Житомирська область

В області присутні наступні ПРРС ЖФКРРТ: Городець (вулиця Миру 1, 28 (?) метрів, мабуть планувалась на РРЛ Олєвськ-Овруч) - не діюча. Ще існують згадки про ретранслятор у с. Садки Житомирського району.

1963
територією області пройшла РРЛ Київ-Вінниця-Кишинів (ч/з Обухів, Білу Церкву, Мовчанівку, Голендри, Вінницю, Вороновицю, Володимирку, Немію), побудовано перший ретранслятор у Новограді-Волинському

1965
побудовано другий ретранслятор в Новограді-Волинському

1967
побудовано вежу в Андріївці

1972
побудовано вежу, перший ретранслятор в Овручі

Кінець 70-х/початок 80-х
побудовано РРЛ-10 "Олімпіада" Москва-Київ-Золочів на обладнанні "ГТТ-70", територією області це Коростишів, Андріївка, Корчівка або Червоноармійськ (ПРС-26, типовий проект серії 34100 КМ «Типові опори РРЛ з базою 2400 мм…», вул. Леніна 2-А, висота верх. майданчику - 92,6 метрів, wiki, фото, 2, 3, 4, 5, 6) та Новоград-Волинський.

1980
побудовано вежу, сучасний третій ретранслятор у Новограді-Волинському

1989-початок 90-х
завершено будівництво РРЛ Сарни-Старики-Олевськ (74 км), зведено вежу в Олевську

2007
побудовано вежу, другий ретранслятор в Овручі (будівництво тривало з початку 90-х)

2010
15 листопада - розпочато будівництво 140 метрової вежі для Житомирської філії КРРТ у м. Бердичів.

2012
13 листопада - введено в експлуатацію 140 метрову вежу для Житомирської філії КРРТ у місті Бердичів.
У рамках реалізації державної програми розбудови ефірної цифрової радіотелевізійної мережі за рахунок обласного бюджету розпочато зведення телевеж у Чуднові та Малині (77 метрів).

2013
З метою забезпечення більш якісного покриття радіосигналом Коростенського району в даний час ведеться будівництво радіотелевізійної передавальної станції у м. Коростені висотою 72 м за адресою пров. Сосновського 12В. У 2013 році Житомирською філією Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) виділено на це будівництво 1520,135 тис. грн. з власних коштів підприємства. На даний час виконано проектно-кошторисну документацію, зареєстрована Декларація на початок будівництва, розпочато процедуру проведення конкурсного відбору підрядної організації на будівництво. Об'єкт заплановано ввести в експлуатацію до кінця 2013 року.
Продовжується будівництво передавальних станцій в м. Малині і Чуднові. Обл. бюджетом на 2013 р. на будівництво цих об'єктів виділено 802 тис. грн. (по 401 тис. грн. на кожну станцію). Фінансування 73% вартості будівництва, а також придбання радіотелевізійного обладнання станцій буде здійснено за рахунок власних коштів Концерну РРТ.
Трансляція телепрограми Житомирської ОДТРК в цифровій мережі в с. Котлярка запланована на IV квартал 2013 року.

2014
Станом на 1.1.2014 року телепрограми ЖОДТРК в цифровому форматі DVB-T2 транслюються через радіотелевізійні передавальні станції в 9 населенних пунктах: смт Олевськ, с. Дубовий Гай Овруцького району, с. Андріївка Черняхівського району, м. Бердичів, м. Новоград-Волинський, с. Юрівка Малинського району, с. Котлярка Попільнянського району, с. Кожухівка Коростенського району, смт Брусилові (обсяг охоплення обласним телебаченням населення складає 75%). Також через передавальну станцію цифрового телебачення у с. Кожухівка Коростенського району подано сигнал і розпочато мовлення телепрограм компанії КП КМР «Коростеньмедіа». Загальний обсяг охоплення населення передачами обласного телебачення складає 85% території, або 90%. Повністю не охоплені мовленням обласного телебачення Ємільчинський, Народицький район, у Попільнянському районі мовлення здійснюється з відеомагнітофону в обсязі двох годин на добу через добу після виходу програми в ефір.

2015
7 травня - на прохання Концерну РРТ замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/T2: с. Городець Овруцького р-ну 0,1 кВт, м. Новоград-Волинський 0,1 кВт, м. Малин 0,1 кВт, м. Баранівка 0,1 кВт, смт Червоноармійськ 0,1 кВт, смт Брусилів 0,1 кВт, смт Любар 0,1 кВт, смт Ружин 0,1 кВт, смт Ємільчине 0,1 кВт, смт Попільня 0,1 кВт, м. Житомир 0,1 кВт.

2016
згідно данних реєстру РРЗ, в області діють такі РРЛ КРРТ: Житомир-Андріївка-Коростень-Овруч. Такі магістральні РРЛ як Київ-Вінниця (ч/з Біла Церква, Мовчанівка, Голендри), РРЛ-10 "Олімпіада" (ч/з Корець, Новоград-Волинський, Корчівка, Андріївка, Коростишів, Фасівочка) та місцева РРЛ Житомир-Андрушівка-Бердичів не вказані працюючими.
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/T2: Житомир (1 кВт, власна вежа), Бердичів (власна вежа), Коростень (власна вежа ?) та Новоград-Волинський (по 0,2 кВт).

2017
Як і в попередні роки, охоплення території Житомирщини сигналом DVB-T2 коливається в межах 70-75%, що у контексті відключення аналогового телевізійного сигналу, яке заплановане на 2018 рік, може призвести до зменшення реальної кількості глядачів загальнонаціональних телеканалів. Найменше охоплені цифровим сигналом території Баранівського, Любарського, Романівського, Ружинського районів Житомирщини. Проблемний доступ до сигналу DVB-T2 зафіксовано в низці мікрорайонів Житомира та Коростеня. З огляду на це, представником Національної ради, за узгодженням з керівництвом Житомирської філії Концерну РРТ, було направлено пропозиції щодо покращення стану охоплення області цифровим сигналом.

2020
охоплення території Житомирщини сигналом DVB-T2 коливається в межах 65-75%. Найменше охоплені цифровим сигналом території Андрушівського, Баранівського, Ємільчинського, Романівського, Ружинського районів області. Проблемний доступ, з огляду на особливості міської забудови та рельєфу, до цифрового сигналу DVB-T2 постійно фіксується у містах Житомир та Коростень.

2021
Станом на кінець року аналогове телевізійне мовлення залишилось лише у Житомирі, де вже видана ліцензія на місцевий МХ.
є фінансування РРЛ Житомир-Андріївка-Коростень-Овруч (118,8 км) та РРЛ Житомир-Бердичів (40 км) для УР-1 на Геліос-8.

2022
Перелік майна, яке пропонується для безоплатної передачі іншим суб'єктам господарювання: металоконструкції вежі Н-110 Рік випуску 1976 Об'єкт обліковується на балансі Житомирської філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення і складований на майданчику РТПС Андріївка.

Виберіть населений пункт:


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>