Національна рада відмовила в переоформленні п’яти цифрових регіональних ліцензій, за якими нині мовить телеканал «112»

Перегляди: 2408
Додано: 2015-06-11 20:27:10 (admin)
Оновлено: 2018-12-28 21:56:25 (E.v.g.)

112

Національна рада на засіданні 11 червня розглянула заяви п’яти мовників – «Аріадна ТВ», «Новий формат», «Партнер ТВ», «ТВ Вибір» і «Лідер ТВ», які нині мовлять із логотипом «112 Україна», - щодо переоформлення їхніх ліцензій у частині зміни програмної концепції мовлення. У цьому клопотанні компаніям було відмовлено.


Члени регуляторного органу вкотре нагадали і представнику компанії, і присутнім на засіданні народним депутатам та представникам громадськості, що зазначені вище компанії отримали ліцензії на цифрове мовлення в регіональному мультиплексі МХ-5 із чітко визначеною територіальною категорією мовлення – регіональне та місцеве. Зобов’язання,  які брала на себе кожна із цих компаній під час конкурсу, стосувалися забезпечення мовленням певних регіональних і місцевих громад. Водночас, опинившись у руках нових власників, «Аріадна ТВ», «Новий формат», «Партнер ТВ», «ТВ Вибір» і «Лідер ТВ»  самовільно кардинально змінили власні програмні концепції, ототожнивши їх і фактично створивши загальнонаціональну мережу. Таким чином, були порушені не лише умови конкурсу, а й права інших регіональних мовників, які справді бажали працювати у своїх  регіонах для місцевого глядача.

На підтвердження цієї позиції голова Національної ради Юрій Артеменко зачитав уривки із листів кількох місцевих телерадіокомпаній, які свого часу брали участь у конкурсі на мовлення в МХ-5. У них мовники зазначають, що переоформлення ліцензій компаній «Аріадна ТВ», «Новий формат», «Партнер ТВ», «ТВ Вибір», «Лідер ТВ» є спробою ухиляння від виконання умов ліцензій, порушує права регіональних і місцевих телерадіоорганізацій  і матиме негативний вплив на  розвиток регіонального мовлення. Вони просять не переоформлювати ці ліцензії, зазначаючи: якщо компанії не можуть виконувати умови конкурсу, нехай здадуть ліцензії, і далі буде оголошено новий конкурс. Листів із подібними зверненнями чимало, зазначив голова.

Юрій Артеменко також поінформував, що Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики наголосив на необхідності суворо дотримуватися конкурсних умов особливо тих телерадіоорганізацій, які перемогли в регіональному конкурсі. Про підтримку такого підходу заявила і одна з найбільших громадських організацій у  вітчизняній медіа-сфері  – Незалежна асоціація телерадіомовників.


Члени регуляторного органу також підкреслили, що телеканал має супутникову ліцензію на мовлення, жодних зволікань і запитань із переоформленням якої не виникало. Отже, заяви «112 Україна» про закриття каналу не відповідають дійсності.

Голова Національної ради наголосив, що ситуація із відмовою у переоформленні програмних концепцій мовлення компаній «Аріадна ТВ», «Новий формат», «Партнер ТВ», «ТВ Вибір», «Лідер ТВ» не має жодного стосунку до питання свободи слова, як про це заявляє сам телеканал. Він також назвав маніпуляцією твердження цього мовника про те, що Національна рада позбавляє його ліцензії, оскільки відповідно до чинного законодавства виключне право  на це має лише суд.

Також на засіданні розглядалося питання про стан виконання зазначеними телекомпаніями розпорядження Національної ради, ухваленого в березні цього року, про приведення їх діяльності у відповідність до норм законодавства. Оскільки представник «112-Україна» завив, що не було змоги ознайомитися із ліцензійними документами, розгляд цього питання було перенесено на наступне засідання.



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>