Ера розмовного радіо

Перегляди: 3470
Додано: 2012-07-14 14:45:50 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:39:38 (admin)

12 липня 2002 року радіослухачі вперше почули позивні радіостанції «Ера». Перше десятиріччя існування для компанії стало ерою становлення і виживання, зазначали учасники заходу на честь ювілею, що відбувся 12 липня в столиці.

 

Відкрив свято прем'єр Микола Азаров, який за сумлінну працю і високий професіоналізм нагородив грамотою і пам'ятним знаком заступника генерального директора, керівника спортивної редакції Михайла Герасименка, керівника інформаційної служби Сергія Коротаєвського, продюсера інформаційної служби Тетяну Познякову, продюсера редакції громадсько-політичних програм Сергія Сулиму, ведучу редакції громадсько-політичних програм Тетяну Цвинтарну, технічного директора В'ячеслава Яхненка.

 

У короткому вступному слові пан Азаров назвав народного депутата і власника «Ери» Андрія Деркача шеф-редактором. «Я спросил у вашего шеф-редактора Андрея Леонидовича Деркача, а как у вас с экономикой? Всё нормально, говорит. Так я вам желаю хорошей экономики, хороших заработных плат и доходов», - сказав прем'єр-міністр.

 

Андрій Деркач на помилку колеги по Партії регіонів не образився. «Нічого страшного. Я не образився з однієї простої причини, тому що в мене з "Ерою" справді присутній елемент спільної творчої роботи, особливо в створенні нових форматів і програм», - сказав Андрій Леонідович «Телекритиці».

 

 

 

 Прем'єр-міністр Микола Азаров і народний депутат і власник «Ери» Андрій Деркач

 

За його словами, до редакції він приходить приблизно раз на місяць, де обговорює проблеми радіо- й телекомпанії. «Для мене ЗМІ, в які я інвестую, - це бізнес, місія й елемент творчої роботи. Ви ж бачите, яку кількість культурологічних, інформаційних, релігійних програм транслює "Ера". Надзвичайно важко утримати в ефірі такі програми. Для нас головне - це нішеві сегменти, які збирають свою вузьку аудиторію, але тим не менш існують лише на "Ері", і більш ніде. Я задоволений результатом і процесом нашої спільної роботи. Якою ми задумали радіокомпанію 10 років тому, такою вона й вийшла», - зауважує пан Деркач.

 

Власник «Ери» стверджує, що колеги по партії його не критикують за те, що пускає в ефір опозицію. «Ми вже всіх привчили, що наше радіо створено не для пропаганди, а для інформування. Ми працюємо за стандартами ВВС. І коли всі звикли до редакційного статуту, то будь-які відхилення від нього відразу помітні», - каже Андрій Деркач.

 

Наступним етапом розвитку «Ери» стане створення vision radio, зазначив власник «Ери», пообіцявши не пошкодувати інвестицій.

 

Свято провели у форматі радіомарафону: одна програма «Ери» змінювала іншу, в прямий ефір по черзі виходили ведучі, які запрошували до слова різних гостей. В імпровізованій радійній студії були народні депутати Микола Томенко та Олександр Голуб, керівник прес-служби апарату Верховної Ради Вікторія Шведова, яка зачитала вітання і вручила нагороди від спікера-відставника Володимира Литвина. Також до слова запросили радника президента Марину Ставнійчук, директора Польського інституту в Києві Ярослава Годуна, директора «Мистецького арсеналу» Наталю Заболотну та інших.

 

 Заступник голови Нацради Лариса Мудрак і радник президента України Марина Ставнійчук

 

 

Ведуча Тетяна Хмельницька, народні депутати Микола Томенко й Олескандр Голуб

 

Перший заступник гендиректора з творчих питань Віталій Дикий не менше, ніж Андрій Деркач, пишається радіо «Ера». «Я працюю тут від першого дня. Я знаю, як усе це створювалося. За ці 10 років був серйозний прорив, ми багато чого зробили, і я цим страшенно пишаюсь. Я дуже люблю радіо "Ера", а найбільше мене тішить, що в нас є кістяк команди - це гарні високопрофесійні кадри, які знають і люблять справу, якою займаються», - сказав він «Телекритиці».

  

 

 

 Перший заступник гендиректора з творчих питань «Радіо Ера» Віталій Дикий із дружиною

 

За його словами, за 10 років «Ера» практично стала національною мережею, мовить на всю Україну і навіть на близьке зарубіжжя, хоча в 2002-му починали мовити лише в кількох містах-мільйонниках.

 

«Наше радіо - це живий організм, який постійно росте і розвивається, змінюється, інакше він не буде цікавим. У нас велика кількість авторських проектів відомих у нашому соціумі людей, які впливають на формування громадської думки. Це теж сприяє залученню слухацької аудиторії. Наша фішка - це новини. У нас дуже професійна інформаційна служба. Вона не тільки може подавати чиїсь новини, а й сама їх створює. Бо до нас приходить велика кількість цікавих людей, які дають ексклюзив», - зазначає пан Дикий.

 

Колектив компанії за 10 років зріс удвічі, і це, на думку Віталія, свідчить про процеси, які позитивно впливають на роботу радіокомпанії.

 

Прямого тиску власник на редакційну політику не здійснює, стверджує перший заступник гендиректора. «Ми собі можемо дозволити набагато більше, ніж інші канали, в яких зв'язок із партією влади набагато менший. Це, можливо, пов'язано з великою кількістю ефірів, дискусійних програм, різні погляди, ми даємо слово і владі, й опозиції. В нас працюють принципові люди, і, відверто кажучи, у випадку якогось тиску їхня реакція буде зрозуміла», - каже пан Дикий. Він переконаний, що і радіокомпанія, і телекомпанія для Деркача - це бізнес, і він зацікавлений, щоб цей бізнес розвивався.

 

  Президент УМХ Борис Ложкін і народний депутат Олена Кондратюк

 

Описуючи аудиторію радіостанції «Ера», Віталій Дикий зазначив, що це слухачі, яким за 35 років, які цікавляться всілякими процесами в Україні, не можуть стояти осторонь і хочуть озвучити свою точку зору.

 

Найголовніше досягнення - що компанія проіснувала 10 років у форматі розмовного радіо, переконаний гендиректор телекомпанії «Ера» Ігор Лоташевський. «За 10 років з'явилася велика кількість конкурентів, які намагалися створити таку ж радіостанцію, але в них нічого не вийшло», - зауважує він. У FM-діапазоні, які мають таке ж охоплення, як «Ера», практично тільки розважальні станції. За словами Лоташевського, «Ера» відрізняється від інших тим, що, по-перше, вона говорить, по-друге, радить, по-третє, дає ефір і опозиції, і владі. «Це живе радіо, як кажуть слухачі», - зазначає гендиректор телекомпанії «Ера».

 

Для керівника відділу культурно-просвітницьких програм і ведучого Олексія Ананова «Ера» - це, в першу чергу, перше місце роботи, близькі люди і друзі, особливо ті, з якими починали. «Я тут працюю від початку заснування. Культурно-просвітницькі програми - це зона мого найбільшого інтересу. Зараз моя програма "Обідня перерва" - ширшого звучання, вона ще й соціально-політична», - розповідає Олексій. За десять років йому довелося вести й музичні новини, й такі програми, як «Час культури», «Між іншим», «Консультація». Але найбільше йому запам'ятався період, коли він працював у ранковому тригодинному політичному проекті «Прайм-ера», який вів по черзі з Оксаною Ващенко. «Це зараз усе більш зрозуміло, є формати, а раніше ми робили все так, як на душу лягало. Ми вчилися на власних помилках. Нас надихала Інна Кузнєцова, тепер мені іноді цього бракує, тепер я сам маю когось надихати», - зізнається Олексій.


 

 

Генеральний директор «Мистецького арсеналу» Наталія Заболотна і керівник відділу культурно-просвітницьких програм і ведучий Олексій Ананов

 

Для парламентського кореспондента «Ери» Ольги Шеремет, яка на працює на радіокомпанії 5 років, «Ера» - насамперед стиль життя. «Я себе дуже комфортно почуваю саме в радіожурналістиці. Тому що тут справді звуком, голосом можна передати ті речі, на які не звертаєш уваги, коли паралельно дивишся відео», - каже вона.

 

 

   Парламентський кореспондент «Радіо Ера» Ольга Шеремет

 

Працюючи в парламенті, вона не пригадує, щоб народні депутати ображалися на «Еру». «Якщо ви стежите за нашою редакційною політикою, то знаєте, що ми намагаємося оминати всілякі жовті і скандальні теми, не влазити у різні конфлікти, тому закидів на нашу адресу не було», - стверджує Ольга. А ось курйозні випадки, навпаки, бувають досить часто, каже вона, особливо під час прямих включень. «Буває, що домовляєшся з народним депутатом, а він в останній момент телефонує і каже: "Я на трибуні і не можу зараз підійти до вас на ефір". Або був такий цікавий випадок із неординарним депутатом Царьковим. Журналістка запросила його в студію, вже починається прямоефірне включення, а він біжить і каже: "Мне надо нажать кнопку, извините!" І журналістка стоїть розгублена, не знає що робити, бо прямий ефір - це прямий ефір», - розповідає Ольга.

 

Усім співробітникам «Радіо Ера» до ювілею дали премію і великий торт, яким їх і гостей пригощали особисто Андрій Деркач та Ігор Лоташевський.

 

Гендиректор телекомпанії «Ера» Ігор Лоташевський та Андрій Деркач

 

Світлана Остапа, «Телекритика»

Фото Ольги Якимович, надані прес-службою «Радіо Ера»

"Телекритика"



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>