Херсонська область

Сайт Херсонського ОРТПЦ

Територією області проходила Всесоюзна РРЛ-1 Москва-Харків-Сімферополь: Новоєфремівка або Рикове (РРС-25, дет. на сторінці нас. пункта), Новоолексіївка або Миколаївка (РРС-26, дет. на сторінці нас. пункта Чонгар). Наразі ці об'єкти належать ВАТ "Укртелеком".

РРС ХФКРРТ:
на РРЛ Кривий-Ріг-Миколаїв-Херсон-Сімферополь: ПРС Великі Копані та ВРС Чаплинка


на РРЛ Херсон-Генічеськ: ПРС Великі Копані, ВРС Чаплинка та ПРС Новотроїцьке

 

1957
побудовано перший ретранслятор у Херсоні

1958-1959
побудована Всесоюзна РРЛ-1 Москва-Харків-Сімферополь

1960
початок будівництва РРЛ Одеса-Миколаїв-Херсон

21 листопада 1962
завершено спорудження радіорелейної лінії Кривий Ріг – Миколаїв, що дозволяло Одеському, Миколаївському та Херсонському телецентрам регулярно приймати передачі центрального телебачення

1965
побудовано ретранслятори у Генічеську, Скадовську та Бериславі

кінець 60-х
ввели в експлуатацію РРЛ, що з’єднала Херсон та телевізійні ретранслятори у Генічеську та Бериславі

1969
побудовано ретранслятор у Великих Копанях

1970
побудовано ретранслятори у Василівці та Чаплинці, на повну потужність запрацювала магістральна радіорелейна мережа на півострів Крим через Херсон - В.Копані - Чаплинку - Красноперекопськ (працювала з 1968 року)

1978
РРЛ прийшла у Скадовськ

1979
побудовано ретранслятор у Верхньому Рогачику

1984
побудовано ретранслятор у Каланчаку

1986
побудовано ретранслятор у Великій Олександрівці

1989
побудовано ретранслятор у Лазурному

1992
побудовано ретранслятор у Новотроїцькому

1994
побудовано ретранслятор у Нижніх Сирогозах

2005-2010
побудовано РРЛ Чаплинка-Асканія-Нова(?)-Новотроїцьке-Генічеськ для подачи ОДТРК

2011
З копій листів філії «Дирекція первинної мережі»ВАТ «Укртелеком»та Центру управління телекомунікаційними мережами ВАТ «Укртелеком» вбачається, що відповідно до реалізації програми ВАТ «Укртелеком» щодо закриття аналогових зв'язків та поетапного вимкнення РРЛ зв'язку, а також з метою зменшення витрат на утримання РРЛ, з 01.09.2011 року та 03.10.2011 року знято подачу сингалу телевізійних програм УТ-3 (канал «Інтер»та УТ-1 відповідно з ділянки РРЛ Новомосковськ-Сімферополь та Красний Партизан-Керч; вивільнені стволи РРЛ переведено в режим «холодного»резерву; подача даних ТБ-програм забезпечуватиметься засобами Концерну РРТ (а.с. 34-39, 67-73).

2013
проблемним питанням є те, що аналоговий сигнал ХОДТРК «Скіфія» взагалі не отримують Високопільський, Нововоронцовський, Верхньорогачиський і Великоолександрівський райони. Частково цифровий сигнал не приймають Скадовський, Голопристанський, Каланчацький, Генічеський райони.

2016
згідно данних реєстру РРЗ, в області діють такі РРЛ КРРТ: Херсон-Великі Копані-Чаплинка, Чаплинка-Каланчак-Скадовськ-Лазурне, Чаплинка-Василівка-Верхній Рогачик-Нижні Сірогози, Нижні Сірогози-Новотроїцьке-Генічеськ, Березнегувате-Велика Олександрівка . (Вже у 2017 році антенни РРЛ будуть зняті з ВРС Чаплинка). Така магістральна РРЛ як Херсон-АРК (ч/з Великі Копані, Чаплинка, Красноперекопськ), РРЛ-1 "Москва-Сімферополь" та локальні РРЛ як Верхній Рогачик-Велика Білозірка, Чаплинка-Новотроїцьке та Херсон-Снігурівка не вказані працюючими.
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: Василівка (1 кВт), Херсон (0,5 кВт), Генічеськ та Чаплинка (по 0,2 кВт).
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" заплановано будівництво 150 метрової вежі у Чаплинці (та наче знайдено інвесторів), заміна чаплинського 100 Вт-ного передавача телеканалу "Перший" на 5 кВт, нові прораховані частоти у Чаплинці, конкурс на FM у Генічеську, Новотроїцькому, Василівці
26 травня - розпочато мовлення в FM зі щогли РРС-26 у Чонгарі.
Станом на кінець року визначено споруду, де передбачається встановити передавач малопотужного FM мовлення замість проводового у Новій Каховці. Завершується підготовка заяви та пакету документів для Національної ради на прорахунок частот малопотужного FM-мовлення. Проводяться розрахунки вартості обладнання, що буде необхідно для організації малопотужного FM-мовлення на території Новокаховської міської ради.

Охоплення південних територій Херсонської області російськими програмами із тимчасово окупованої території АР Крим
Інформація отримана під час роботи від Концерну РРТ:
Аналоговим телевізійним та радіосигналом в FM діапазоні з території АР Крим охоплено території Херсонської області:
1. Генічеський р-н.: телевізійним сигналом охоплено населені пункти: с. Павлівка, с. Петрівка, с. Новогригорівка, смт Партизани, с. Новодмитрівка, с. Чонгар.
2. Новотроїцький р-н.: телевізійним сигналом охоплено населені пункти: смт. Новортоїцьке, с. Новомиколаївка, с. Сергієвка, с. Воскресенка, с. Громівка, с. Новопокровка, с. Новомихайлівка.
3. Чаплинський р-н.: телевізійним сигналом охоплено населені пункти: смт Чаплинка, с. Іванівка, с. Строганівка, с. Павлівка, с. Григорівка, с. Першоконстянтинівка.
4. Каланчацький р-н.: телевізійним сигналом та радіосигналом в FM діапазоні охоплено населені пункти: смт. Каланчак, с. Червоний Чабан, смт. Мирне, с. Олександрівка, с. Хорли.
5. Скадовський р-н.: телевізійним сигналом та радіосигналом в FM діапазоні охоплено населені пункти: м. Скадовськ, с. Тарасівка, с. Новоукраїнка, с. Приморське, с. Красне, с. Володимирівка, с. Лиманське, с. Новоросійське, смт. Лазурне.

Ускладнює ситуацію також недостатнє покриття даної території цифровим сигналом вітчизняних мовників.
Перелік населених пунктів, які за даними УДЦР та Концерну РРТ не охоплені цифровим сигналом мережі ТОВ «Зеонбуд»
- Високопільський район, смт. Високопілля
- Нововоронцовський район, смт. Нововоронцовка
- Великоолександрівський район, смт. Велика Олександрівка
- Верхньорогачицький район, смт. Верхній Рогачик
- Іванівський район (селища наближені до Запорізької обл.)
- Генічеський район (селища наближені до Запорізької обл, Присивашшя)
- Новотроїцький район (Присивашшя)
- Чаплинський район (Присивашшя)
- Каланчацький район (Чорноморське узбережжя)
- Скадовський район, м. Скадовськ (Чорноморське узбережжя)
- Голопристанський район (Чорноморське узбережжя)

У Херсонській області не охоплено аналоговим телевізійним та радіосигналом українських телерадіокомпаній в FM діапазоні приблизно 10% населення, серед них у південних районах Херсонської області (враховані населені пункти з населенням не менше 500 осіб):
1. Генічеський р-н.: телевізійним сигналом не охоплено населені пункти : с. Павлівка, с. Петрівка, с. Новогригорівка, смт Партизани, с. Новодмитрівка, с. Чонгар. Радіосигналом в FM діапазоні не охоплено пункти: с. Павлівка, с. Петрівка, с. Новогригорівка, смт. Партизани, с. Новодмитрівка, с. Чонгар.
2. Новотроїцький р-н.: телевізійним сигналом не охоплено населені пункти: смт Сиваське, с. Новомиколаївка, с. Сергієвка, с. Воскресенка, с. Громівка, с. Новопокровка, с. Новомихайлівка. радіосигналом в FM діапазоні не охоплено весь Новотроїцький район.
3. Чаплинський р-н.: телевізійним сигналом не охоплено населені пункти: с. Іванівка, с. Строганівка, с. Павлівка, с. Григорівка, с. Першоконстянтинівка. Радіосигналом в FM діапазоні не охоплено населені пункти: с. Іванівка, с. Строганівка, с. Павлівка, с. Григорівка, с. Першоконстянтинівка.
4. Каланчацький р-н.: телевізійним сигналом не охоплено населені пункти: с. Червоний Чабан, смт. Мирне, с. Олександрівка, с. Хорли. Радіосигналом в FM діапазоні не охоплено Каланчацький район, крім с. Новомиколаївка.
5. Скадовський р-н.: телевізійним сигналом не охоплено населені пункти: с. Тарасівка, с. Новоукраїнка. Радіосигналом в FM діапазоні не охоплено населені пункти: с. Тарасівка, с. Новоукраїнка, смт. Лазурне.
6. Голопристанський р-н.:радіосигналом в FM діапазоні не охоплено населені пункти: с. Залізний Порт, с. Більшовик.

2017
Побудовано 150 метрову вежу ТОВ "Телемережі України" у Чонгарі, звідки було розпочато цифрове та аналогове телевізійне мовлення та FM радіомовлення. Організовано мовлення НТКУ в Херсоні на 12 ТВК з ліцензійною потужністю 5 кВт (нажаль потужність у Василівці на 8 ТВК (UA:Перший) так і не було збільшено до 5 кВт, на 38 ТВК (Скіфія) до 1 кВт.

2018
Планується встановлення цифрових передавачів у н.п. Чаплинці та Скадовську (Лазурне вже не згадується). У Чаплинці розпочалося нарощування щогли до 133 метрів.

2019
є фінансування Херсон-В. Копані-Чаплинка-Василівка-В. Рогачік-Н. Сірогози-Новотроїцьке-Генічеськ (338 км) для НСТУ МХ-5

Виберіть населений пункт:


Наші друзі та партнери:

Ми на

приєднуйтесь

<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2020
>>