Херсонський мовник погрожує «Зеонбуду» прокуратурою

Перегляди: 2556
Додано: 2012-01-03 10:52:32 (admin)
Оновлено: 2018-12-17 19:38:17 (admin)


03-01-2012

За вимогу сплачувати послуги, які «Зеонбуд» не надає

Херсонська ТРК «Херсон плюс», яка перемогла в регіональному цифровому конкурсі по всіх шести населених пунктах Херсонськіої області, поскаржилася Національній раді з питань телебачення і радіомовлення на провайдера мультиплексу МХ-5 «Зеонбуд», який розсилає рахунки для оплати за ненадані послуги. Компанія заявляє, що буде змушена звернутися до прокуратури з проханням надати правову оцінку діям провайдера, які «вже зараз нагадують шахрайські схеми».

 

Про це йдеться в офіційному листі директора ТОВ «ТРК Херсон плюс» Володимира Косюка від 3 січня до ТОВ «Зеонбуд», голови Нацради Володимира Манжосова та представника Нацради в Херсонській області, копію якого отримала редакція «Телекритики».

 

«Вже вдруге вимушений звертатися до керівництва ТОВ "Зеонбуд" у зв'язку з тим, що їхня робота на території Херсонської області так і не розпочата, але ми знову отримуємо рахунки для оплати за ненадані послуги. Більше того, до діяльності оператора цифрового мовлення ТОВ "Зеонбуд" у нас чимало зауважень», - йдеться в листі.

 

Зокрема, пан Косюк зауважує, що його ТРК не отримувала письмового повідомлення про початок роботи передавальної станції у Херсоні, що є прямим порушенням п. 3.2 договору №20/1605Р між ТОВ «ТРК Херсон плюс» та ТОВ «Зеонбуд». А насправді, за його даними, робота передавальної станції в Херсоні для регіональних мовників не розпочато, технічні параметри та можливість підключення не узгоджені, представника, з яким можна було б узгоджувати всі технічні питання і який би працював з Херсоном у ТОВ «Зеонбуд» немає.

 

Також керівник херсонської ТРК звертає увагу на те, що ТОВ «Зеонбуд» порушує умови ліцензійного конкурсу Нацради, якими було передбачено, що ще з 1 вересня 2011 року почнеться інформування населення щодо особливостей прийому сигналу багатоканальної телемережі всіма телеканалами, які отримали ліцензію на цифрове мовлення. Тих коштів, які ТОВ «Зеонбуд» витрачає на розсилку рахунків та актів за ненадані послуги, на думку Володимира Косюка, вистачило б, аби відзняти інформаційно-рекламний відеоролик та надати його телеканалам.

 

«Саме через цей саботаж із інформування населення в Україні й склалася тупикова ситуація у впровадженні цифрового мовлення. Населення про "цифру" нічого не знає - тому на ринку немає попиту на цифрові тюнери - тому комерційні структури не завозять в Україну ці пристрої - тому не розпочато мовлення. І головне, якщо воно й буде розпочато, для кого ми будемо мовити? Хто його дивитиметься, якщо в країні немає тюнерів і глядачі не можуть дивитися цифрове мовлення?», - пише директор ТРК «Херсон плюс».

 

Херсонська компанія заявляє, що у випадку, якщо «Зеонбуд» й надалі розсилатиме акти за невиконані роботи й вимагатиме з телеканалів гроші за послуги, які не надає, вона буде вимушена звернутися до прокуратури з проханням надати правову оцінку таким діям, які «вже зараз нагадують шахрайські схеми».

 

Як писала «Телекритика», перші рахунки за послуги «Зеонбуду» мовники отримали в жовтні. Так, за вересень загальнонаціональний телеканал мав сплатити близько 270-280 тисяч гривень за різний час роботи понад 140 передавачів (враховуючи мінус 50% знижки та +20% ПДВ). Ціна варіювалася залежно від мультиплексу, оскільки в них передавачі було задіяно нерівномірно. У рахунках за жовтень уже фігурувала сума 1,03-1,06 млн грн, а за листопад - 1,2-1,3 млн грн.

 

За розрахунками Незалежної асоціації телерадіомовників, тарифи «Зеонбуду» завищено в п'ять разів, а загальнонаціональний телеканал за розповсюдження в мережі мав би платити близько 580 тис. грн на місяць, а не 2,88 млн, як це становитиме без знижок.

 

Натомість генеральний директор «Зеонбуду» Віктор Галич у своїй статті - відповіді «Телекритиці» запевняє, що тарифи компанії у п'ять разів менші за тарифи Концерну РРТ. Також, за його словами, жодна з компаній - членів Незалежної асоціації телерадіомовників не пред'являла претензій «Зеонбуду» (ТРК «Херсон плюс» не є членом НАМ).

 

«Телекритика»



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>