Рівненська область


В області присутні наступні ПРРС: РРЛ Сарни-Старики-Олевськ (74 км): Старики (дет. на сторінці нас. пункту).
Також присутні ПРС ВАТ "Укртелеком": Блажове, вул. Шкільна 11 (башта 33 метри, фото, wiki), Степанівка (?) (wiki), Молодаво Друге (?) (wiki, Google Street View)

1966
зроблено відгалуження від кабельної магістралі КМ-10 Київ-Чоп до РТПС у Антополі

1967
побудовано та розпочато мовлення з РТПС у Антополі

грудень 1969 року
завершено будівництво РРЛ Волочиськ-Ланівці-Шумськ-Острог-Антопіль (УРРЛ-4 (Київ)-Черкаси-Антопіль) на дві ТБ програми на обладнанні угорського виробництва "ПТ-4000/600", побудовано щоглу в Острозі

1973
здана в експлуатацію магістральна РРЛ Антопіль-Ковель (продовження УРРЛ-4 (Київ)-Черкаси-Антопіль) ч/з Цумань та Топільно на 2 ТБ програми та замінено обладнання на "Р600-2МВ" системи "Рассвет"

1980
побудовані РРС Корець, Симонів (ПРС-29, вул. Юзикевичів, 27-Б, типовий проект серії 34100 КМ «Типові опори РРЛ з базою 2400 мм…» вул. Юзикевичів, 27-Б, висота верх. майданчику - 133,1 метр, wiki, фото, 2, 3, 4, 5) та Мирогоща (ПРС-30, дет. на сторінці Дубно), а через них йде РРЛ-10 "Олімпіада" Москва-Київ-Золочів на обладнанні "ПТ-70", також побудовано відгалуження РРЛ Мирогоща-Антопіль

червень 1983 року
розпочато будівництво РРЛ Антопіль-Березне-Сарни-Вараш (тоді Кузнецовськ) довжиною 141 км

березень 1988 року
завершено будівництво вежі у Вараші (тоді Кузнецовськ)

1989
завершено будівництво РРЛ Антопіль-Березне-Сарни-Вараш (тоді Кузнецовськ) (141 км) на обладнанні "Курс-4" на дві ТБ програми, побудовано вежі у Березній та Сарнах

початок 90-х
завершено будівництво РРЛ Сарни-Старики-Олевськ (74 км)

вересень 2001 року
завершено будівництво веж одинкової конструкції у Дубровиці та Зарічному, введено в дію РРЛ Сарни-Дубровиця-Зарічне (67,3 км) на обладнанні "Геліос-8"; серпень, грудень - запущені цифрові потоки Лозова-Рівне

2013
на жаль, через фінансові труднощі не вдалося вирішити питання покриття цифровим телебаченням південної, доволі густо заселеної частини території Рівненщини. Отож «білою плямою» в регіоні й надалі залишається Радивилівський, Демидівський та частково Дубенський і Млинівський райони. Самотужки розв'язати цю проблему для області не під силу. Єдине, що вдалося зробити — виготовити технічну документацію. У випадку включення об'єкту до переліку тих, що фінансуються з державного бюджету — 110 метрова вежа поблизу райцентру Демидівка буде зведена у максимально короткі терміни. Сама ж висотна споруда у демонтованому вигляді більше десяти років тому доставлена з Київської області у Демидівку, де й належним чином зберігається.

2014
липень - початок будівництва нової РТС в селі Копань Демидівського району висотою 110 метрів (тендер - 4213.2 тис. гривень (курс на грудень 2013 р.)). Введення споруди в експлуатацію має відбутися у першому півріччі 2016 року. Таким чином, населення південно-західних районів (Демидівського, Радивилівського, частини Млинівського і Дубенського) Рівненської, Горохівського Волинської та частини населених пунктів Бродівського району Львівської областей одержать змогу користуватися сучасними телекомунікаційними послугами, в тому числі – приймати програми цифрового телебачення. Проектом будівництва вже передбачено присутність на вежі трьох ФМ-передавачів та цифрової телевізійної станції на чотири мультиплекси.

2015
7 травня - на прохання Концерну РРТ замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: м. Острог 0,02 кВт, с. Копань Демидівського р-ну 0,20 кВт, с. Мирогоща Перша (Дубно) 0,20 кВт.

2016
згідно данних реєстру РРЗ, в області діють такі РРЛ КРРТ: Антопіль-Острог-Шумськ..... Такі магістральні РРЛ як ...Броди-Мирогоща-Симонів-Корець-Новоград-Волинський... та Антопіль-Цумань-Підгайці... а також місцеві РРЛ як Антопіль-Березне-Сарни-Вараш, Сарни-Старики-Олевськ та Сарни-Дубровиця-Зарічне не вказані працюючими. 
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: Рівне (1 кВт, власна вежа?), Дубно та Сарни (по 0,2 кВт).
Станом на 25 грудня 2016 року програми цифрового телебачення на Рівненщині мають змогу дивитися до 75 відсотків населення. Із введенням в експлуатацію передавального комплексу в селі Копань Демидівського району цей показник зможе сягнути 85-90 відсотків. Не задіяними для цифрового телебачення в даний час залишаються телерадіотрансляційні споруди в селище Зарічне, містах Сарни, Острог та селі Кургани Березнівського району. програми УР-1 Національної телекомпанії України. Передачі «UA.Перший»\"Ера" має можливість дивитися населення на всій території області, студії "1+1" — майже 85%, каналу "Інтер" – 80% жителів регіону. Понад 50% мешканців краю має також можливість безперешкодно дивитися програми СТБ, НБМ (5 каналу), ICTV, "Нового каналу", ТЕТ, К1, М1, ТРК "Україна". Програми місцевих телекомпаній – філії «Рівненська регіональна дирекція» НТКУ і ТРК "Рівне-1" — з використанням аналогових технологій доступні відповідно для 78 і 63 відсотків глядачів. Практично все населення Рівненщини має можливість слухати програми Центральної дирекції «Українського радіо» Національної телекомпанії України (УР-1), 90% – програми «Стильного радіо»/«Перець-ФМ». Передачі місцевих мовників – радіо “Рівне-ФМ” нині є доступними для майже 80 відсотків мешканців області, радіо "Край" філії «Рівненська регіональна дирекція» НТКУ - близько 75, радіо "Трек" – 65, радіо "Ритм" – 40 відсотків жителів регіону. У с. Кургани Березнівського району на частоті 104,0 мГц в ефір відповідно до узгодженої сітки мовлення виходять радіопрограми НТКУ (УР-1) і місцевої комунальної ТРК "Березне"

2017
Комунальне підприємство «Редакція Млинівського районного радіомовлення» володіє ліцензією на право мовлення обсягом 24 години на добу на частоті 105,9 МГц на територію Млинівського, Демидівського та Радивилівського районів. Відповідно до діючої ліцензії місцева радіостанція мала б вийти в ефір у травні 2017 року. На жаль, цього не сталося. І не з вини ліцензіата. Причина – перенесення Рівненською філією Концерну РРТ (саме за обігові кошти цього підприємства зводиться висотна споруда) строків введення в експлуатацію телерадіотрансляційної вежі у селі Копань Демидівського району. На цій 110-метровій споруді (станом на 1 січня 2018 року зведено лише 62 метри вежі) і мають бути розміщені антени теле- і радіопередавачів, в тому числі й «Редакції Млинівського районного радіомовлення».

2018
розпочато мовлення з антенни яку розміщено на висоті 55 метрів на телерадіотрансляційній вежі у селі Копань (станом на 1 січня 2019 року зведено лише 62 метри вежі), але тим часом «Редакція Млинівського районного радіомовлення» вже відмовилась від ліцензії на свою частоту
травень - ТОВ «Зеонбуд» було видано технічні умови для встановлення у селище Зарічне цифрового передавача мультиплексу МХ-1.

2020
Із відключенням аналогового телебачення жителі більшої частини густозаселених Млинівського та Радивилівського, повністю Демидівського районів залишаються без наземного ефірного телебачення. 
Залишається невирішеним питання щодо завершення будівництва 110-метрової щогли в селі Копань Демидівського району. Під цю споруду УДЦР вже прораховані цифрові частоти МХ-7 у метровому діапазоні  та дві частоти для ФМ-мовлення. Слід зауважити: після добудови вежі у Копані та використання 130 метрової опори РРС Мирогоща, яка є власністю Укртелекому, та встановлення на цих об’єктах їхніх відповідних передавачів територія покриття цифровим телебаченням та FM мовленням на Рівненщині збільшиться.
Ще одним регіоном, населення якого наразі позбавлене можливості дивитися українське цифрове телебачення, залишається Зарічненський район, котрий межує з Республікою Білорусь. Протяжність  кордону тут - 97 кілометрів. В райцентрі з 2001 року функціонує 110-метрова щогла, з якої поки що здійснюється трансляція на частоті 103,8 МГц першої програми «Українського радіо». Отож населення району задовольняється переглядом у «цифрі» програм білоруських та російських телеканалів, які розповсюджуються на Зарічненщину з вежі у сусідньому Пінську (Білорусь).
Станом на кінець року аналового телевізійного мовлення в області немає.

2023
станом на 31 грудня 2023 року цифровим сигналом покрито майже 100 відсотків території області. Це стало можливим завдяки введенню в дію мультиплексу MX-7. Цифрові передавачі в області розміщено на шести об'єктах випромінювання: Антопіль, Кам’янка, Вараш, Дубровиця, Зарічне, Копань. А проникнення цифрового сигналу з сусідніх областей - Любешів, Луцьк, Горохів, Кременець, Шумськ, Славута, Звягель, Олевськ підсилює прийом програм мережі МХ-7 на території Рівненської області. За дослідженням фахівців Концерну нова телемережа покриває сигналом 95% території.

Виберіть населений пункт:


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>