Київська область

Київська філія концерну РРТ
Броварський радіоцентр

Територією області проходить РРЛ Ужгород-Помари-Уренгой, побудована у 1980-1986 рр.: Дибинці (дет. на сторінці Богуслава) та Червоне (Ставищенський район, wiki, фото)

1960
10 лютого - здано в постійну експлуатацію кабельну лінію зв'язку Київ - Москва, що відкрило шлях регулярного обміну телепрограмами між двома столицями.

1961
споруджено ретранслятор у Таращі

1962
споруджено ретранслятор в Обухові

1963
територією області пройшла РРЛ Київ-Вінниця-Кишинів (ч/з Обухів, Білу Церкву, Мовчанівку, Голендри, Вінницю, Вороновицю, Володимирку, Немію)

1964
збудовано магістральну РРЛ Київ-Черкаси-Дніпропетровськ (Іванків, Кагарлик, Канів, Золотоноша, Черкаси, Орлівець, Кам'янка, Цибулеве, Нова Прага, Жовте, Щорськ, Кринички), а тоді ще й через Кіровоград

1969
споруджено ретранслятор у Сквирі

кінець 70-х/початок 80-х
побудовано РРЛ-10 "Олімпіада-80", територією області це Димер (детальніше на сторінці нас.пункта) та Фасівочка + відгалуження Фасівочка-Фастів-Обухів

1974
побудована РТПС Прилуки (Чернігівська область), мабуть тоді і РРЛ Київ-Іванків-Березань-Сергіївка-Прилуки

1986
споруджено ретранслятор у Дибинцях

1997
Укртелекомом збудувано вежу РРС у Бишові (вул.Київська 3, висота 52 метри, проект 603-0-25.83, фото, у 2020-му продана ТзОВ "АКРОБУД-СЕРВІС")

перша половина 2000-них
демонтовано Радіоцентр у Биковні

2010 (?)
оцифрована РРЛ Київ-Вінниця (ч/з Іванків, Кагарлик, Рокитне, Винарівка, Буки, Сатанівка, Липовець, Вороновиця, Вінниця)

2013
повністю демонтовано ДХ/КХ Радіоцентр у Броварах, майже повністю СХ Радіоцентр

2015
7 травня - на прохання Концерну РРТ замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: м. Славутич 0,10 кВт, с. Іванків Бориспільського р-ну 0,10 кВт.

2016
згідно данних реєстру РРЗ, в області діють такі РРЛ КРРТ: модернізована Київ-Черкаси (ч/з Обухів, Кагарлик, Канів, Золотоноша), Кагарлик-Рокитне-Винарівка-Володарка, Київ-Калинівка. Такі магістральні РРЛ як Київ-Херсон (ч/з Іванків-Кагарлик-Рокитне-Винарівка-Буки і далі), Київ-Вінниця (ч/з Обухів, Білу Церкву, Мовчанівку і далі) та РРЛ-10 "Олімпіада-80" (ч/з Димер-Фасівочка-Фастів-Обухів-Біла Церква-  +відгалуження Фасівочка-Київ-Фастів і далі), тобто магістральний вузол Іванків не працює, та локальні РРЛ як Київ-Прилуки (ч/з Іванків-Березань-Сергіївка...) і Тетіїв-Винарівка не вказані працюючими.
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: Київ (2 кВт), Біла Церква та Дибинці (по 0,2 кВт).

2018
1 серпня о 00:00 - перший етап вимкнення аналогового телебачення. Фактично в Києві, в аналозі залишилось мовлення телеканалів UA:Перший, 2+2, Правда Тут Київ, ПлюсПлюс та 100+ (майбутній Перший Київський Телеканал)
Найгірша ситуація з прийомом телесигналу склалася у Тетіївському районі, де після вимкнення аналогового мовлення лише 10% населення може дивитися ефірне телебачення. Скрутно з прийомом ефірної «цифри» у Іванківському та Поліському районах, де люди мають змогу дивитися переважно програми білоруського, а також російського телебачення з Білорусі. Певною мірою сприяти усуненню існуючих білих плям на цифровій карті області мала б реалізація ТОВ «Зеонбуд» оголошеного ним наміру добудувати мультиплекс МХ-1, що передбачає встановлення на Київщині двох додаткових передавачів – у містах Тетієві і Сквирі.

2019
є фінансування РРЛ  Київ-Березань (72 км), Київ-Іванків-Кагарлик (50 км), Київ-Володарка (100 км) для НСТУ МХ-5

Виберіть населений пункт:


Наші друзі та партнери:

Ми на

приєднуйтесь

<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2020
>>