Національна рада пропонує перенести термін вимкнення аналогу в Україні на 31 грудня 2020 року

Перегляди: 2284
Додано: 2020-05-07 13:58:17 (E.v.g.)


Національна рада на засіданні 7 травня проголосувала за висловлення зауважень до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до розділу I Плану використання радіочастотного ресурсу України». Регулятор запропонував продовжити термін використання аналогової радіотехнології до 31 грудня цього року.

Проєкт цього нормативно-правового акта надійшов до регуляторного органу повторно, повідомив член Національної ради Олександр Ільяшенко.

Чинна редакція Плану використання радіочастотного ресурсу України передбачає, що на територіях, які межують з Російською Федерацією і тимчасово окупованими територіями, а також для телерадіоорганізацій місцевої категорії мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, аналогова технологія може використовуватися до 30 червня 2020 року.

12 грудня 2019 року Національна рада погодила проєкт Плану заходів щодо вивільнення смуг радіочастот у діапазонах 790 – 862 МГц, 694 – 790 МГц від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE. Пункт 13 цього Плану  заходів передбачав, що Український державний центр радіочастот у квітні цього року має надати Національній раді результати розрахунків місцевих цифрових каналів мовлення. Щоб виконати це завдання, УДЦР попередньо провів роботи з перерахунку мережі DVB-H у стандарт DVB-T2 і з перепланування МХ-1,2,3,5 для вивільнення цифрових дивідендів.

4 травня Національна рада отримала попередні результати підбору цифрових каналів для місцевих мовників.

Станом  на 6 травня 2020 року Національна рада отримала від УДЦР нові прораховані у стандарті DVB-H канали мережі МХ-6 (166 каналів) і нові перераховані в діапазон 470 – 594 МГц канали мереж МХ-1, 2, 3, 5 (223 канали).

Олександр Ільяшенко поінформував, що попередньо Національна рада зверталася до УДЦР щодо прорахунку каналів мовлення у 65 населених пунктах для місцевих телерадіоорганізацій. Щодо 12 з них уже були отримані висновки, і ці частоти були виставлені на конкурс. Зараз ще 35 радіоелектронних засобів (РЕЗ) отримали погодження Генштабу і будуть надані регулятору для подальшого проведення конкурсів. 10 РЕЗ – направлені на погодження до ЗСУ, 3-м РЕЗ доцільно перенести місцезнаходження, а щодо 5-ти РЕЗ було отримано негативну відповідь Генштабу. Це стосується таких населених пунктів: Рокосово Закарпатської області, Івано-Франківськ, Одеса та Бережани, Підзамочок Тернопільської області.

Після отримання від УДЦР актів виконаних робіт і копій висновків УДЦР для місцевих цифрових каналів, регулятор зможе оплатити проведені УДЦР роботи. Отримавши оригінали висновків, Національна рада зможе розпочати процедуру ліцензування місцевого цифрового мовлення. Зважаючи на вимоги статті 25 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо термінів проведення конкурсів на мовлення, ліцензування місцевих компаній завершити до 30 червня 2020 року не вдасться, наголосив Олександр Ільяшенко.

Саме тому Національна рада пропонує у Плані використання радіочастотного ресурсу України датою завершення використання аналогової радіотехнології визначити 31 грудня 2020 року. До цього часу всі охочі телерадіокомпанії зможуть взяти участь у конкурсах Національної ради і отримати можливість мовити у цифровому стандарті.

Також цього дня на засіданні Національна рада розглянула проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо впровадження в Україні в 2020 році системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління». Цей проєкт акта надійшов до регуляторного органу повторно, його було погоджено без зауважень.

Рішення Національної ради будуть надіслані розробнику нормативних актів – Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

сайт НР



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>