Чернівецька область


На території області працюють РРС (РадіоРелійні Станції) ВАТ "Укртелеком": Тереблече (Порубне) вул. Емінеску 47 (РРС-7 типовий проект серії 34100 КМ «Типові опори РРЛ з базою 2400 мм…», висота верх. майданчику - 78 метрів, wiki, Goolge Street View, фото, 2, 3).

Є дозволи на РРЛ Чернівці-Кульчіївці-Новодністровськ (ч/з Хрещатик, Вікно, Рукшин, Кульчіївці) на Курс-8-ОУ до 2020 року, на РРЛ Чернівці-Старі Бросківці-Вижниця на Курс-8-ОУ до 2021 року, РРЛ Чернівці-Сена-Соколій на Курс-6 до 2021 року.

1961
жовтень - у Чернівцях побудовано РТПС

1963
18 жовтня - побудована та введена в експлуатацію РРЛ Київ-Вінниця-Кишинів та відгалуження РРЛ Немия-Чернівці (ч/з Сокиряни, Кельменці), ретранслятор у Вижниці

1965
побудовано ретранслятор у Хрещатику

1966
побудовано ретранслятор у Сокирянах

кінець 60-х
побудовано ретранслятор у Путилі

1971
у Чернівцях побудовано СХ Радіоцентр

1987
побудовано Новодністровський РТПС

2016
згідно данних реєстру РРЗ така магістральна РРЛ як Львів-Чернівці-Вороновиця (ч/з Лісна Слобідка, Чернівці, Кельменці, Сокиряни, Немия) не вказана працюючою, також немає РРЛ Гарасимів-Хрещатик, яка дозволяла з'єднувати Івано-Франківськ та Чернівці.
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: Чернівці та Новодністровськ (по 0,5 кВт).

2016-2017
загалом в регіоні 18 радіо-телевізійних веж, які експлуатуються і обслуговуються Чернівецькою філією Концерну РРТ. Вежі розташовані з урахуванням гірської місцевості області практично по всій її території. Більшість веж зводилися з метою виконання функцій ретрансляторів телерадіопрограм у найвіддаленіші куточки гірського краю.
Цифрове мовлення взагалі відсутнє в Путильському районі, в інших районах області, зокрема, Вижницькому, Сторожинецькому, Герцаївському, Глибоцькому, Новоселицькому, Заставнівському, Хотинському, Сокирянському недостатній прийом цифрового ефірного телебачення. Актуальною залишається проблема дооснащення передавачами мультиплексу МХ-5 для здійснення місцевого мовлення. Жоден із загальнонаціональних та регіональних мовників не має 100% покриття сигналом території області. Саме цим фактором пояснюється наявність інформаційних «білих плям» на мапі телевізійного мовлення Буковини. Зонами низької інформаційної насиченості вважаються Путильський, Герцаївський, Глибоцький, Новоселицький райони. За даними Чернівецької філії Концерну РРТ, охоплення населення області аналоговим телевізійним сигналом НТКУ складає 94,15%, 1+1 – 90,14%, ІНТЕР – 75,15%. Моніторинги засвідчили можливість прийому сигналу з передавачів, які транслюють іноземні теле- та радіопрограми суміжних держав – Румунії та Молдови. Зокрема, дані Чернівецького обласного відділу Карпатської філії ДП «УДЦР» підтверджують, що, станом на грудень 2016 року у прикордонних районах загалом на 28 частотах мешканці фактично мають можливість слухати 17 румунських та молдовських радіостанцій, а на 9 телевізійних каналах переглядати 4 програми цих держав. Серед телепрограм, які транслюються з передавачів, розташованих у Румунії та Молдові, на території Кельменецького й Герцаївського районів на 31-ому телевізійному каналі фіксуються російськомовні програми з логотипом «Першого каналу Росії», який є в переліку обмежених для ретрансляції на території України 76 каналів.

2019
є фінансування РРЛ Чернівці-Новодністровськ (181 км) та Чернівці-Путила (67 км) для УР-1, РРЛ Чернівці-Новодністровськ (173 км)  для НСТУ МХ-5

Виберіть населений пункт:


Наші друзі та партнери:

Ми на

приєднуйтесь

<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2020
>>