Чернігівська область

Сайт Чернігівського ОРТПЦ

В області також присутні інші вежі Укртелекому: Любеч (вул. Миру 30, 1989 р., висота 36 метрів вага 13,42 тн., тригранна вежа модуль 4000фото, станом на 2020-й продається)
В області також присутні інші вежі Укрзалізниці: Черемушки (1964 р., висота 85,5 метрів, wiki, фото, орієнтовно типовий проект)

У планах була РРЛ Рожнівка-Ніжин-Бобровиця.

При переході на цифрове мовлення телерадіокомпанії Чернігівщини зіткнулися з деякими проблемами. Покриття цифрової багатоканальної телемережі охоплює не всю Чернігівську область і становить за даними різних джерел від 60–65 % до 90–95 %. При цьому особливо проблемною є ситуація з покриттям телесигналом прикордонних з Російською Федерацією та Республікою Білорусь районів Чернігівщини. Не охоплені покриттям цифрового ефірного телесигналу північні частини Городнянського, Ріпкинського, Сновського, Семенівського, Новгород-Сіверського районів; у центрі області - частини Борзнянського, Менського, Ніжинського, Куликівського районів, а також частина Коропського району, селище Козелець та прилеглі території. За результатами моніторингу впевнений прийом сигналу російського цифрового телемовлення у форматі DVB-T2 фіксується у населених пунктах Сновського, Семенівського та Новгород-Сіверського районів Чернігівської області, розташованих на відстані до 20 кілометрів від державного кордону з Російською Федерацією. Також слід зазначити, що у травні 2015 року Білорусь вимкнула всі аналогові телевізійні передавачі і здійснює мовлення цифровим, які також покривають населені пункти Чернігівської області у Ріпкінському та Городнянському районах. Глибина поширення іноземних телеканалів у форматі DVB-T2 у прикордонних районах Чернігівської області становить: 30 км у Ріпкинському районі; 20 км у Городнянському районі; 20 км у Сновському районі; 40 км у Новгород-Сіверському районі; 30 км у Семенівському районі. У прикордонній смузі впродовж практично всієї чернігівської ділянки державного кордону з Російською Федерацією та Білоруссю спостерігається невпевнений прийом телесигналу вітчизняних мовників. Для покращення цифрового сигналу та збільшення території покриття необхідне встановлення цифрових передавачів, зокрема у м. Новгороді-Сіверському, смт Сосниця. Крім того, оскільки в прикордонних районах Чернігівщини немає якісного аналогового телесигналу, краще приймається цифра, необхідно споруджувати телевежу в смт Любеч. Це дозволить досягнути якісного прийому телесигналу у прикордонних районах з Білоруссю та Росією. Ситуацію змогла б покращити більша завантаженість телевежі у м. Славутичі, але тут необхідно прораховувати нові телеканали та частоти. Така ж проблема і в м. Ніжині, де вже споруджується телевежа висотою 140 метрів, але коштів виділяється обмаль, об’єкт будується повільно.


1974
побудована РТПС Прилуки, мабуть тоді і РРЛ Київ-Іванків-Березань-Сергіївка (вул. Перемоги 1, типовий проект серії 603-23 (34120КМ), висота 28.7+4+5х8+2.87+5.18=80,7 метрів, wikiфотофото2) - Прилуки

кінець 70-х/початок 80-х
побудовано РРЛ-10 "Олімпіада-80", територією області це Козелець (ПРС-21), Красилівка (ПРС-20, wiki), Павлівка (КРС-19, Чернігівська кільцева, wiki), Скиток (wiki, 30E58'13" 52N4'18" ТОВ "Укртелеком" згідно ITU, фото)

1979-1981
побудована РТПС Холми, побудована РРЛ Чернігів-Березна (вул. Свято-Покровська 6-А, власна висота - 72 метри, висота над рівнем моря - 137 метрів, wiki, gsv, фото, 2, 3, 4) - Корюківка-Холми

1990
побудована РРЛ Холми-Блистова (проект "603-0-7-КМ", висота 43,2 метри, фото, wiki) -Шостка

1991
побудована РТПС Бахмач

1996-2001
побудовані РТС у Новгород-Сіверському та Сосниці, після побудови вежі у Н-Сіверському РРЛ на Шостку схоже пустили ч/з Н-Сіверський замість Блистової

2000
у селі Чайкине Новгород-Сіверського району задіяно систему "МІТРІС" та розпочато мовлення 6 телеканалів

2013
оголошено тендер на будівництво вежі у Ніжині ( запланована висота - 140 метрів, тендер - 5841.3 тис. гривень, курс на грудень 2013 р.)

2015
7 травня - на прохання Концерну РРТ замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: с. Грем'яч Новгород-Сіверського р-ну 0,10 кВт, м. Семенівка 1,00 кВт, м. Корюківка 0,50 кВт, м. Городня 1,00 кВт, смт Любеч Ріпкинського р-ну 0,20 кВт, с. Скиток Ріпкинського р-ну 0,20 кВт, смт Козелець 1,00 кВт.

2016
згідно данних реєстру РРЗ, в області діють такі РРЛ КРРТ: Чернігів-Березна-Корюківка-Холми, Холми-Загребелля-Бахмач-Рожнівка-Прилуки-Сергіївка, Холми-Новгород-Сіверський-Шостка. Така магістральна РРЛ як РРЛ-10 "Олімпіада-80" (ч/з Скиток, Репки, Павлівка, Красилівка, Козелець, Димер), Київ-Прилуки (ч/з Іванків, Березань, Сергіївка) та локальні РРЛ як Холми-Блистова-Шостка, Прилуки-Гребінка не вказані працюючими.
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: Чернігів та Прилуки (по 1 кВт), Бахмач та Холми (по 0,5 кВт).
Закуплено обладнання (ТОВ "Геліос") для оцифрування РРЛ Чернігів – Березна – Корюківка – Холми. Висота підвісу у Березній - 70 метрів в обидва напрямки.

2017
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА за участі представника Національної ради підготував проект «Інформаційна безпека прикордонних районів Чернігівської області» в рамках конкурсу проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Проект передбачає будівництво трьох телевізійних веж (у містах Семенівці та Городні, смт Добрянці Ріпкинського району) та їх обладнання цифровими телевізійними передавачами. У разі реалізації проекту буде забезпечено практично 100-відсоткове покриття цифровим телевізійним сигналом території прикордонних районів області та доступ місцевого населення (до 200 тис. осіб) до 8 національних та місцевих каналів у цифровому форматі. Очікувана тривалість проекту — 36 місяців, бюджет — 13548,1 тис. гривень.
Закуплено обладнання (ТОВ "Геліос") для оцифрування РРЛ Бахмач – Рожнівка – Прилуки (усе 8 ГГц).

2019
є фінансування РРЛ Чернігів-Холми-Н.Сіверський (150 км) та Холми-Бахмач-Прилуки (156 км) для УР-1, РРЛ Чернігів-Холми (99 км) для УР-3, РРЛ Чернігів-Холми (99 км), Холми-Бахмач-Прилуки (157 км) та Холми-Н-Сіверський-Шостка (63 км) + окремий Н.Сіверський-Шостка (13 км) для НСТУ МХ-5

2020
Населені пункти Чернігівської області, а саме Ріпкінського та Городнянського районів, приймають цифровий сигнал з Республіки Білорусь. При цьому в прикордонній смузі впродовж практично всієї чернігівської ділянки державного кордону з Російською Федерацією та Білоруссю спостерігається невпевнений прийом телесигналу вітчизняних мовників. 
Беручи до уваги звернення громадян протягом року, дані від голів РДА, було виявлено низку проблем із прийомом цифрового сигналу. Так, на деяких територіях сільських та селищних рад цифрове мовлення відсутнє повністю, деінде працюють не всі мультиплекси. Проблемною є ситуація з покриттям телесигналом прикордонних з Російською Федерацією та Республікою Білорусь районів Чернігівщини. Цифровий ефірний телесигнал частково приймається в Городнянському (населені пункти Андріївської сільської ради, Тупичівської ОТГ, Ваганицької сільської ради, Деревинської сільської ради тощо), Семенівському (сс. Леонівка, Галаганівка, Тимоновичі, Миколаївка) та Новгород-Сіверському (частковий прийом спостерігається в усіх населених пунктах району) районах; у центрі області: частини Борзнянського, Менського, Ніжинського, Куликівського районів, а також частина Коропського району, смт Козелець та прилеглі території. Варто зазначити, що офіційні заміри сигналу представників ТОВ «ЗЕОНБУД», які здійснювалися в 2018 році в Чернігівській області, це підтверджують.
Для досягнення якісного прийому цифрового телесигналу центральною частиною області існує необхідність  добудови телевізійної вежі в місті Ніжин (об’єкт на балансі Концерну РРТ). Будівництво вежі висотою в 140 метрів наразі зупинено через брак фінансування.

2021
є фінансування РРЛ Холми-Н-Сіверський (50,2 км) для аналового обласного НСТУ, РРЛ Чернігів-Холми-Н.Сіверський (150 км) та Холми-Бахмач-Прилуки (156 км) для УР-1, РРЛ Чернігів-Холми (99,2 км) та Холми-Бахмач-Прилуки (156 км) для УР-3, РРЛ Чернігів-Холми (99,2 км) та Холми-Бахмач-Прилуки (156 км) для МХ-5. Згідно дозволів має бути на FibeAir IP-20 8G.

2023
на Чернігівщині з весни по осінь побудували чотири додаткові вежі для відновлення телерадіомовлення та увімкнули МХ-7. Орієнтовно: Ріпки, Полісся, Семенівка. Можливо на фото 1 та 2 одна з них.
10.08.2023 регулятор ухвалив рішення про замовлення у ДП «УДЦР» розрахунків на додаткові канали для МХ-7 у таких населених пунктах: Полісся, Ріпки, Семенівка. Відповідне подання скеровано до ДП «УДЦР». 
За результатами проведених розрахунків отримано погодження Генерального штабу Збройних сил України (далі – ГШ ЗСУ) для тимчасового використання додаткових передавачів мультиплексу МХ-7 у таких населених пунктах: Полісся, Ріпки, Семенівка. Канали погоджені за умов нестворення радіозавад радіоелектронним засобам спеціальних користувачів. 
На початок листопада 2023 року Концерн РРТ завершив будівництво додаткових об’єктів у таких населених пунктах: Полісся, Ріпки, Семенівка. 
Із 15.11.2023 у тестовому режимі здійснюється мовлення на території Городнянської, Семенівської, Ріпкинської громад. 
Узгоджено збільшення потужності передавачів у Миколаївській (м. Вознесенськ/4 передавачі), Сумській (с. Овлаші, м. Суми/5 передавачів), Харківській (смт Великий Бурлук, с. Кегичівка, м. Куп’янськ, м. Лозова / 8 передавачів), Чернігівській областях (м. Холми / 4 передавачі). За інформацією ТОВ «Зеонбуд», уже забезпечено трансляцію програм зі збільшеною потужністю передавачів.  
Виберіть населений пункт:


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024