Постанова ВР про надання НРКУ частот FM

Перегляди: 2158
Додано: 2014-02-27 06:06:28 (admin)

 О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
 
«Про деякі питання забезпечення інформаційної діяльності   Національної  радіокомпанії України»
 
Виходячи з необхідності забезпечення потреб громадян України в отриманні об’єктивної інформації, конституційних гарантій на свободу слова та виняткової необхідності створення національного інформаційного простору України, Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:
 
        1.Забезпечити Національну радіокомпанію України можливістю безперебійного і безперешкодного мовлення в FM- діапазоні (верхній діапазон УКХ) на всій території України.  
        2.Національній раді з питань телебачення і радіомовлення: 
        скасувати рішення про передачу частот  в FM - діапазоні ДП «Новий обрій»; 
        передати поза конкурсом Національній радіокомпанії України 55 частот в  FM – діапазоні згідно з Додатком.   
       3. Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення забезпечити подання і обслуговування сигналу Національної радіокомпанії України на зазначених частотах.
      4. Кабінету міністрів України забезпечити фінансування Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення для виконання покладених на нього обов’язків в частині забезпечення подання і обслуговування сигналу Національної радіокомпанії України.
     5. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття. 
 
 
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
 
до проекту Постанови Верховної Ради України «Про деякі питання забезпечення інформаційної діяльності   Національної  радіокомпанії України»
   
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
 
         Державна політика у сфері суспільних відносин повинна спрямовуватися на забезпечення права на достовірну, повну та своєчасну інформацію, свободу слова та інформаційної діяльності в національному інформаційному просторі України.
          Одним з найголовніших завдань вітчизняного радіомовлення  є забезпечення населення  частотним ресурсом Національної радіокомпанії України (в майбутньому – громадського або суспільного мовника). 
          Катастрофічне зменшення  ( близько в 10 разів) провідної мережі радіомовлення, а також передачі у приватну власність «Укртелекому», який займався і займається утриманням цієї мережі,  призвело до  її скорочення. Так, лише за минулий рік кількість радіоточок ПАТ “Укртелеком” скоротилась на 17,4% і становила 1,9 млн. одиниць.
          Національна радіокомпанія України упродовж багатьох років подавала заявки на отримання частот в зазначеному діапазоні, але через бездіяльність Національної ради з питань телебачення і радіомовлення практично ніколи не отримувала їх у великих містах і обласних центрах (за винятком міст Київ, Луцьк та Ужгород).
           Тому, пропонується вольовим рішенням Парламенту передати НРКУ усі 55 частот, які  абсолютно безпідставно передані у  2011 році ДП «Новий обрій» (концепція «Супер-радіо»), оскільки вказана організації  завдяки «псевдоконкурсу» вийшла на ринок в усіх 24 обласних центрах, в  місті Сімферополь,  а також ще в 30 містах України.
            
 
2. Цілі та завдання прийняття акта
 
         Основним завданням прийняття вказаного законопроекту є забезпечення права на достовірну, повну та своєчасну інформацію, свободу слова та інформаційну діяльність в національному інформаційному просторі України.
 
 
3. Загальна характеристика та основні положення проекту акта
 
          Проектом Постанови пропонується забезпечити Національну радіокомпанію України можливістю безперебійного і безперешкодного мовлення в FM- діапазоні (верхній діапазон УКХ) на всій території України. 
 
 
4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання
 
Питання, що пропонується врегулювати у законопроекті, регулюються Конституцією України та Законом України “Про телебачення і радіомовлення”.
          Прийняття проекту Закону України не потребує змін до інших законодавчих актів.
 
 
5. Фінансово-економічне обґрунтування
 
Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із Державного бюджету. 
 
6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта
 
Ухвалення цього документу забезпечить інформаційну безпеку в державі.
 
Народні депутати України                        Мірошниченко І.М.    
 
          Мирний О.Б.  

 



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>