Україна забрала частоти 824-888 МГц у цифрового телебачення

Перегляди: 3133
Додано: 2012-09-13 13:36:29 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:36:37 (admin)

Залишила їх у CDMA і після 1 січня 2016 року

Уряд зняв заборону на використання частот у діапазоні 824-888 МГц під мобільний зв'язок у стандарті CDMA після 1 січня 2016 року. Раніше передбачалося, що з цієї дати радіочастотний ресурс буде переданий для розвитку цифрового телебачення. Про це йдеться в новому Плані використання радіочастотного ресурсу України, затвердженому минулого тижня й опублікованому Кабінетом Міністрів 12 вересня, пише газета «Коммерсантъ Украина».

 

Потреба в нових частотах під цифрове ТБ відпала зважаючи на вдосконалення технологій, пояснив виданню заступник голови парламентського комітету з питань транспорту і зв'язку Юрій Мороко. «Зараз в одному мультиплексі "Зеонбуду" (оператор мережі цифрового ТБ. - ред.), що займає один аналоговий канал зв'язку, мовлять вісім телеканалів. Перехід на "цифру "дозволяє економити радіочастотний ресурс», - пояснює депутат.

 

За словами першого заступника голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Оксани Головатенко, після повного відключення аналогового телебачення у 2015 році в розпорядженні телевізійників виявиться достатньо частот. «Ще невідомо, чи буде попит на нові мультиплекси і чи з'являться охочі інвестувати в будівництво нових мереж», - відзначає вона.

 

Зараз CDMA-зв'язком в Україні користуються понад 2,1 млн абонентів (дані iKS-Consulting на кінець липня). Найбільшим оператором є «Інтертелеком» (931 тис. абонентів), що належить придністровським бізнесменам Віктору Гушану й Іллі Казмали. На другому місці - Peoplenet (821,3 тис.) дніпропетровського бізнесмена Вадима Шульмана. На третьому - ITC (ТМ «CDMA-Україна»; 382,4 тис.), що входить до групи «Континіум» Ігоря Єремеєва.

 

Діапазон 800 МГц привабливий для впровадження мобільного зв'язку четвертого покоління в стандарті LTE. Наприкінці минулого року придністровський оператор «Інтерднестртелеком», що також належить Віктору Гушану і Іллі Казмали, заявив про початок робіт з будівництва LTE-мережі на цих частотах. Про плани розвивати LTE-800 повідомляли також румунські, угорські, словацькі та польські оператори. Однак для будівництва таких мереж Україні доведеться внести ще не одну зміну в план використання РЧР, відзначають оператори. За словами гендиректора «Астеліту» (ТМ life:)) Олександра Баринова, потрібен ще один частотний канал, а він знаходиться в діапазоні, який все ще зайнятий аналоговим телебаченням.

 

Нагадаємо, у 2009 році Європейська комісія з телекомунікацій закріпила частотний діапазон 790-862 МГц (відповідає 61-69-му ТВК) за мобільним зв'язком нового покоління. Раніше ці частоти планувалося використовувати для розвитку цифрового телебачення згідно з планом «Женева-2006». Це була перша фаза цифрового дивіденду.

 

У Європі вже обговорюється друга фаза цифрового дивіденду - вивільнення смуги 698-790 МГц (49-60-й ТВК) для потреб мобільного зв'язку. Рішення може бути прийняте на Всесвітній конференції радіозв'язку 2016 року.

telekritika.ua



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>