Манжосов не бачить перспектив для переходу на цифрове радіо найближчим часом

Перегляди: 1790
Додано: 2013-05-29 14:44:48 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:53:37 (E.v.g.)

Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовленняВолодимир Манжосов на сьогодні не бачить реальної перспективи переходу радіо на цифровий стандарт мовлення. Про це він сказав у коментарі «Телекритиці» під час міжгалузевого форуму CrimeaMediaCom в Алушті.

 

За його словами, для вирішення цього питання необхідна чітка позиція індустрії. Адже наразі не всі радіокомпанії зацікавлені в переході на цифру.

 

«Серед радійників є кілька ініціаторів. Це компанія, яку очолює Андрій Карпій (співвласник АТ "Онікс" - ТК). Також є ініціатива з боку НРКУ, яка таким чином бачить можливість для збільшення охоплення населення саме через цифрове мовлення на середніх хвилях. Але ми повинні врахувати всі реалії сьогоднішнього ринку, перш ніж приймати якесь рішення», - сказав пан Манжосов.

 

Голова Нацради звертає увагу на те, що перехід на цифру може призвести до значних втрат для радіокомпаній: «Індустрія й зараз говорить про невеликі бюджети, а перехід на цифру, на її думку, призведе до знищення індустрії. Намірів приймати план щодо переходу радіо на цифру в нас поки що немає, і ми не обговорювали це питання на більш-менш серйозному рівні».

 

При цьому пан Манджосов під час дискусії на конференції запевнив, що без урахування думок діючих радіокомпаній Нацрада не прийматиме рішень щодо цифрового радіо.

 

«Наша позиція полягає в тому, що ми маємо вирішувати питання захисту вітчизняного виробника, але з урахуванням усіх аспектів. Я не хочу, щоб ми були ініціаторами питання, яке на сьогодні ще не готове. На мій погляд, питання переходу на цифрове радіо може обговорюватись лише дискусійно, але поки що реальних перспектив я не бачу», - додав він.

 

Як писала «Телекритика», голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко радить не поспішати із цифровим радіо та застерігає, щоб проект цифрового радіо не став «ще однією аферою» - як проект цифрового ТБ.

 

Нагадаємо, 23 травня у Держкомтелерадіо України відбулася нарада з питань модернізації мереж радіомовлення та переходу на цифрові стандарти трансляції радіопрограм. На ній вирішили напрацювати спільні пропозиції, враховуючи міжнародний досвід у цій сфері та вітчизняні можливості. Йшлося також про розробку та затвердження державних стандартів цифрового ефірного радіомовлення, під який необхідно передбачити відповідний ресурс в Національній таблиці розподілу смуг радіочастот.

 

«Телекритика»



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>