УР-1. Або Еврика МИК-РЛ4С або Геліос-8.