1 серпня буде вимкнено ефірні аналогові передавачі 13 телеканалів у Києві та 14 телеканалів у Кіровоградській області

Перегляди: 2170
Додано: 2018-07-26 17:07:00 (E.v.g.)

 

1 серпня в Києві будуть вимкнені 18 передавачів 12 загальнонаціональних каналів («1+1», «Інтер», «Україна», Прямий канал, ICTV, НТН, М1, ТЕТ, 5 канал, СТБ, Новий канал, К1) та одного місцевого телеканалу «Київ», а у 20 населених пунктах Кіровоградській області – передавачі 13 загальнонаціональних телеканалів («1+1», «Інтер», ICTV, Новий канал, «Україна», СТБ, ТЕТ, НТН, М1, 5 канал, К1, Прямий канал, «Мега») та одного місцевого телеканалу TTV.1 серпня буде вимкнено ефірні аналогові передавачі 13 телеканалів у Києві та 14 телеканалів у Кіровоградській області
Про це повідомив відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко на прес-конференції 26 липня.

У Києві продовжать аналогове мовлення чотири місцеві та регіональні телеканали, які не мають цифрових ліцензій: «2+2», «ПравдаТУТ», «ПлюсПлюс» і «Перший київський», у Кіровоградській області – два регіональних і місцевих канали: «2+2» у Гайвороні і ТРК «Стимул» у Кропивницькому. Також продовжать аналогове мовлення телеканали Суспільного мовника.

Голова Нацради Юрій Артеменко пояснив, що Київ і Кіровоградська область були обрані для першого етапу вимкнення аналогового телебачення як найкраще готові: «Більшість киян підключені або до кабельного, або до супутникового ТБ, у глядача є вибір. Тож у Києві великих проблем через вимкнення аналогу не буде. Кіровоградська область більш експериментальна. Там найкраще цифрове покриття, за розрахунками УДЦР, але воно неідеальне. Ми маємо піти на цей крок (вимкнення аналогового ТБ. – ДМ), щоб побачити білі плями з забезпеченням тюнерами, з покриттям, з інформаційною кампанією».

За словами пана Ільяшенка, Нацрада не має даних про кількість глядачів у Києві та Кіровоградській області, для яких аналоговий тип прийому є визначальним і яких якраз торкнеться вимкнення аналогового сигналу. Є інформація Індустріального телевізійного комітету про розподіл глядачів за типами прийому в цілому по Україні. «Абоненти аналогового ефірного ТБ, супутникового і кабельного розподіляються приблизно 30% на 30% на 30%. Аналогове телебачення є основним типом прийому (він же може бути єдиним) приблизно для 17-18% населення. У сільській місцевості приблизно 50% дивляться аналогове телебачення, 40% - супутникове, 10% - кабельне. У містах розподіл дзеркальний: 50% дивляться кабельне ТБ, 10-15% - аналогове ТБ, решта – супутник», - такі дані навів пан Ільяшенко.

За словами одного з джерел «Детектора медіа» на ринку, за підрахунками однієї з медіагруп, у Києві та Кіровоградській області приблизно по 150 тисяч абонентів аналогового ефірного телебачення. За прогнозами, 40% з них перейдуть на цифрове ефірне телебачення DVB-T2, решта обере інші типи прийому.

Згідно з ухваленим 13 червня рішенням уряду, 31 липня 2018 року має бути вимкнено аналогове телебачення в Києві та Кіровоградській області, а 31 серпня 2018 року – по всій території України. Голова Нацради Юрій Артеменко вже неодноразово зауважував, що після вимкнення аналогового мовлення в Кіровоградській області можуть бути скориговані дії та строки вимкнення по решті території України.

за матеріалами Детектор Медіа



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>