Спеціальне мовлення для Донбасу почнуть «Радіо 24», ТАВР і «Громадське радіо» на трьох нових ФМ-частотах

Перегляди: 1991
Додано: 2014-12-10 11:11:59 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 20:00:50 (E.v.g.)

 

 

 

Український державний центр радіочастот (УДЦР) на прохання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення прорахував три нові ФМ-частоти на Донбасі, на яких можна запустити так зване «спеціальне мовлення» на Донецьк і Луганськ. Про це на брифінгу 11 грудня повідомив голова Нацради Юрій Артеменко.

Йдеться про дві частоти в Донецькій області (у містах Волноваха та Дзержинськ) та одну в Луганській області (в селищі Широке). «На цих нових частотах ми хочемо зробити різновид спеціального мовлення на Донецьк і Луганськ», - повідомив голова Нацради.

За його словами, ці частоти займуть радіогрупи ТАВР і «24», але обов'язковою умовою буде наявність програм «Громадського радіо» та збільшення кількості інформаційних випусків. «Тобто окрім новин щогодини будуть додаткові 5 хвилин новин від "Громадського радіо" та увечері в прайм-тайм будуть ток-шоу від "Громадського радіо"», - розповів Юрій Артеменко.

Розподіл трьох частот між мовниками відбудеться на наступному засіданні Нацради 18 грудня. Конкурсу на частоти не буде - мовникам нададуть тимчасовий дозвіл на тестове мовлення на період антитерористичної операції (АТО), повідомив пан Артеменко. Паралельно триває прорахунок частот і вивчається можливість телевізійного мовлення на аналогічних умовах - із включенням інформаційного продукту спеціально для Донбасу.

«Це процедура тестового мовлення на час АТО. Ми іноді приймаємо оперативні незвичні рішення, абсолютно законні, в рамках тимчасового мовлення на період АТО», - сказав голова Нацради. У серпні Нацрада дозволила на частотах луганської телекомпанії «Ірта» почати мовлення телеканалу «24» із врізками місцевих новин від «Ірти». Щоправда, Нацрада не приймала тоді ніяких офіційних рішень із цього приводу.

Голова Нацради нагадав, що зараз на Донецьк з міста Волноваха мовлять телеканали «Україна», 5 канал, «1+1» і «Радіо 24» та невдовзі почне мовлення телеканал «Донбас». Сигнал з Волновахи покриває північ і схід Донецька. На Луганськ мовить з околиць міста Щастя «Радіо 24». Також, за словами пана Артеменка, на середніх хвилях запустився передавач Національної радіокомпанії України.

Нагадаємо, що про наміри встановити найближчим часом 2-3 потужних передавачі для покриття ФМ-мовленням Луганської і Донецької областей на брифінгу 27 листопада повідомив член Національної ради Владислав Севрюков.

За даними Нацради, на всіх звільнених територіях українські телерадіоорганізації мовлять відповідно до своїх ліцензій.

11 грудня журналістка «Громадського радіо» Наталка Соколенко повідомила, що наступного тижня стартує пілотний проект спеціального мовлення російською мовою для мешканців Донбасу, підготовлений групою журналістів.

"Телекритика"Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>