До відома місцевих аналогових телевізійних мовників
Національна рада продовжує планову роботу із забезпечення переходу місцевих телевізійних мовників з аналогового на цифровий (DVB-T2) стандарт мовлення. У травні цього року Національна рада отримала від ДП «Український державний центр радіочастот» попередні результати розрахунків, а в червні ─ оригінали висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом для потреб місцевого цифрового мовлення. Цифрові телевізійні канали прораховано у 35 населених пунктах 15 областей України:
Топільне, Цумань Волинської області,
Кривий Ріг, Павлоград, Перещепине Дніпропетровської області,
Маріуполь Донецької області,
Житомир Житомирської області,
Бердянськ, Мелітополь Запорізької області,
Калуш, Коломия (Дебеславці), Стримба Івано-Франківської області,
Миколаїв, Первомайськ Миколаївської області,
Одеса, Доброслав Одеської області,
Карлівка Полтавської області,
Дубно Рівненської області,
Горішня Вигнанка, Кременець, Лозова, Теребовля, Шумськ Тернопільської області,
Лозова Харківської області,
Скадовськ Херсонської області,
Волочиськ, Городок, Деражня, Дунаївці, Кульчіївці, Крупець (Славута), Полонне, Хмельницький, Шепетівка Хмельницької області,
Умань (Полянецьке) Черкаської області.
Найближчим часом Національна рада очікує ще на 10 висновків від ДП «УДЦР» для міст:
Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Любомль, Маневичі Волинської області,
Апостолове, Васильківка, П’ятихатки Дніпропетровської області,
Львів, Самбір Львівської області,
Охтирка Сумської області.
Станом на 25 червня 2020 року в телерадіоінформаційному просторі залишилося 71 телерадіоорганізація, яка має ліцензію на аналогове мовлення і не має на цифрове. Оголошення конкурсу на 45 нових населених пунктів дозволить перевести на цифрове мовлення 39 компаній. На жаль, для м. Івано-Франківськ, де сьогодні в аналоговому стандарті працює 1 телерадіоорганізація, військові не погодили прорахований УДЦР канал, тож цій телекомпанії доведеться вирішувати питання подальшого мовлення у мережах провайдерів програмної послуги міста. Для трьох міст Чорноморськ, Зміїв та Бровари УДЦР запропонував перенести мовлення до обласних центрів і нині компанії вирішують для себе можливості такого переносу. 26 телерадіоорганізацій із загальної кількості не виявили бажання продовжувати мовлення у цифровому стандарті, вони не подавали на прорахунок каналів і не брали участі в раніше оголошених Національною радою конкурсах на місцеве мовлення (хоча для 11 компаній є можливість мовити у багатоканальній телемережі МХ-5). 3 телерадіоорганізації у м. Києві зможуть перейти на цифрове мовлення шляхом ліцензування мовлення на двох діючих або новому цифровому каналі, перенесеному з Броварів.
Як відомо, згідно із Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» тимчасово, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню COVID-19, зупиняється ініціювання, оголошення і проведення конкурсів Національною радою.
Тому наразі Національна рада опрацьовує всю необхідну інформацію для підготовки проєктів рішень про оголошення конкурсу на місцеве цифрове мовлення в стандарті DVB-T2 і після завершення карантину розгляне їх на черговому засіданні Національної ради.
сайт НР