Вінницька область

На території області працюють РРС (РадіоРелійні Станції), які використовуються як ВФКРРТ, так і АТ "Укртелеком": Вороновиця (1963? 1968-69?, типова вежа РРС модуль 4000, вул. Гальчевського 25, wiki , приблизна висота - 40 метрів, фото , 2), Голендри Хмільницького району (1963?, РРС-02705 на базі типового проекту серії 30070/30054КМ, wiki, фото), Роздолівка/Муровані Курилівці (статус невідомий, РРЛ ВФКРРТ немає), Володимирка, Ямпіль, Немія (статус невідомий у зв'язку з побудовою вежі ВФКРРТ у Могилів-Подільському), Михайлівка (Гайсинського району).

Територією області проходить РРЛ Ужгород-Помари-Уренгой, побудована у 1980-86 рр.: Тягун (дет. на сторінці Іллінців), Гриненки (дет. на сторінці Немирова), Щучинці (РРС-02791, wiki) та Мальчівці (дет. на сторінці Бара), мають бути на основі типового проєкту серії 34100 КМ «Типові опори РРЛ з базою 2400 мм…» та належати АТ "Укртелеком".

100% ВФКРРТ належить 10 антенних опор від 70 до 350 метрів: Вінниця та Зарванці (3 опори), Бершадь, Жмеринка, Липовець, Тульчин, Піщанка, Могилів-Подільський

Антенні опори у Калинівці, Крижополі, Козятині (?), Селищі, Теплику, Тиврові, Тростянці та Чечельнику можуть належати ОКП "Агроінформ".

1963
побудована та введена в експлуатацію РРЛ Київ-Вінниця-Кишинів (ч/з Обухів, Білу Церкву, Мовчанівку, Голендри, Вінницю, Вороновицю, Володимирівку, Немію) та РРЛ Немія-Чернівці (ч/з Сокиряни, Кельменці)

1967
6 листопада – перша на території СРСР сільська радіотелевізійна станція в с-щі Піщанка

1968
побудована та введена в експлуатацію РРЛ Вінниця-Хмельницький (частина УРРЛ-4 (Київ)-Черкаси-Антопіль), ч/з Вороновицю, Жмеринку

1981
побудовано щоглу у Баланівці разом з РРЛ до неї, мабуть тоді ж побудовано ПРС Тульчин

2006
побудовано 110 метрову вежу у Піщанці, пізніше РРЛ Баланівка-Піщанка

2010 (?)
оцифрована РРЛ Київ-Вінниця (ч/з Іванків, Кагарлик, Рокитне, Винарівка, Буки, Сатанівка, Липовець, Вороновиця, Вінниця)

2011
побудовано 72 метрову вежу у Могилів-Подільському

2013
"Українське радіо" відмовилося від УКХ частот у Калинівці, Ладижині, Селищі, Тиврові та Тростянці (ще раніше була відмова від Гайсину). Обласна ОДТРК "Вінтера" мабуть теж не мовить у цих населених пунктах

2015
7 травня - на прохання Концерну РРТ замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/T2: м. Козятин 0,1 кВт, м. Хмільник 0,1 кВт, с. Мальчівці Жмеринського р-ну 0,02 кВт, с-ще Муровані Курилівці 0,1 кВт, с-ще Оратів 0,1 кВт, м. Погребище 0,1 кВт, с-ще Томашпіль 0,02 кВт, м. Тульчин 0,1 кВт, с. Бронниця Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Букатинка Могилів-Подільського р-ну 0,2 кВт, с. Вила-Ярузькі Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Гонтівка Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Івонівка Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Лозове Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Моївка Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с-ще Чернівці Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Шлишківці Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Суботівка Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Садківці Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Яруга Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Бабчинці Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Велика Кісниця Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Вербка Тульчинського р-ну 0,02 кВт, с. Вила Тульчинського р-ну 0,02 кВт, с. Вільшанка Тульчинського р-ну 0,02 кВт, с. Вітрівка Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Городківка Тульчинського р-ну 0,02 кВт, с. Добрянка Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Миронівка Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Михайлівка Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Цекинівка Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Трибусівка Тульчинського р-ну 0,02 кВт, с. Слобода-Підлісівська Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт, с. Стіна Тульчинського р-ну 0,02 кВт, с. Пилипи Могилів-Подільського р-ну 0,02 кВт.

2016
згідно данних реєстру РРЗ, немає РРЛ КРРТ. Такі магістральні РРЛ як Чернівці-Вінниця (ч/з Сокиряни, Немія, Деребчин, Вороновиця), Київ-Вінниця (ч/з Біла Церква, Мовчанівка, Голендри), Вінниця-Одеса (ч/з Вороновиця, Тульчин, Баланівка, Кодима) та Черкаси-Ковель (ч/з Вовковинці, Жмеринка, Вороновиця, Липовець, Сатанівка) не вказані працюючими.
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: Вінниця та Бершадь (по 1 кВт), Володимирівка (0,5 кВт).
Упродовж року відбувся процес остаточної трансформації колишньої обласної державної телерадіокомпанії у філію Національної телекомпанії України – Вінницьку обласну дирекцію «Вінтера». Відтак, Національна суспільна телерадіокомпанія України базуватиметься на теренах Вінницької області на об’єднаних потужностях НТКУ, НРКУ та ВОД «Вінтера». Покриття аналогової ефірної телемережі програм Національної телекомпанії України на території області становить понад 96%; «Вінтера» здійснює телевізійне мовлення з передавачів, які розташовані у десяти населених пунктах (Вінниця, Баланівка, Козятин, Гайсин, Ладижин, Погребище, Тульчин, Томашпіль, Жмеринка, Могилів-Подільський), покриваючи до 70% території області. 1 квітня 2016 р. Національна радіокомпанія України розпочала мовлення на частоті 88,6 МГц у Вінниці з потужністю передавача 0,5 кВт. Тим самим було продовжено процес формування єдиної FM-мережі державного радіомовлення на території області. Її конфігурація на даний час є такою: вже названа частота у Вінниці, частота 105,1 МГц у Баланівці (потужність передавача – 1 кВт), 9 частот FM-діапазону у районах області (потужність передавачів – 0,1-0,2 кВт). До цієї мережі долучаються 12 передавачів на УКХ-частотах (0,1 кВт), програма «Промінь» (частота 68,75 МГц у Вінниці) та дві частоти, на яких транслюється програма «Культура» (71,93 МГц у Баланівці та 104,1 МГц у Піщанці). Національна рада у 2016 замовила у ДП «УДЦР» висновки на прорахунок частот в FM-діапазоні для семи населених пунктів області. У цьому випадку процес запровадження єдиної FM-мережі на Вінниччині можна буде вважати завершеним. Разом з тим впродовж декількох років не прораховуються частоти у таких населених пунктах, як Хмільник, Козятин та Тростянець, при цьому у перших двох існують серйозні проблеми з трансляцією програм Національної радіокомпанії України. Особливістю радіоінформаційного простору Вінниччини є відсутність з 2000-го року (за винятком обласного центру) проводового мовлення. Його замінником на території області є мережа середньопотужних (0,1-0,2 кВт) ефірних передавачів, з яких здійснюється трансляція програм НРКУ, колишньої ОДТРК та місцевих мовників на територію кожного конкретного району. На території області наявна низка зон, в яких повністю або частково бракує цифрового сигналу (ефірна цифрова мережа Т2 охоплює не більше 65-67% території області). Зокрема, відсутність цифрового мовлення зафіксована у Могилеві-Подільському, на півночі Хмільницького та Козятинського районів та центральній частині області (Іллінецький, Тульчинський, Немирівський райони тощо). Ситуація підтверджена фахівцями Українського державного центру радіочастот. Діяльність ліцензіата ТОВ ТРК «Етер» у стандарті DVB-H на 48 ТВК у Вінниці та 58 ТВК у Баланівці не здійснюється.

2017
Слід відзначити, що впродовж тривалого періоду на території області взагалі не прораховувались частоти у FM-діапазоні. Український Державний центр радіочастот мотивував таку ситуацію наявністю на території області аналогових телепередавачів 4 та 5 ТВК. Однак такі передавачі на Вінниччині мають незначну потужність (0,1 кВт) і розташовані на кордоні області – у Могилеві-Подільському та Піщанці. Відтак, вони не здатні реально завадити розвитку радіомовлення в діапазоні 88-108 МГц.
Передавачі Т2 у Володимирці Жмеринського району з потужністю 0,5 кВт теоретично повинні «діставати» Могилів-Подільський, однак цього не відбувається через особливості рельєфу. Тому забезпечення цього міста цифровим сигналом без будівництва додаткового локального мультиплексу неможливе. Північ району, що знаходиться в зоні невпевненого прийому з передавачів, розташованих у Вінниці, має можливість одержувати сигнал з Бердичева Житомирської області (без МХ-5, де здійснюють мовлення регіональні компанії).

2018
DVB-T2: ситуація потребує будівництва додаткових локальних мультиплексів. В планах ТОВ «Зеонбуд» щодо розвитку цифрової мережі на Вінниччині є створення таких мультиплексів у Піщанці та Джугастрі Тульчинського району, однак цього недостатньо. Тому обласна державна адміністрація звернулась до ТОВ «Зеонбуд» з пропозицією включити у перспективний план розбудови цифрової мережі Могилів-Подільський.

2019
є фінансування РРЛ Вінниця - Баланівка (127 км) для УР-1

2020
Станом на кінець року цифровим сигналом населення області забезпечують передавачі, встановлені у п’яти населених пунктах: Вінниці, Ободівці (Гайсинський район), Погребищі, Ямполі та Володимирці (Жмеринський район). За даними фахівців Подільської філії ДП «УДЦР» відсоток покриття цифровим сигналом - близько 67%. Ситуація, що склалась, потребує будівництва додаткових мультиплексів. В планах ТОВ «Зеонбуд» щодо розвитку цифрової мережі на Вінниччині є створення таких мультиплексів у Піщанці та Джугастрі. Це важливо з огляду на територіальне розташування названих населених пунктів та їх близькість до державного кордону. Роботи із встановлення мультиплексів у Піщанці та Джугастрі мали розпочатись у звітному році, проте, за інформацією ТОВ «Зеонбуд», були перенесені на наступний рік.
Станом на кінець року аналового телевізійного мовлення в області немає.

2021
є фінансування РРЛ Вінниця - Баланівка (127,35 км ч/з Тульчин) для УР-1 (дозволи НКРЗ не знаходяться)

2022
16 березня - агресори завдали ракетного удару по вінницькій телевізійній вежі та приміщенню апаратної. В результаті на значній території області було виведено з ладу ефірну цифрову мережу Т2, припинилось мовлення 11 радіоорганізацій. Впродовж наступних тижнів відбувалась діяльність з ліквідації наслідків ракетної атаки. Керівники ОВА, Вінницької філії Концерну РРТ, Подільської філії УДЦР, представник Національної ради перебували у постійній координації. Цифрове мовлення було відновлено 20.03; того ж дня поновився радіоефір першої програми суспільного мовлення та місцевої компанії «Місто над Бугом». Інші радіомовники повернулись в ефір впродовж 2-3-х тижнів. В подальшому було проведено низку зустрічей з керівництвом місцевої філії Концерну РРТ щодо перспектив відбудовчих робіт на вінницькій вежі; інформація надавалась до Національної ради та обласної військової адміністрації.

2024
у області функціонує цифрова телемережа МХ-7, створена Концерном РРТ. Її передавачі розташовані у шести населених пунктах області: Вінниці, Ободівці, Ямполі, Тульчині, Могилеві-Подільському та Піщанці. У трьох пунктах ця мережа перетинається з мережею ТОВ «Зеонбуд», в інших трьох вона покриває території, які раніше були зовсім не охоплені цифровим сигналом, або охоплені ним недостатньо. Йдеться, зокрема, про південну та південно – західну частини області (українсько – молдовське прикордоння). Відтак територія охоплення цифровим сигналом із залученням мережі МХ-7 досягнула 96%.
Виберіть населений пункт:


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2025
>>