Держкомтелерадіо і НРКУ розробили план оптимізації «Всесвітньої служби радіомовлення України»

Перегляди: 1716
Додано: 2015-07-07 16:42:25 (E.v.g.)

VSRUn

 

Держкомтелерадіо спільно з Національною радіокомпанію України (НРКУ) розробив план оптимізації українського радіоресурсу іномовлення - ТО «Всесвітня служба радіомовлення України», який зараз діє у складі НРКУ. Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо

Зокрема у плані оптимізації йдеться, що для зменшення майже вдвічі видатків на трансляцію слід замінити передавач радіосигналу на сучасний. Також обговорюється питання створення окремої радіокомпанії іномовлення на базі ТО «Всесвітньої служби радіомовлення України» та потужних радіопередавальних центрів Концерну РРТ, яка стане власником передавачів. Це дозволить додатково заощадити до 20% коштів на трансляцію радіопрограм та оперативно використовувати існуючі можливості потужного радіомовлення у єдиному процесі виготовлення та поширення програм іномовлення.

Держкомтелерадіо нагадує, що завданням ТО «Всесвітня служба радіомовлення України» є створення сприятливого інвестиційно-привабливого іміджу держави. Своє мовлення Всесвітня служба веде цілодобово через супутник та в інтернеті п'ятьма мовами - українською, російською, англійською, німецькою та румунською. У радіопрограмах висвітлюються аспекти суспільно-політичного, соціально-економічного та культурно-мистецького розвитку держави. На даний момент сигнал «Всесвітньої служби радіомовлення України» на частоті 1431 кГц з різним рівнем якості можуть приймати слухачі в майже 30 країнах з потенційною загальною аудиторією близько 420 млн. жителів.

Листи із відгуками на програми найчастіше приходять від слухачів з США, Канади та європейських країн, зокрема Великобританії, Італії та Латвії. Є відгуки на програми з Малайзії, Індонезії, Японії та Австралії. Найбільшою слухацькою увагою користуються випуски новин.

З метою протидії російській пропаганді 10 грудня 2014 року творче об‘єднання «Всесвітня служба радіомовлення України» Національної радіокомпанії України розпочало мовлення (2 години на добу) російською мовою. З 12 січня 2015 року обсяг мовлення збільшено до 4 годин на добу. Сітка мовлення складається з актуальних новин, інформаційно-аналітичних, громадсько-політичних та культурно-освітніх програм. Слухати російські передачі з Києва можна як в ефірі на СХ частоті 1431 кГц, так і в мережі Інтернет з 18 до 22 години за київським часом.

Потужний 800-кВт Миколаївський СХ передавач забезпечує покриття Сходу та Півдня Україні та значної території Російської Федерації. Російськомовні передачі Всесвітньої служби радіомовлення України стабільно можна приймати в Москві та Санкт-Петербурзі. Є відгуки слухачів про якісний прийом в Нижньому Новгороді, Бєлгороді, Армавірі, Новосибірську. Моніторинг засвідчив охоплення сигналом всієї території України та сусідніх  країн, у тому числі території частини РФ, куди спрямована антена широкою пелюсткою, по трасі Миколаїв - Новосибірськ.

Нагадаємо, з 25 вересня минулого року «Всесвітня служба радіомовлення  України»  (4-й канал НРКУ) розпочала транслювати інформаційну програму про події в Україні на увесь світ через радіопередавальні центри, розташовані  в США.  30-хвилинний англомовний випуск новин, що «висвітлює останні події  в Україні та діяльність нашої держави на міжнародній арені», щодня ретранслюється через потужні передавачі у штаті Флорида (США).

«Телекритика»Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>