Результати конкурсу на отримання ліцензій на мовлення за 2002

Перегляди: 2059
Додано: 2013-01-21 14:02:56 (admin)
Оновлено: 2018-12-17 19:57:27 (E.v.g.)

 

 

Результати конкурсу на отримання ліцензій на мовлення за 2002 р.

 

06.11.2002 відбулося чергове засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. На засіданні були прийняті рішення про видачу ліцензій на право користування каналами мовлення. Серед радіостанцій це:

1) 103.6 МГц, м. Луганськ – Луганська ОДТРК;

2) 1566 кГц, м. Одеса – ТОВ ТРК "НБМ", м. Чернівці;

3) 71.36 МГц, м. Одеса – ТРК "Онікс", м. Харків.

 

03.07.2002 Сьогодні відбулося чергове засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. На ньому було розглянуто питання про видачу ліцензій телерадіоорганізаціям-переможцям конкурсного відбору. У галузі радіо це:

1) ПП "ТРО "Булава" на 103.1 МГц в м. Херсоні;

2) ЗАТ "IVK" та ТРО "Дивосвіт" на 104.6 МГц в м.Києві).

Про визначення переможців конкурсного відбору на право користування каналами мовлення у галузі радіо:

1) 71.5 МГц та 106.2 МГц у м. Запоріжжя;

2) 73.31 МГц та 103.7МГц у м. Севастополь;

3) 102.5МГц у м. Дніпропетровськ.

 

23-го травня відбулося чергове засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. На початку засідання були вручені ліцензії 10-ти ТРО України з різних реґіонів. Розглядалось питання про видачу ліцензій ТРО-переможцям конкурсного відбору на право користування каналами мовлення. Національна рада також визначила переможців конкурсного відбору на право користування каналами мовлення у кількох містах України. Серед радіостанцій, зокрема, було визначено таких переможців:

1) 102,3 МГц у м. Луганськ – ДП "Радіо-Вояж", м. Луганськ;

2) 101,8 МГц у м. Полтава – Полтавська ОДТРК "Лтава", м. Полтава;

3) 66,86 МГц у смт. Красногорівка Полтавської області – Полтавська ОДТРК "Лтава", м.Полтава;

4) 105,2 МГц у м. Харків – АТ "ТРК "Фора", м. Харків;

5) 72,35 МГц м. Харків – АТ "ТРК "Фора", м. Харків.

 

Вперше розглядалося питання про продовження терміну дії ліцензії деяким ТРК згідно ст.17 Закону України "Про внесення змін до деяких законів України за результатами парламентських слухань" "Проблеми інформаційної діяльності, свободи слова, дотримання та стан інформаційної безпеки України". Стаття передбачає подачу за 180 днів до завершення терміну дії ліцензії заяви на продовження мовлення без оголошення.

 

25.12.2001 Столичне радіо "Континент" (100.9 МГц) втратило ліцензію на право мовлення: сьогодні Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення ліцензію на частоту 100.9 МГц було передано іншій компанії. За словами заступника голови Нацради Микити Потураєва, "Континент" не було визнано переможцем у конкурсі на вищезгадану частоту у зв'язку з тим, що під час розгляду справи та заявочних документів з'ясувалося, що ця радіостанція не повернула державі кредит, узятий у 1996 році в Державному інноваційному фонді. Кредит у розмірі 400 тисяч гривень (за курсом 1996 року – це близько 300 тисяч американських доларів) потрібно було повернути у 1999 році. Інноваційний фонд виграв суд проти цієї компанії, зазначив пан Потураєв. ТОВ "Медіа-Центр" (радіо "Континент") спробувало оскаржити означене рішення у суді, однак апеляційний суд відмовив у розгляді скарги, мотивуючи таке рішення невірним оформленням поданих документів (Джерело: Портал "Кореспондент.net").

 

11.02.2002 прес-служба Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення розповсюдила заяву такого змісту: «Як відомо, згідно рішення Національної ради від 13.04.2001 р. про визнання переможця на FM-частоті 100.9 МГц у м. Києві ним стала АТ "Онікс". На частоті 100.9 МГц до завершення терміну дії ліцензії працювало радіо "Континент". ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр" (радіо "Континент") одразу ж оскаржив рішення Національної ради до Господарського суду м. Києва. Рішенням від 04.10.2001 р. суд відмовив "Континенту" у позовних вимогах, тим самим визнавши законність рішень Національної ради. На рішення суду позивачем було подано апеляційну скаргу, однак ухвалою від 23.11.2001 р. апеляційну скаргу повернуто без розгляду. ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр" ("Континент") звернувся з клопотанням до суду про поновлення пропущеного строку для подачі апеляційної скарги. Ухвалою Апеляційного господарського суду №17/55-56 позивачу поновлено термін подання апеляційної скарги та призначено слухання справи. 4 лютого 2002 р. в Апеляційному суді м. Києва відбувся розгляд апеляційної скарги ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр". Позивачу відмовлено в задоволенні апеляційної скарги. Таким чином, суд визнав позовні вимоги ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр" безпідставними. Досі радіо "Континент" не маючи ліцензії Національної ради на право користування частотою 100.9МГц у м. Києві незаконно здійснює мовлення. Враховуючи вищенаведене, Національна рада звернулася до Генеральної прокуратури України з проханням дати доручення прокуратурі м. Києва щодо припинення незаконного мовлення ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр" (радіо "Континент") на частоті 100.9МГц у м. Києві.»

 

08.08.2002 відбулось засідання господарського суду міста Києва під головуванням судді Надії Качан за позовом столичного радіо "Континент" (100.9 МГц) до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про визнання рішень Нацради недійсними. Адвокат Олег Давиденко, який представляє інтереси радіо "Континент", надав суду пояснення, в яких наводяться докази порушення Нацрадою процедури проведення конкурсу на частоту 100.9 МГц. Крім того, адвокатом було надане суду клопотання про врахування при прийнятті рішення статті 10 Європейської конвенції – свобода виявлення поглядів та практики Європейського Суду з прав людини, а саме "прийняте в листопаді 1993 року Європейським Судом рішення у справі "Інформаціон-сфейран Лентіа" та інших проти Австрії, де вперше Судом було розглянуто питання про існування державної монополії на телерадіомовлення. Суд зазначив, що втручання, якого зазнали заявники з боку монополії, не було «необхідним в демократичному суспільстві»:

1) Європейський Суд спершу нагадав про основоположну роль свободи вираження поглядів у демократичному суспільстві, коли вона, зокрема через пресу, сприяє поширенню та ідей, що становлять суспільний інтерес, і які громадськість вправі отримувати;

2) В результаті Європейський Суд постановив, що широкоохватний характер обмежень, які державна монополія накладає на свободу вираження поглядів, може бути виправданий лише за умови крайньої необхідності.

Сьогодні завдяки технічному прогресу останніх десятиріч подібні обмеження не можуть бути виправдані міркуваннями про обмежену кількість можливих для використання частот і каналів. Радіо "Континент" було фактично позбавлено мовлення на частоті 100.9 МГц шляхом надання частоти іншій телерадіоорганізації. Протягом всього часу свого мовлення радіо "Континент" не отримувало жодного зауваження про порушення ним чинного законодавства, зауважень з боку слухачів на неякісну продукцію, в тому числі не отримували попереджень про порушення статті 10 Конвенції. Представник Нацради Дмитро Назаренко на питання суду про те, «за яким саме критерієм члени Нацради визначають переможця конкурсу?», пояснив: «Члени Нацради приймають рішення про визнання переможця конкурсу за своїм внутрішнім переконанням. Вони не повинні пояснювати чому вони голосують саме за цю телерадіокомпанію». Як тут не нагадати шановному юристу, що за внутрішнім переконанням і згідно Закону приймає рішення тільки суд і це відповідає вимогам чинного законодавства. Виключення може бути тільки в тому випадку, коли Нацрада діє поза Законом. Єдине, що з урахуванням пояснень представника Нацради можна порадити майбутнім конкурсантам, так це те, що подаючись на конкурс потрібно бути фінансово спроможними. Скільки у вас повинно бути капіталу і в якому вигляді напередодні уточніть у членів Нацради. Фінанси - це виявляється єдиний важливий критерій, за яким визначається переможець конкурсу на отримання ліцензії. «Відсутність достатнього капіталу зачіпає інтереси телеглядачів та радіослухачів», – пояснив суду Дмитро Назаренко.  «Дізнавшись про недостатню кількість капіталу, телеглядачі перестануть дивитись той чи іншій канал, а радіослухачі слухати ту чи іншу частоту?» – запитала у представника Нацради суддя. Представник Нацради не відповів на це питання судді, а нам усім було би корисно дізнатись позицію Нацради про те, що ми з вами повинні знати про капітал телерадіокомпаній. А знаючи про фінансову спроможність кожного мовника, слухати і дивитись тільки тих у кого найбільше фінансів. Здається, саме у цьому полягає загадкова логіка рішень Нацради??? Завтра о 16-00 годині господарський суд міста Києва оголосить своє рішення у справі за позовом радіо "Континент" до Нацради (Джерело: Портал "Український Медіа-Сервер").



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>