НСТУ відмовилася від аналогових частот своїх регіональних телеканалів

Перегляди: 2109
Додано: 2019-01-17 18:06:41 (E.v.g.)
Оновлено: 2019-01-20 13:13:37 (BanderaTV)



17 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала 21 ліцензію на ефірне аналогове мовлення 15 філій Національної суспільної телерадіокомпанії України за заявою самої НСТУ.

Від аналогових ліцензій повністю відмовилися Вінницька, Дніпровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька філії НСТУ.

Ще 5 філій НСТУ вилучили зі своїх ліцензій частину аналогових частот: Волинська, Херсонська, Харківська, Чернігівська, Сумська.

У філій НСТУ залишилися аналогові частоти на територіях з особливим режимом мовлення (Донецька, Луганська, південь Херсонської області) та в Харківській, Сумській, і Чернігівській областях, що межують з Російською Федерацією, у тому числі – в Чернігові та Сумах.

Це другий етап відмови НСТУ від аналогових ліцензій. 10 січня від 259 аналогових частот відмовився телеканал «UA: Перший», залишивши в ліцензії аналогові частоти в населених пунктах на територіях з особливим режимом мовлення і на кордоні з РФ.

Відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко запитав, чи буде мовити НСТУ на тих аналогових частотах, які залишаються в її ліцензіях. Керівник департаменту з розвитку мереж НСТУ Дмитро Грузинський відповів, що мовлення буде: «Ми заклали в плані трансляції на 2019 рік кошти до кінця квітня, як це передбачено постановою Кабміну. На довший термін ми не можемо цього зробити, бо це буде порушенням бюджетного законодавства. Якщо будуть зміни до постанови, це підкоригує і питання фінансування».

Член Нацради Сергій Костинський переконував колег позбавити НСТУ «тягаря» аналогових ліцензій. Він зауважив, що за рахунок скорочення аналогового мовлення НСТУ збільшить мовлення в цифровій мережі «Зеонбуду» та на аналогових і цифрових передавачах на кордоні з РФ і території з особливим режимом мовлення.

Дмитро Грузинський підтвердив його слова. Він сказав, що регіональні філії, які мали ліцензії на аналогове мовлення, мають гарне цифрове покриття та доступні для перегляду в кабельних мережах.

Однак член Нацради Олег Черниш зауважив, що через вимкнення аналогового мовлення багато населених пунктів залишаються без доступу до ефірного телебачення (наприклад, Голованівський район Кіровоградської області, Андрушівський район Житомирської області), оскільки там немає покриття цифровим сигналом. І сам «Зеонбуд», за його словами, це визнав, подавши Нацраді заявку на прорахунок частот для розширення свого покриття в 41 населеному пункті.

На запитання голови Нацради Юрія Артеменка, чи укладає НСТУ угоду з Концерном радіомовлення, радіозв’язку і телебачення на трансляцію аналогового сигналу, Дмитро Грузинський відповів: «Зараз завершуємо опрацювання документів, необхідних для проведення державної закупівлі».

stv.detector.media


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>