Визначено переможців конкурсу на місцеве аналогове мовлення

Перегляди: 2580
Додано: 2017-11-16 14:29:19 (E.v.g.)
Оновлено: 2022-12-17 11:24:25 (BanderaTV)

NR new logo ua

 

 

16 листопада Національна рада підбила підсумки конкурсу, оголошеного для потреб місцевого мовлення, на який було виставлено 21 телевізійний канал у 8 областях України.

Переможцями конкурсу стали:

№ з/п

Область

Населений пункт

ТВК

Переможець

1

Вінницька

Вінниця

33

Обласна асоціація «Вінницька громадська телерадіокомпанія «Вінниччина»

2

Київська

Біла Церква

12

ТОВ «Білоцерківська медіа компанія», м. Вишневе Київської обл. («ПРАВДАТУТ»)

3

Київська

Бровари

1

ТОВ «Ефірно-кабельне телебачення «ЕКТА-БРОВАРИ», м. Бровари Київської обл. («Екта»);

4

Одеська

Овідіополь

41

1ТОВ «ТРК «Град», 
м. Чорноморськ Одеської обл. («Град»)

5

Херсонська

Скадовськ

36

ТОВ «Реал-Медіа», м. Херсон («KRATU»)

6

Хмельницька

Хмельницький

64

МКП «Муніципальна ТРК «Місто», м. Хмельницький

7

Хмельницька

Волочиськ

49

ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», 
м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті)

8

Хмельницька

Городок

4

ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», 
м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті)

9

Хмельницька

Деражня

43

ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», 
м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті)

10

Хмельницька

Дунаївці

40

ТОВ «ТРК «ФНБ», м. Дунаївці Хмельницької обл. («FNB»)

11

Хмельницька

Полонне

5

ТОВ «Про Медіа Групп», м. Городок Хмельницької обл. («1 Подільський»)

12

Хмельницька

Славута

23

ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», 
м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті)

13

Хмельницька

Теофіполь

49

ТОВ «Про Медіа Групп», м. Городок Хмельницької обл. («1 Подільський»)

14

Хмельницька

Хмельницький

41

ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», 
м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті)

15

Хмельницька

Шепетівка

46

ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», 
м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті)

Водночас щодо шести каналів не надійшло заяв від охочих взяти участь у конкурсі. Тож конкурс на ці телевізійні канали був припинений. Це стосується 26 ТВК у м. Білій Церкві Київської обл., 3 ТВК у м. Чорноморську Одеської обл., 12 ТВК у м. Первомайському Харківської обл., 9 ТВК у м. Куп’янську Харківської обл., 25 ТВК у м. Вижниці Чернівецької обл., 24 ТВК у смт Варві Чернігівської обл.

сайт НР

33 ТВК у Вінниці дісталася єдиному претенденту – обласній асоціації «Вінницька громадська телерадіокомпанія “Вінниччина”». Цей телеканал колись мовив в аналоговому ефірі Вінниці, але відмовився від ліцензії та залишився тільки в цифровому ефірі стандарту DVB-T2 в регіональному мультиплексі «Зеонбуду» МХ-5. У минулому телеканал був пов’язаний з Григорієм Калетніком, далі – із синами Петра Симоненка. У 2014 році через внутрішні конфлікти між власниками та борги телеканал припинив мовлення. А у 2016 році «Вінниччина» була продана людям, наближеним до Володимира Продивуса – вінницького бізнесмена, в минулому народного депутата.

На запитання членів Нацради генеральна директорка і головна редакторка «Вінниччини» повідомила, що «комуністи» вже не мають стосунку до компанії. На запитання, чи має до компанії стосунок пан Продивус, вона відповіла: «Юридично – ні». Далі уточнила, що він де-юре не є власником, не здійснює впливу на компанію, на каналі вона його ніколи не бачила. На запитання, з яких джерел буде фінансуватися мовлення телеканалу «Вінниччина» і в аналоговому ефірі, і в цифровому Т2, гендиректор не змогла відповісти. Вона пояснила, що є фактично головним редактором, але близько року також працює на посаді гендиректора.

За перемогу «Вінниччини» проголосували спершу тільки четверо членів Нацради. Олександр Ільяшенко не зрозумів, що це за компанія, а Уляна Фещук запропонувала перенести питання, щоб розібратися. Члени Нацради Олег Черниш і Сергій Костинський закликали підтримати єдиного претендента, оскільки часу до вимкнення аналога залишилося небагато і повторний конкурс Нацрада провести не встигне. Після цього свою думку змінив пан Ільяшенко – і набралося п’ять голосів «за».

На частоту 12 ТВК у Білій Церкві заяву подав теж тільки один претендент – ТОВ «Білоцерківська медіа компанія» з міста Вишневе (телеканал «ПравдаТУТ Біла Церква»). Компанію представляв співвласник і керівник київського телеканалу «ПравдаТУТ» Іван Гришин. Члени Нацради обурилися з приводу його допису у Facebook, у якому пан Гришин критикував Нацраду за призначення позапланової перевірки щодо недотримання Правил мовлення в день пам’яті, звинуватив Нацраду в тиску на маленькі телеканали, у «киданні» на конкурс (перенесенні підбиття підсумків конкурсу на місяць), підтримці «олігархічних» медіа. Уляна Фещук попросила пана Гришина не перекручувати фактів і дотримуватися журналістських стандартів навіть у Facebook. «Не треба самому собі псувати репутацію», - сказала вона.

Щодо конкурсних питань Іван Гришин пояснив, що його ідея розвивати «ПравдаТУТ» як низку місцевих компаній з місцевим мовленням і виробництвом. У цьому конкурсі «ПравдаТУТ» претендувала на частоти в Білій Церкві та Броварах. «У Броварах у нас є газета, гарний колектив, є студія і технічна можливість працювати. У Білій Церкві ми працювали, але потім закрилися. У нас офіси у Вишневому, Львові, плануємо відкрити в Харкові та Одесі. Ми там займаємося місцевим виробництвом і плануємо заробляти на місцевій рекламі. Скуповуємо компанії у зв’язку з тим, що це “пустишки”, які мовлять по колу 5 хвилин. Ми також готуємо документи до подання на цифровий конкурс в Одеській області – це все будуть місцеві компанії», - розповів пан Гришин.

Члени Нацради п’ятьма голосами проголосували за «ПравдаТУТ Біла Церква» (утримався Валентин Коваль).

На відміну від Білої Церкви, на 1 ТВК у місті Бровари Київської області подалися два претенденти: ТОВ «Медіа центр Бровари» з міста Вишневе (телеканал «ПравдаТУТ Бровари») і ТОВ «Ефірно-кабельне телебачення “Екта-Бровари”» з міста Бровари (телеканал «Екта»). Цей телеканал уже мовив у Броварах з 2004 по 2013 роки, компанія має власну вежу, передавач, студію. У 2013 році канал закрився і припинив мовлення. Власник каналу – Олександр Шляхтич, власник кабельної мережі «Екта-Бровари».

Під час рейтингового голосування з першої спроби жоден претендент не став переможцем: за «Екту» – 4 голоси, за «ПравдаТУТ Бровари» – 3. Після перерви і закритої наради свою точку зору змінив Олег Черниш, який додав п’ятий голос за «Екту».

Вільний відрізок часу на 41 ТВК в місті Овідіополь Одеської області (5 годин на добу) дістався ТОВ «ТРК «Град» з міста Чорноморськ Одеської області (телеканал «Град»), яке було єдиним претендентом і яке мовить на цій частоті решту 19 годин на добу.

На 36 ТВК у місті Скадовськ Херсонської області заяви подали три претенденти. Але один з них – КП «Скадовська РКТРМК “Обрій”» – не сплатив конкурсну гарантію, тому Нацрада зняла його з конкурсу. Відтак, у конкурсі змагалися два претенденти: ТОВ «Реал-медіа» з міста Херсон (телеканал KRATU) і ТОВ «Херсон плюс продакшн» з міста Херсон (телеканал «Херсон плюс»). «Херсон плюс продакшн» – нова компанія, пов’язана з ТРК «Херсон плюс», у якої є ліцензія на цифрове ефірне мовлення в регіональному мультиплексі МХ-5 «Зеонбуду», але вона мовить тільки в Херсоні та має тривалий конфлікт із «Зеонбудом» щодо покриття та тарифів. Переможцем конкурсу став телеканал KRATU, за який проголосували 5 членів Нацради.

На конкурс було виставлено 10 частот з вільними відрізками мовлення у Хмельницькій області. Найбільше заявок на них – дев’ять – подало ТОВ «Про медіа групп» з міста Городок Хмельницької області (телеканал «1 Подільський»). Це новий проект, створений під конкурс, і компанія програла конкурентам, які вже здійснювали до цього мовлення. «1 Подільський» виборов тільки дві частоти, де він був єдиним претендентом: у містах Полонне і Теофіполь Хмельницької області. Члени Нацради запитали в представниці «1 Подільського», чи не відмовиться компанія від виграних дрібних частот через програш в інших містах. Вона відповіла, що компанія буде мовити.

Найбільше частот на Хмельниччині – усі шість, на які претендувало – виграло ТОВ «Продюсерський центр “Ексклюзив”» з міста Хмельницький. Це телеканал «Ексклюзив», який наразі ділить одну частоту в Хмельницькому із суспільним мовником. Представник «Ексклюзиву» повідомив, що компанія відмовиться від цієї ліцензії на користь суспільного мовника, якщо отримає окрему частоту. Він також заявив, що його канал підтримують народні депутати (а в проморолику були кадри інтерв’ю прем’єр-міністра Володимира Гройсмана). У результаті «Ексклюзив» отримав шість частот: 41 ТВК в місті Хмельницький, 49 ТВК у місті Волочиськ, 4 ТВК у місті Городок, 43 ТВК у місті Деражня, 23 ТВК у місті Славута, 46 ТВК у місті Шепетівка.

40 ТВК у місті Дунаївці Хмельницької області з обсягом мовлення 4 години на добу дісталося ТОВ «ТРК “ФНБ”». Це місцевий телеканал FNB, який мовить решту часу на цій частоті.

А 64 ТВК у Хмельницькому з обсягом мовлення 2 години дісталася МКП «Муніципальна ТРК “Місто”», яка була єдиним претендентом.

Без частот на Хмельниччині залишився хмельницький 33 канал (ПП «Медіа холдинг» з міста Хмельницький), який претендував на частоти в Хмельницькому та Славуті. ПП «Медіа холдинг» пов’язане з ДП «Дитяче телевізійне агентство», яке володіє ліцензіями 33-го каналу на кілька годин аналогового мовлення і цифрове ефірне мовлення в регіональному мультиплексі МХ-5 «Зеонбуду» в Хмельницькій області. Але в цьому конкурсі 33 канал програв «Ексклюзиву».

Детектор Медіа

 



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>