У Криму запустили російське цифрове телебачення – обладнання відібрали в українського «Зеонбуду»
Із 1 липня в Криму починається трансляція російського ефірного цифрового телебачення в складі трьох цифрових мультиплексів. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на прес-службу «Російської телевізійної і радіомовної мережі» (РТРМ). Водночас український провайдер цифрового телебачення «Зеонбуд» заявив «Телекритиці» про експропріацію свого обладнання росіянами.
«З 1 липня в Криму та Севастополі розпочинається ефірна трансляція трьох цифрових мультиплексів, у тому числі й пакетів обов'язкових загальнодоступних російських телеканалів», - йдеться в повідомленні прес-служби.
До першого мультиплексу увійшли російські «Первый канал», «Россия-1», «Россия-2», НТВ, «Пятый канал», «Россия-Культура», «Россия 24», «Карусель», ОТР і ТВЦ. У другому мультиплексі - телеканали РЕН ТВ, «Спас», СТС, «Домашний», ТВ3, «НТВ+ Спорт», «Звезда», «Мир», ТНТ і «Муз-ТВ».
Одночасно з початком трансляції першого та другого мультиплексів у Криму і Севастополі розпочнеться мовлення третього - так званого «регіонального» мультиплексу, до якого увійшли російські телеканали «Пятница», LifeNews, «Перец», «Москва-24», «Мир-24» та інші.
Раніше оголошувалося про плани Росії запустити 1 липня в Криму два цифрові мультиплекси.
За повідомленням прес-служби РТРМ, для поширення сигналу на півострові Радіотелевізійний передавальний центр Криму задіє цифрові передавачі на 18 об'єктах, зокрема в Алупці, Алушті, Євпаторії, Керчі, Севастополі, Сімферополі, Феодосії та Ялті. Із цією метою в Криму пройшли як підготовка передавального обладнання для переходу на російське телебачення, так і навчання спеціалістів.
Натомість, у прес-службі компанії «Зеонбуд», яка є провайдером ефірного цифрового телебачення в Україні та до початку військової окупації надавала свої послуги і в Криму, заявили про незаконну експропріацію їхнього обладнання задля впровадження інформаційної політики Росії.
«Наразі наше обладнання на території Криму є незаконно захопленим та самовільно використовується особами, які відмовляються врегульовувати ситуацію до прийняття нового російського закону про зв'язок. Поки ж ми не маємо доступу до нашого обладнання на півострові, всі канали, як фізичні, так і дистанційні, обірвані», - повідомили «Телекритиці» в компанії.
У прес-службі «Зеонбуду» також заявили, що не виключають можливості звернення до суду з приводу незаконного використання їхнього обладнання і висловили сподівання, що роботу цифрової мережі буде відновлено після повернення Криму до складу України.
«Поки ж ми зазнаємо збитків через фактичне порушення контрактів з українськими телеканалами, мовлення яких припинилося на окупованій території», - повідомили в «Зеонбуді».