Нацрада рекомендувала «Зеонбуду» закодувати сигнал
Перегляди: 1773
Дата: 2011-10-13 08:59:37
Автор: E.v.g.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення рекомендувала оператору і провайдеру цифрових мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 «Зеонбуд» встановити на головній станції мультиплексування сигналу в Києві систему умовного доступу (кодування сигналу) за рахунок власних коштів. При цьому «Зеонбуд» повинен забезпечити виконання ліцензійних умов про надання населенню безкоштовного доступу до 32 телевізійних каналів.

 

 

Таке рішення Нацрада прийняла на засіданні 12 жовтня, погодившись на відповідну пропозицію Державного комітету телебачення і радіомовлення, який зараз розробляє нормативно-правовий документ про забезпечення населення сет-топ-боксами (цифровими приймачами).

 
 

За словами голови Нацради Володимира Манжосова, Держкомтелерадіо планує забезпечити у 2012 році сет-топ-боксами близько 1 млн сімей, на що в проекті державного бюджету передбачено 350 млн 120 тис. грн. За результатами аналізу ринку Держкомтелерадіо вважає за доцільне запровадити в чотирьох загальнонаціональних мультиплексах систему умовного доступу.

 
 

На думку Держкомтелерадіо, з якою погодилася і Нацрада, це дасть змогу захистити населення від піратських пристроїв та наповнити ринок якісними сет-топ-боксами. «Ми знаємо, що вже зараз до України завозять невідомо які пристрої. Держкомтелерадіо і ми занепокоєні цим. Я мав розмову з керівником "Зеонбуду", вони не в захваті встановлювати систему умовного доступу за власний кошт, але розуміють серйозність проблеми», - сказав пан Манжосов на засіданні регуляторного органу.

 
 


Також, як відзначив голова Нацради, система є двосторонньою: провайдер бачитиме, у якому місті скільки підключено сет-топ-боксів. «Це дасть змогу мати повну картину і приймати рішення про відключення аналогового сигналу там, де вже буде достатньо користувачів цифрового телебачення», - вважає пан Манжосов.

 
 

На запитання члена Нацради Оксани Єлманової, чи не призведе це рішення Нацради до того, що «Зеонбуд» штучно обмежить доступ на ринок компаній - постачальників сет-топ-боксів, Володимир Манжосов відповів: «Обмеження буде, але воно стосуватиметься неякісних і піратських пристроїв».

"Телекритика"Наші друзі та партнери:

Ми на

приєднуйтесь

<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2020
>>