Що ваші уподобання в кіно говорять про вас, на думку дослідників

Теги: Різне
Перегляди: 1787
Додано: 2022-05-16 18:11:54 (admin)
Оновлено: 2022-05-16 18:36:17 (admin)

Візуальні засоби масової інформації, такі як перегляд фільмів є невід'ємною частиною нашого життя. У цьому немає жодних сумнівів. Ми дивимося фільми у кінотеатрах. Ми дивимось фільми онлайн. Ми дивимось фільми на наших телевізорах. Наше споживання зростає завдяки легкості доступу до такого вмісту.

Хоча очевидно, що ми щодня споживаємо велику кількість медіаконтенту та ігри, менш очевидними є характеристики людей, які віддають перевагу певному жанру. Більшість досліджень, проведених на цю тему, була присвячена гендерним та особистісним характеристикам, незалежно від того, як вони пов'язані з медіаперевагами.

У дослідженні: Who Watches What?: Дослідники прагнули глибше вивчити спільний вплив гендерних та особистісних характеристик на переваги в кіно.

 

Вони використовували так звану систему “Великої п'ятірки”. Це структура, яку підтримують багато сучасних психологів і яку багато дослідників використовують для визначення типів особистості на основі кінопереваг. Брали участь такі популярні жанри, як:

  • Комедія;

  • жахи;

  • трилер;

  • драми й так далі.

 

Комедія

Люди, які вибрали комедійний жанр, були більш відкритими (більш творчими та авантюрними) і трохи менш сумлінними (менш уважними до деталей та неорганізованими). При цьому жінки, які надавали перевагу цьому жанру (коли це робили представники обох статей), були більш відкритими, ніж чоловіки.
Це можна пояснити тим, що комедійні фільми часто оригінальніші, вони містять гумор, їх сюжетні лінії непередбачувані, і вони кидають виклик традиційним способам мислення.

 

Жахи

Люди, що тяжіють до фільмів жахів, були менш згідливими (менш альтруїстичними), менш екстравертованими (замкненішими) і більш невротичними (більш нервовими і напруженими).
Згідно з дослідженням, нижчий рівень поступливості можна пояснити тим, що люди, яким не подобаються фільми жахів, більш поступливі і віддають перевагу руху, що демонструє образи доброти і тепла (а не жорстокості), що відповідає їх особистісним характеристикам.
Що стосується нижчого рівня екстраверсії, то цей висновок, можливо, трохи спантеличує, оскільки передбачається, що екстравертам зазвичай подобаються фільми жахів. Фінн дає можливе пояснення, згадуючи, що екстраверти уникають великого споживання медіа та тяжіють до соціальної взаємодії.
Пояснити, чому більш невротичні люди віддають перевагу фільмам жахів, складно, тому що більшість досліджень вказують в іншому напрямку.

 

Екшн

Люди, яким подобаються бойовики, більш сумлінні (працелюбні), менш невротичні (менш емоційно стабільні) та більш відкриті (творчі та авантюрні). При цьому жінки, які віддають перевагу цьому жанру (коли це робили представники обох статей), були відкритішими, ніж чоловіки, як і у випадку з комедійним жанром.
Рівень сумлінності можна пояснити тим, що такі люди часто віддають перевагу фамільярності. Це сумісно з передбачуваним та знайомим сюжетом, який часто асоціюється з бойовиками.
Результати за рівнем відкритості, здається, суперечать іншим дослідженням. Можливо, це пояснюється лише тим, що передбачуваний сюжет бойовиків поєднується з оригінальним змістом, що, природно, приваблює відкритих людей.

 

 

Романтика

Більш сумлінні (працелюбні) і невротичні (більш емоційно нестійкі) люди, схоже, віддають перевагу романтичним фільмам. При цьому чоловіки, які виявляли перевагу до цього жанру (коли це робили представники обох статей), були більш відкритими, ніж жінки.
Романтичні фільми мають передбачувані сюжети та схожі характери; звідси сумісність із сумлінними глядачами.Вони також пропонують щасливі кінцівки, що заспокоює невротика, який, можливо, прагне звільнитися від напруження та тривоги у своєму житті.

 

Фентезі

Любов до фантастичних фільмів, мабуть, свідчить про більшу відкритість (творчу та авантюрну) і нижчий рівень екстраверсії (більш стриману).
Велика відкритість можна пояснити оригінальністю, яка часто асоціюється з цими фільмами. Сюжети часто також дуже креативні та залучають інтелектуалів.



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>