Це насправді не так: міфи про електрошокер
Електрична зброя часто є гарним способом для самозахисту. Щоправда вона програє деяким іншим засобам, адже треба мати дуже близький контакт з людиною. Дія цього пристрою заснована на випуску декількох розрядів струму з високою напругою та частотою. Через це організм людини ніби паралізується на 5-30 хвилин.
Купити шокер для самозахисту дозволено в країні. Ви знайдете різні варіанти зброї в інтернет-магазині one-click.com.ua.
Чи можна позбавити життя електрошокером?
Насправді шокером неможливо вбити людину. Коли в 1974 році запатентували цей пристрій, його одразу ж назвали зброєю для затримання й знерухомлення. Тобто засіб доволі безпечний для життя людини й тільки тимчасово може паралізувати тіло.
У серійне виробництво електрошокер потрапив тільки після низки дослідів, що підтвердили його безпеку. До того ж він продається без ліцензії майже в усіх країнах.
Можна самого себе вразити струмом?
Загалом тіло людини без проблем пропускає електричний струм. Тобто в теорії можна уявити ситуацію, коли ви вдарили людину струмом, торкнулися її та самі постраждали від цього, але це неможливо через декілька причин:
-
розряд змінного струму занадто малий;
-
струм шокера йде між електродами;
-
шокер працює навіть в дощ.
Тож природа й характеристики струму електрошокера зовсім не такі, як у струму з електромережі.
Шокер ефективний тільки влітку
Існує думка, що взимку шокер вас не захистить через купу одягу. Насправді це твердження тільки частково є правильним. Раніше потужність пристрою була низькою, тож притискати електрошокер треба було тільки напряму до шкіри.
Наразі ж є багато різних варіантів пристроїв з великою потужністю. Сучасний пристрій зберігає ефективність при шарі одягу в 3 см. Проте краще бити все ж у потилицю чи шию, якщо нападник у великому пуховику або дублянці.
Отже, електрошокер — це непоганий засіб для власного захисту. Його можна використовувати проти людей і тварин, коли є пряма загроза. Але ж вбити шокером не можна. Вони проходять спеціальну перевірку перед випуском і отримують ліцензію, що підтверджує їхню безпеку для життя.