Про плани «Ери» за умови переходу телеканалів у цифру, про вплив власника й очікування від нового вимірювання телеаудиторії

Перегляди: 3243
Додано: 2013-03-23 12:24:07 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:38:11 (admin)

У 2011 році ТРК «Ера» опинилася за бортом корабля під назвою «загальнонаціональні цифрові мультиплекси». Керівник компанії Ігор Лоташевський вважає це помилкою Нацради з питань телебачення і радіомовлення, яку «Ера» зараз доводить у судах, дійшовши вже до Верховного.

 

Паралельно компанія отримала ліцензію на цілодобове супутникове мовлення. Супутниковий телеканал «Ера» вже стартував, але поки що в тестовому закодованому режимі. «Там є фільмопоказ. Там ще є "Доброго ранку, Україно!", документалка, серіали, дитячі програми, і загалом все, що є в ефірі аналогової "Ери"», - перелічує пан Лоташевський.

 

Наприкінці вересня супутникова «Ера» має плани перейти від тестування до мовлення у форматі vision radio - спільного проекту телеканалу й радіо «Ера». «Є питання пов'язати радіо й телебачення, тому що це в першу чергу має бути й гарна картинка. Поляки вже спробували і були змушені закрити такий проект. Ми такої долі не хочемо», - зауважує керівник «Ери».

 

Про інші плани «Ери» за умови переходу телеканалів у цифру, про вплив власника - депутата від Партії регіонів Андрія Деркача, а також про очікування від нового вимірювання телеаудиторії Ігор Лоташевський розповів під час чат-конференції на «Телекритиці».

 

 

 

- Доброго дня! Розпочинаємо!

- Пане Ігорю, у вас на радіо «Ера» були трансляції єврокубків. Я вимикав телик і слухав виключно «Еру», бо там коментували профі! Чому на радіо «Ера» зникли трансляції? Це ж була ваша фішка, невже ваш менеджмент цього не розуміє? Якщо зараз ви не «застовпите» за собою цю фішку - програєте! Маю сказати від себе та знайомих: на радіо «Ера» - найкращі спортновини і спортпрограми в Україні! Їх варто перенести на телевізійну «Еру»! Привіт із Донеччини!

- По-перше, я не погоджуюсь, що на телекомпанії «Ера» погані спортивні новини. Програма Дениса Зерченка здобула «Срібне перо» з-поміж 50 робіт, виставлених на конкурс. Щодо трансляцій виникла суто технічна проблема, пов'язана з продовженням прав на 2013 рік. Ми сподіваємося, що під час сезону 2013-2014 ми знову будемо транслювати виступи наших футболістів у Лізі Європи та Лізі чемпіонів.

- Добрый день! Не могли бы вы показывать программу «Поміж рядками» раньше, например в 23:30. Программа очень нравится, но в связи с поздним временем часто не удается посмотреть. Спасибо.

- Я согласен, что программа «Поміж рядками» очень хорошая, но она поставлена именно в такое время, потому что в понедельник - «Свобода слова» с Куликовым, в пятницу - Шустер. А у нас линейный эфир, потому она стоит после окончания эфира «Свободы слова» и «Шустер live».

- Пане Лоташевський, коли в ефірі з'явиться нова економічна програма, про яку писали на «Телекритиці»? Яка буде її назва та в який час вона виходитиме? Сподіваюся, не після опівночі...

- Вона з'явиться з 1 квітня. О 8.06 - короткий економічний дайджест, з анонсуванням головної теми ввечері. А з приводу вечора, буде в той самий час, коли виходила програма «Поміж рядками», яку ми знімаємо з ефіру. Програма називатиметься «Підсумки - бізнес».

 

 

- Доброго дня, пане Ігорю! А що це буде за проект vision-radio? Його разом готуватимуть телекомпанія й радіо «Ера»?

- Так, це справді буде спільний проект телекомпанії й радіо «Ера».

 

- А на яку аудиторію сьогодні працює ТРК «Ера»? І як ви визначаєте, що треба вашому глядачу?

- Визначаємо дуже просто. Є дослідження компанії GfK. Враховуючи те, що наш ефір розірваний, ми не робили позиціонування каналу на якусь певну аудиторію; ми позиціонуємо годину на певну аудиторію. Тобто 6.00-7.00 - це міста з населенням до 50 тис., 7.00-8.00 - це міське населення, чоловіки в першу чергу; 8.00-9.00 - це так само міське населення, але вже жінки. Так само увечері. За великим рахунком - це міське населення, чоловіки.

 

- Много лет смотрю «Эру», и вот вопрос: почему столько времени у вас не меняется студия? В этом плане вы уже проигрываете большинству телеканалов. И честно говоря, всё чаще хочется переключить, особенно на новостях

- Декорації в нашій студії не такі вже й погані порівняно з іншими каналами, але це справа смаку :)

- Тобто, вам самому декорації студії подобаються?

- Немає межі вдосконалення :)

 

- Добридень! Що таке супутниковий телеканал «Ера»? Як його можна подивитися?

- Почему ваш 24-часосовой канал нигде нельзя увидеть?

- На сьогоднішній день цей канал розміщується на супутнику Astra 4A й виходить у тестовому режимі. Але враховуючи тестове мовлення, він поки що закодований. Якщо глядач хоче отримати код, може звернутися на канал.

 

- Вы планируете быть в кабельных сетях?

- Так, плануємо.

- Чи можна супутникову «Еру» подивитися десь онлайн? У вас на сайті є кнопка «онлайн», але там нічого не відображається, є лише анонс на ефір увечері та зранку. Але ввечері та зранку й так можна по ТБ подивитися.

- Про яку «Еру» питання? Якщо про аналогову, то вона присутня на сайті. Якщо ж про супутникову, то дивіться відповідь вище.

- Ігорю, ви запустили супутникову «Ера» у форматі vision radio? Обіцяли це зробити в листопаді 2012 року.

- Поки що не запустили, але плануємо восени. Думаю, в кінці вересня вийдемо в ефір. Є питання пов'язати радіо й телебачення, тому що це, в першу чергу, має бути й гарна картинка. Поляки вже спробували і були змушені закрити такий проект. Ми такої долі не хочемо.

 

- Як ви ставитеся до наявності в цифровому ефірі спеціалізованого нішевого телеканалу про хокей? Взагалі, чи потрібен Україні такий канал у загальнонаціональній мережі цифрового телебачення, за відсутності звичайного спортивного мовника?

- Що маєте на увазі під «звичайний спортивний мовник»? Щодо ліцензії, то я вважаю, що це помилка Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

 

- Як ви гадаєте, чому серед усіх загальнонаціональних телеканалів ліцензію на цифрове мовлення не отримав саме телеканал «Ера», але при цьому її отримали новоутворені низькопробні канали, такі як «КіноТочка», «Ескулап», «Голдберрі» та всі вісім телеканалів групи «Інтер»?

- Національна рада зробила помилку, і ми це зараз доводимо в судах. Ми, на жаль, програли всі інстанції, але дійшли до Верховного суду. І сподіваємося на оптимістичне для нас рішення. Якщо цього не буде, то підемо далі, до Європейського суду.

- Олігарх і медіамагнат Вадим Рабинович зробив резонансну заяву, в якій запідозрив власника ТРК «Ера», нардепа-регіонала Андрія Деркача в організації замаху на його життя через відмову переписати на «Еру» канал єврейських новин. Деркач заперечив закиди й пообіцяв Рабиновичу судовий позов за наклеп. Чи вже подано позов до суду?

- З приводу суду я ще не знаю, але думаю, що він таки його подасть.

 


 

- На суспільно-політичному радіо «Ера-ФМ» у передачі Vox populi («Глас народа») темами для подальшого обговорення, які ведучі ефіру пропонують на вибір слухачам, традиційно стають меседжи влади: чергові ініціативи Януковича та Азарова щодо «покращення». Натомість практично ніколи в якості головного актора не виступає опозиція. Ведучі ж ефіру в програмах, у яких вони вислуховують слухачів, заповзято підіграють прихильникам влади і, навпаки, всіляко протидіють її противникам: не вислуховують до кінця, не дають завершити думку, обривають на півслові.

- Це неправда. Ми даємо слово всім слухачам, які висловлюють конструктив, а не диструктив. Ми не радіокомпанія гасел, а радіокомпанія змісту. Тому якщо у висловлюваннях наших слухачів немає змісту, то ведучий має право його виводити з ефіру. Нагадаю, що я генеральний директор телекомпанії, то всі ваші запитання щодо радіокомпанії «Ера» краще ставити самому головному редактору Віталію Дикому.

 

- Ігорю, на ринку циркулює інформація, що «Еру» віддали або продали Сім'ї. Це правда? Хто зараз кінцевий власник радіокомпанії і хто кінцевий власник телекомпанії?

- Власники залишилися ті ж самі, котрі були на момент створення, а саме Андрій Деркач.

 

- А коли ви будете в кабелі? Це буде «Воля»? «Тріолан»? Який пакет?

- Ми зараз ведемо переговори з «Волею» й «Тріоланом», вони нам надали пропозиції. Це буде цифровий пакет.

 

- Свого часу на радіо «Ера» була програма «2Д». На жодному радіо не було нічого подібного. Потім вона зникла, бо один із її ведучих - Сергій Дойко пішов працювати на телебачення. Оскільки ви раніше займалися винятково радіо, а тепер якраз ви - керівник на телебаченні, то чи не планували зробити «2Д» у форматі телепрограми? Було б цікаво, як вважаєте? Та й не думаю, що рейтинги такої програми, але вже у телеформаті, пасли б задніх. Дякую за відповідь.

- Ми готові розглянути пропозиції, навіть самого Сергія Дойка.

 

- Що ви показуєте в ефірі супутникової «Ери»? Судячи з ліцензії, там навіть є фільмопоказ...

- Так, там є фільмопоказ. Там ще є «Доброго ранку, Україно!», документалка, серіали, дитячі програми, і загалом усе, що є в ефірі аналогової «Ери». Нещодавно була перевірка Нацради, і вони встановили, що у нас не 3,5 години, а 5 годин дитячого мовлення.

 

- Усі радійники, з якими доводилося спілкуватися, кажуть про нерентабельність формату розмовного радіо в Україні. Чи рентабельна «Ера» і як вам це вдається? У чому, на вашу думку, проблема українського радіоринку, що він не хоче розвивати розмовного радіо?

- «Ера» рентабельна. Потрібно працювати, щоб була рентабельна. Тому що створити музично-розважальну станцію набагато легше.

 

- Які основні джерела рентабельності радіо «Ера»? Чи рентабельний телеканал і які в нього джерела доходів?

- У першу чергу реклама. Всі приватні ЗМІ живуть із реклами. Спонсорські проекти, інформаційна підтримка.

 

- Чи планує ваш холдинг запускати нові медіапроекти? Які саме? Якщо не планує, то чому? Чому ви продали «Радіо Кохання»?

- Безумовно. В інтернеті. Зараз триває робота над створенням мультимедійного сайту, де буде і радіо, й телебачення. «Радіо Кохання» - це музичний формат, це не наш формат. Ми більше займаємося розмовним новинним радіо.

- Яким чином власник впливає на оперативне керівництво холдингом і на контент? Наскільки він залучений до поточних справ?

- За великим рахунком, редакційними речами займається редакційна рада й керівництво. Власник дивиться тільки на те, чи рентабельний, чи ні його проект.

 

- У ваших ефірах часто бувають і опозиціонери, як вам вдається уникати цензури за власника-регіонала?

- До чого тут власник-регіонал? Дивіться відповідь на попереднє питання. Власник стежить тільки за рентабельністю. Є прописані редакційні норми, ми їх дотримуємося.

- Тривалого часу на радіо «Ера-FM» доктор Пі вів «Ігри розуму». Це була передача, присвячена його «талантам». Як він потрапив на ефір? Чи не відчуваєте докорів сумління за піар пройдисвіта без освіти, якого зараз звинувачують У смертях людей, що звернулися до нього за медичної допомогою?

- Він прийшов зі своїм проектом, нам були цікаві гості, які приходили до нього на програму.

 

- Ведете ли вы переговоры на счет покупки места в цифровом эфире («Голдберри», «Эскулап» и семейство разбросанных по стране «Новых форматов», «Ариадн», «Выборов» и т.д.)? Известно ли вам что-то про их собственников?

- Ми «переговоры» сейчас ведем в суде. Про собственников этих компаний ничего не знаю.

 

- То есть суд еще не завершился? Как вы оцениваете свои шансы на положительный результат? И какие еще каналы отстаивают с вами в суде свое место в цифре?

- Еще ТВі, «Малятко», насколько я знаю. Шансы есть всегда. Мы надеемся на лучшее.

 

- Коли «Доброго ранку, Україно» оновить студію? У вас підлога подряпана...

- До речі, ми підлогу в цій студії поміняли місяць тому. Може, у вас щось із екраном? :)

 

- Ви член Партії регіонів? А ваш колега - головред «Ери-FM» Віталій Дикий? Якщо ні, то чого ж Дикий поводиться в ефірі як затятий регіонал? І за кого, якщо не секрет, ви голосували на минулих парламентських виборах? Приміром я - за «Свободу».

- Я не член Партії регіонів. Питання щодо Дикого адресуйте Дикому.

 

- Які канали ви вважаєте своїми прямими конкурентами?

- Загальнонаціональні канали: «Інтер», «1+1», ТРК «Україна» та інші.

 

- У телеканала есть долгосрочная стратегия развития? Чем будете привлекать зрителя, например, этой осенью?

- Конечно, есть. У любого канала, который вещает, есть стратегия развития. А чем мы будем привлекать зрителя осенью, читайте сайт «Телекритика», мы расскажем об этом летом.

 

- Вы уже прогнозировали, как поменяется «картинка» по рейтингам со сменой GfK на Nielsen? Не думаете, что к следующему году под новую рейтинговую компанию нужно будет контент менять?

- Да, там действительно увеличивается количество пиплметров, что позволит охватить большую аудиторию. Поэтому картинка рейтингом поменяется, думаю, у нас они вырастут. С переходом на цифровое вещание в 2015 году по названию канала никто рейтинг делать не будет, а только по содержанию. То есть будет четко форматироваться телевидение. Контент меняться будет только на спутниковом канале.

- Дякую всім за запитання. Всім гарних вихідних! До побачення.

 

Довідка:

Ігор Лоташевський народився 1968 року в Києві. Закінчив Київський національний торговельно-економічний університет. З липня 1998 року очолював «Радіо Ера», із січня 2012 року очолює ТРК «Ера». Заслужений журналіст України, нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня у 2009 році.

telekritika.ua



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>