Цифровий конкурс

Перегляди: 2510
Додано: 2011-04-16 06:22:30 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 07:17:14 (E.v.g.)

 
dvb-t2-logo

Нацрада оголошує два конкурси на місця в цифрі – для загальнонаціональних та для регіональних і місцевих мовників

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголошує два конкурси на місця в цифрових мультиплексах МХ-1, -2, -3, -5 для загальнонаціональних, а також для регіональних і місцевих мовників. Відповідні рішення прийнято на засіданні 15 квітня разом із затвердженням конкурсних умов та погодженням типових угод мовників із оператором мультиплексів.

 

 

 

Ідеться про два конкурси - для загальнонаціональної категорії мовлення та для регіональної і місцевої. Всі мультиплекси - у стандарті DVB-T2. Оголошення мають опублікувати найближчими днями в газеті «Голос України», а за два місяці (у червні) вже підбиватимуть підсумки.

 

 

 

Загальнонаціональні мовники

 

 

 

На конкурс виставлено 28 каналів у чотирьох мультиплексах. У тому числі 18 каналів, де оператор - «Зеонбуд» - зможе поширювати програми ліцензіата зі стандартною розподільчою здатністю (SD), і 10 каналів, де оператор зможе розповсюджувати програми з розподільчою здатністю SD або HD (у цьому випадку ліцензіат і оператор самостійно визначають, з якою саме).

 

 

 

Серед конкурсних умов для загальнонаціональних мовників - рекомендоване розміщення соціально важливих, інформаційно-аналітичних і дитячих програм, цілісність програмного наповнення та проведення роз'яснювальної інформаційної кампанії з переходу на цифру.

 

 

 

До закінчення конкурсу претенденти на місця в мультиплексах мають підписати відповідні угоди із «Зеонбудом» і письмово поінформувати про неї Нацраду. Ліцензіати повинні власними силами забезпечувати доставку телевізійного сигналу до головної станції провайдера на вулиці Дорогожицькій, 10. Також вони зобов'язані безкоштовно протягом 2011-2012 років 5 хвилин на добу (з них 30% у прайм-таймі) розміщувати інформаційні ролики «Зеонбуду». Початок трансляції роликів - з 1 вересня 2011 року, графік розміщення має бути розроблено за домовленістю з оператором.

 

 

 

Компанії мають продемонструвати Нацраді наявність фінансово-економічних можливостей і джерела фінансування. Оплачувати конкурсну гарантію претенденти повинні самостійно.

 

 

 

Конкурсна гарантія становить 10% від максимального розміру ліцензійного збору, тобто 57 тис. 696 грн. А максимальний розмір ліцензійного збору, відповідно, становить 576 тис. 960 грн.

 

 

 

Розподіл програм у мультиплексах буде визначено окремим рішенням Національної ради.

 

 

 

Регіональні та місцеві мовники

 

 

 

На конкурс виставлено чотири вільні місця в МХ-5, а саме телевізійні канали в 167 населених пунктах, де буде встановлено передавачі.

 

 

 

Серед конкурсних умов - рекомендоване розміщення соціально важливих, інформаційно-аналітичних і дитячих програм, відсутність ретрансляції та проведення роз'яснювальної інформаційної кампанії з переходу на цифру.

 

 

 

До закінчення конкурсу претенденти повинні підписати угоду із «Зеонбудом» і письмово поінформувати про неї Нацраду. Ліцензіати повинні власними силами забезпечувати доставку телевізійного сигналу до станції мультиплексування. Також вони зобов'язані безкоштовно протягом 2011-2012 років 5 хвилин на добу (з них 30% у прайм-таймі) розміщувати інформаційні ролики «Зеонбуду». Початок трансляції роликів - з 1 вересня 2011 року, графік розміщення має бути розроблено за домовленістю з оператором.

 

 

 

Компанії мають продемонструвати Нацраді наявність фінансово-економічних можливостей і джерела фінансування. Оплачувати конкурсну гарантію претенденти повинні самостійно.

 

 

 

В оголошенні Нацради, яке опублікують найближчим часом у «Голосі України», буде прописано потужність передавачів, територія розповсюдження програм, розмір ліцензійного збору і конкурсної гарантії для кожного з ТВК окремо. Конкурсна гарантія становить 10% від максимального розміру ліцензійного збору. Для прикладу, у Баранівці Вінницької області, де планується передавач потужністю 1 кВт, максимальний розмір ліцензійного збору - 20 тис. 160 грн; у Погребищі Вінницької області, де планується передавач потужністю 0,1 кВт - 2 тис. 880 грн.

 

 

 

Суперечливі моменти

 

 

 

Окрім цього, Нацрада погодила типові угоди мовників з оператором мультиплексів («Зеонбудом»). Вони є різними для загальнонаціональних мовників і регіональних та місцевих. Угоди міститимуть інформацію про предмет договору, обов'язки сторін, вартість послуг та порядок оплати, умови та порядок надання телекомунікаційних послуг, відповідальність сторін, форс-мажор, конфіденційність тощо. У додатках до них буде вказано перелік технічних засобів «Зеонбуду» із зазначенням місця розташування передавальних станцій і потужності передавачів.

 

 

 

На запитання члена Нацради Оксани Єлманової під час засідання, чи завершує своїм рішенням Нацрада дискусію щодо тарифної політики «Зеонбуду», чи в ринку залишається можливість змінювати тарифні умови, її колега Микола Фартушний відповів, що регулятор затверджує форму угоди, а розміри тарифів залишаються в рамках договірних відносин мовників із провайдером.

 

 

 

«Якщо буде небажання телекомпаній, то вони можуть не підписувати угоду та не брати участь у конкурсі», - заявив голова Нацради Володимир Манжосов. Водночас він наголосив, що Нацрада видавала ліцензію провайдеру, в тому числі на умовах тарифної політики по відношенню до мовників. «"Зеонбуд" узяв на себе зобов'язання встановлювати тарифи не вищі, ніж ті, що діють зараз між мовниками і Концерном РРТ», - сказав голова.

 

 

 

На це Оксана Єлманова зауважила, що ринок отримує монополіста, і поцікавилася, чи втручатиметься Нацрада в тарифоутворення. На це Володимир Манжосов відповів, що є Антимонопольний комітет України, який має важелі впливу на такі компанії. Також він нагадав, що ринок і раніше працював із монополістом - Концерном РРТ.

 

 

 

Зрештою, за затвердження типових угод, як і за оголошення конкурсів, проголосували одноголосно всі семеро членів Нацради.

 

 

 

На брифінгу перший заступник голови Нацради Оксана Головатенко уточнила, що обов'язкові 5 хвилин інформаційних повідомлень «Зеонбуду» на день - це фактично 10 виходів 30-секундних роликів, які не входитимуть у рекламну квоту, тому що трактуватимуться як соціальна реклама. За її словами, Нацрада хоче оголосити конкурс на соціальний рекламний ролик, що виходитиме в ефірі всіх компаній. Також мовники можуть додатково інформувати населення в інші способи - програмами, роликами, інтерактивами тощо.

 

 

 

Однак одним із найсуперечливіших, на думку мовників, моментів є умова про підписання угоди з оператором - «Зеонбудом» - до завершення конкурсу. Адже за законом договір неможливо підписати, доки ліцензіат не отримає ліцензію. Тому зазвичай Нацраді було достатньо попереднього договору або угоди про наміри. На запитання юриста «1+1» на брифінгу члени Нацради не змогли дати чіткої відповіді. З одного боку, вони підтвердили, що вимагають підписаної угоди, з іншого - повідомили, що в додатках до типових угод записано, що при підписанні угоди мовник подає копію ліцензії. І, можливо, неузгодженість у цьому питанні згодом дасть мовниками привід оскаржити оголошення конкурсу. Втім, остаточний висновок можна буде зробити після ознайомлення з офіційно оприлюдненими на сайті Нацради рішеннями й оголошеннями в «Голосі України».

 

 

 

Як уже писала ТК, наявні ефірні мовники, які хочуть перейти на цифрове телебачення, не бажаючи брати участь у конкурсі, можуть переоформити свої ліцензії з аналогового на цифрове мовлення, але при цьому віддати свої частоти для розбудови цифри і на невизначений час залишитися взагалі без ефіру. Такий перехід на цифру Нацрада схвалила у 2010 році, затвердивши План розвитку телерадіоінформаційного простору.

"Телекритика"



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>