
Херсонська область
Територією області проходила Всесоюзна РРЛ-1 Москва-Харків-Сімферополь: Новоєфремівка або Рикове (РРС-25, дет. на сторінці нас. пункта), Новоолексіївка або Миколаївка (РРС-26, дет. на сторінці нас. пункта Чонгар). Наразі ці об'єкти належать АТ "Укртелеком".
РРС ХФКРРТ:
на РРЛ Кривий-Ріг-Миколаїв-Херсон-Сімферополь: ПРС Великі Копані та ВРС Чаплинка
на РРЛ Херсон-Генічеськ: ПРС Великі Копані, ВРС Чаплинка та ПРС Новотроїцьке
вежі АТ "Укртелеком": Асканія-Нова (вул. Соборна 22, висота - 37 метрів, wiki, фото)
1957
побудовано перший ретранслятор у Херсоні
1958-1959
побудована Всесоюзна РРЛ-1 Москва-Харків-Сімферополь
1960
початок будівництва РРЛ Одеса-Миколаїв-Херсон на обладнанні Р-60/120
21 листопада 1962
завершено спорудження радіорелейної лінії Кривий Ріг – Миколаїв, що дозволяло Одеському, Миколаївському та Херсонському телецентрам регулярно приймати передачі центрального телебачення
1965
побудовано ретранслятори у Генічеську, Скадовську та Бериславі
кінець 60-х
ввели в експлуатацію РРЛ, що з'єднала Херсон та телевізійні ретранслятори у Генічеську та Бериславі
1969
побудовано ретранслятор у Великих Копанях
1970
побудовано ретранслятори у Василівці та Чаплинці, на повну потужність запрацювала магістральна радіорелейна мережа на півострів Крим через Херсон - В. Копані - Чаплинку - Красноперекопськ (працювала з 1968 року)
1978
РРЛ прийшла у Скадовськ
1979
побудовано ретранслятор у Верхньому Рогачику
1984
побудовано ретранслятор у Каланчаку
1986
побудовано ретранслятор у Великій Олександрівці
1989
побудовано ретранслятор у Лазурному
1992
побудовано ретранслятор у Новотроїцькому
1994
побудовано ретранслятор у Нижніх Сірогозах
2005-2010
побудовано РРЛ Чаплинка-Асканія-Нова(?)-Новотроїцьке-Генічеськ для подачі ОДТРК
2011
З копій листів філії «Дирекція первинної мережі АТ «Укртелеком» та Центру управління телекомунікаційними мережами АТ «Укртелеком» вбачається, що відповідно до реалізації програми АТ «Укртелеком» щодо закриття аналогових зв'язків та поетапного вимкнення РРЛ зв'язку, а також з метою зменшення витрат на утримання РРЛ, з 01.09.2011 року та 03.10.2011 року знято подачу сигналу телевізійних програм УТ-3 (канал «Інтер» та УТ-1 відповідно з ділянки РРЛ Самар-Сімферополь та Красний Партизан-Керч; вивільнені стволи РРЛ переведено в режим «холодного» резерву; подача даних ТБ-програм забезпечуватиметься засобами Концерну РРТ (а.с. 34-39, 67-73).
2013
проблемним питанням є те, що аналоговий сигнал ХОДТРК «Скіфія» взагалі не отримують Високопільський, Нововоронцовський, Верхньорогачиський і Великоолександрівський райони. Частково цифровий сигнал не приймають Скадовський, Голопристанський, Каланчацький, Генічеський райони.
2016
згідно данних реєстру РРЗ, в області діють такі РРЛ КРРТ: Херсон-Великі Копані-Чаплинка, Чаплинка-Каланчак-Скадовськ-Лазурне, Чаплинка-Василівка-Верхній Рогачик-Нижні Сірогози, Нижні Сірогози-Новотроїцьке-Генічеськ, Березнегувате-Велика Олександрівка. (Вже у 2017 році антени РРЛ будуть зняті з ВРС Чаплинка). Така магістральна РРЛ як Херсон-АРК (ч/з Великі Копані, Чаплинка, Красноперекопськ), РРЛ-1 "Москва-Сімферополь" та локальні РРЛ як Верхній Рогачик-Велика Білозірка, Чаплинка-Новотроїцьке та Херсон-Снігурівка не вказані працюючими.
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/T2: Василівка (1 кВт), Херсон (0,5 кВт), Генічеськ та Чаплинка (по 0,2 кВт).
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" заплановано будівництво 150 метрової вежі у Чаплинці (та наче знайдено інвесторів), заміна чаплинського 100 Вт передавача телеканалу "Перший" на 5 кВт, нові прораховані частоти у Чаплинці, конкурс на FM у Генічеську, Новотроїцькому, Василівці
26 травня - розпочато мовлення в FM зі щогли РРС-26 у Чонгарі.
Станом на кінець року визначено споруду, де передбачається встановити передавач малопотужного FM мовлення замість проводового у Новій Каховці. Завершується підготовка заяви та пакету документів для Національної ради на прорахунок частот малопотужного FM-мовлення. Проводяться розрахунки вартості обладнання, що буде необхідно для організації малопотужного FM-мовлення на території Новокаховської міської ради.
Охоплення південних територій Херсонської області російськими програмами із тимчасово окупованої території АР Крим
Інформація отримана під час роботи від Концерну РРТ:
Аналоговим телевізійним та радіосигналом в FM діапазоні з території АР Крим охоплено території Херсонської області:
1. Генічеський р-н.: телевізійним сигналом охоплено населені пункти: с. Павлівка, с. Петрівка, с. Новогригорівка, с-ще Рикове, с. Новодмитрівка, с. Чонгар.
2. Новотроїцький р-н.: телевізійним сигналом охоплено населені пункти: с-ще Новотроїцьке, с. Новомиколаївка, с. Сергіївка, с. Воскресенка, с. Громівка, с. Новопокровка, с. Новомихайлівка.
3. Чаплинський р-н.: телевізійним сигналом охоплено населені пункти: с-ще Чаплинка, с. Іванівка, с. Строганівка, с. Павлівка, с. Григорівка, с. Першоконстянтинівка.
4. Каланчацький р-н.: телевізійним сигналом та радіосигналом в FM діапазоні охоплено населені пункти: с-ще Каланчак, с. Преображенка, с-ще Мирне, с. Олександрівка, с. Хорли.
5. Скадовський р-н.: телевізійним сигналом та радіосигналом в FM діапазоні охоплено населені пункти: м. Скадовськ, с. Тарасівка, с. Новоукраїнка, с. Приморське, с. Красне, с. Володимирівка, с. Лиманське, с. Сябри, с-ще Лазурне.
Ускладнює ситуацію також недостатнє покриття даної території цифровим сигналом вітчизняних мовників.
Перелік населених пунктів, які за даними УДЦР та Концерну РРТ не охоплені цифровим сигналом мережі ТОВ «Зеонбуд»
- Високопільський район, с-ще Високопілля
- Нововоронцовський район, с-ще Нововоронцовка
- Великоолександрівський район, с-ще Велика Олександрівка
- Верхньорогачицький район, с-ще Верхній Рогачик
- Іванівський район (с-ща наближені до Запорізької обл.)
- Генічеський район (селища наближені до Запорізької обл, Присивашшя)
- Новотроїцький район (Присивашшя)
- Чаплинський район (Присивашшя)
- Каланчацький район (Чорноморське узбережжя)
- Скадовський район, м. Скадовськ (Чорноморське узбережжя)
- Голопристанський район (Чорноморське узбережжя)
У Херсонській області не охоплено аналоговим телевізійним та радіосигналом українських телерадіокомпаній в FM діапазоні приблизно 10% населення, серед них у південних районах Херсонської області (враховані населені пункти з населенням не менше 500 осіб):
1. Генічеський р-н.: телевізійним сигналом не охоплено населені пункти : с. Павлівка, с. Петрівка, с. Новогригорівка, с-ще Рикове, с. Новодмитрівка, с. Чонгар. Радіосигналом в FM діапазоні не охоплено пункти: с. Павлівка, с. Петрівка, с. Новогригорівка, с-ще Рикове, с. Новодмитрівка, с. Чонгар.
2. Новотроїцький р-н.: телевізійним сигналом не охоплено населені пункти: с-ще Сиваське, с. Новомиколаївка, с. Сергіївка, с. Воскресенка, с. Громівка, с. Новопокровка, с. Новомихайлівка. Радіосигналом в FM діапазоні не охоплено весь Новотроїцький район.
3. Чаплинський р-н.: телевізійним сигналом не охоплено населені пункти: с. Іванівка, с. Строганівка, с. Павлівка, с. Григорівка, с. Першоконстянтинівка. Радіосигналом в FM діапазоні не охоплено населені пункти: с. Іванівка, с. Строганівка, с. Павлівка, с. Григорівка, с. Першоконстянтинівка.
4. Каланчацький р-н.: телевізійним сигналом не охоплено населені пункти: с. Сябри, с-ще Мирне, с. Олександрівка, с. Хорли. Радіосигналом в FM діапазоні не охоплено Каланчацький район, крім с. Новомиколаївка.
5. Скадовський р-н.: телевізійним сигналом не охоплено населені пункти: с. Тарасівка, с. Новоукраїнка. Радіосигналом в FM діапазоні не охоплено населені пункти: с. Тарасівка, с. Новоукраїнка, с-ще Лазурне.
6. Голопристанський р-н.: радіосигналом в FM діапазоні не охоплено населені пункти: с. Залізний Порт, с. Приморське.
2017
Побудовано 150 метрову щоглу ТОВ "Телемережі України" у Чонгарі, звідки було розпочато цифрове та аналогове телевізійне мовлення та FM радіомовлення. Організовано мовлення НТКУ в Херсоні на 12 ТВК з ліцензійною потужністю 5 кВт (на жаль потужність у Василівці на 8 ТВК (UA:Перший) так і не було збільшено до 5 кВт, на 38 ТВК (Скіфія) до 1 кВт.
2018
Планується встановлення цифрових передавачів у Чаплинці та Скадовську (Лазурне вже не згадується). У Чаплинці розпочалося нарощування щогли до 133 метрів.
2019
є фінансування РРЛ Херсон-В. Копані-Чаплинка-Василівка-В. Рогачик-Н. Сірогози-Новотроїцьке-Генічеськ (338 км) для НСТУ МХ-5
2020
Станом на кінець року УКХ радіомовлення в області немає.
2021
є фінансування РРЛ Херсон-В. Копані-Чаплинка-Василівка-В. Рогачик-Н. Сірогози (239 км) для НСТУ МХ-5, РРЛ Херсон-В. Копані-Чаплинка-Василівка (129 км) для УР-1. Знаходиться частина дозволів на SAF CFIP-11.
Виберіть населений пункт:
Берислав (місто)
Велика Лепетиха (селище)
Велика Олександрівка (селище)
Великі Копані (село)
Верхній Рогачик (селище)
Високе (село Тягинської ТГ)
Високопілля (селище)
Генічеськ (місто)
Залізний Порт (село Бехтерської ТГ)
Каланчак (селище)
Калинівське (селище) {включно село Благодатівка}
Каховка (місто)
Лазурне (селище)
Нижні Сірогози (селище) {включно селище Іванівка}
Нова Каховка (місто)
Новотроїцьке (селище)
Рикове (селище) {включно село Новоєфремівка}
Скадовськ (місто)
Херсон (місто)
Чаплинка (селище)
Чонгар (село Генічеської ТГ)
Наші друзі та партнери: