Робоча група із переходу на цифру обговорила питання створення локальних мультиплексів

Перегляди: 1977
Додано: 2014-11-28 10:33:30 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-29 11:02:16 (E.v.g.)

dvb-t2-logo

 

На засіданні міжвідомчої робочої групи з вирішення проблемних питань реалізації в Україні програми впровадження цифрового телерадіомовлення, що відбулося 26 листопада, темами для обговорення стали створення локальних мультиплексів і узгодження позицій щодо документа, який визначатиме підходи до вимкнення аналогового сигналу.

 

Окреслюючи проблемність питання зі створення локальних мультиплексів, начальник управління радіочастотного ресурсу  та технічного контролю Тамара Мироненко зазначила, що для з’ясування можливостей і зацікавленості місцевих мовників у розбудові локальних мультиплексів, Національна рада надіслала відповідні запити до 30 компаній із семи областей, що мовлять у регіоні, де аналог планується вимкнути в першу чергу. Відповіді надійшли лише від 7 мовників. Три з них готові інвестувати у створення локальної мережі. Однак, як зауважила, голова Громадської ради при Національній раді, виконавчий директор Незалежної асоціації мовників Катерина М’ясникова, багато телерадіоорганізацій погано розуміють технічні аспекти цього питання і потребують конкретних розрахунків щодо можливого частотного ресурсу, який вивільнятиметься із вимкненням аналогу, а також додаткової інформації і навіть пояснень.

 

Керівник Центру адвокації та лобіювання НАМ Ольга Большакова розповіла про досвід спілкування асоціації з регіональними і місцевими мовниками з порушеного питання. На думку організації, локальним можна назвати мовлення, де малопотужні передавачі покриватимуть сигналом територію із радіусом до 14 км. Вона також зауважила, що слід розуміти, що часто місцеві мовники не зможуть мовити цілодобово і надавати «потужний» контент. Однак для забезпечення принципу плюралізму наявності таких мовників в ефірі буде достатньо. Для того, аби більш чітко зрозуміти ситуацію із готовністю місцевих мовників створювати локальні мультиплекси, Ольга Большакова озвучила пропозицію НАМ провести регіональні наради з телерадіокомпаніями. На її думку, після надання певних роз’яснень компанії зможуть скоріше визначитися. Тим паче, що за попередніми підрахунками, які має НАМ, затрати на розбудову локальних мультиплексів можуть виявитися прийнятними для ТРК.

 

Найбільш обговорюваним на засіданні групи стало питання визначення  регіонів і часових рамок у підході до вимкнення аналогового сигналу на території України. Було внесено пропозиції щодо необхідності уже на першому етапі подбати про уникнення завад від аналогових передавачів у Сумській та Харківській областях. Це обумовлено тим, що, за інформацією члена робочої групи Івана Омелянюка, Російська Федерація має намір почати вмикати цифрові передавачі, які розміщені поблизу західного кордону.

 

Підсумовуючи роботу групи, член Національної ради Олександр Ільяшенко зауважив, що упродовж наступних кількох днів усі пропозиції до проекту рекомендацій міжвідомчої робочої групи будуть узагальнені, опрацьовані її членами, і на наступному засіданні документ буде проголосовано і підписано.

 

сайт нр 

 



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>