Концерн РРТ вимкнув передавачі, запущені Турчиновим

Теги: КРРТ
Перегляди: 3089
Додано: 2010-02-09 20:08:50 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:35:42 (admin)

Концерн радіомовлення, радіозв'язку і телебачення вимкнув цифровий ефірний сигнал через кілька годин після того, як перший віце-прем'єр Олександр Турчинов у четвер оголосив про його запуск. Про це повідомляє газета «Экономические известия».

 

Перший заступник голови Державної адміністрації зв'язку Володимир Смоляр не зміг підтвердити цю інформацію. Натомість генеральний директор НВП «Квант-Ефір» Іван Омелянюк повідомив, що КРРТ розпорядився вимкнути цифрове телебачення в дев'яти нових регіонах, доки не буде позитивного рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. За його інформацією передавачі працювали лише кілька годин.

 

У Нацраді не мали наміру видавати ліцензію КРРТ, оскільки відсутні висновків УДЦР щодо прорахованих частот. Натомість, як пишуть «Экономические известия», такі висновки отримав КРРТ. «Висновки УДЦР для дозволу на роботу цих нових передавачів були отримані ще на початку листопада 2009 року», - зазначив Іван Омелянюк.

 

За даними «Экономических известий» з початку січня проводилися тести для включення в експериментальний ефір у дев'яти містах (Дніпропетровськ, Львів, Чернігів, Вінниця, Запоріжжя, Сімферополь, Миколаїв, Тернопіль та Ужгород) п'яти телеканалів в стандарті MPEG-4 і трьох в MPEG-2: «1+1», Перший національний, «Інтер», ICTV, НТН, ТРК «Україна», 5 канал і СТБ, а також трьох станцій українського радіо. 4 лютого відбулася презентація проекту за участю Олександра Турчинова, який наголосив, що вже сьогодні у тестовому режимі громадяни дванадцяти областей можуть приймати безкоштовний цифровий сигнал (у Київській, Житомирській і Одеський областях цифрове мовлення розпочалося раніше).

 

ТК перевірила інформацію «Экономических известий» у Концерні РРТ. Заступник генерального директора Олександр Півнюк підтвердив, що станом на сьогодні, 8 лютого, передавачі не працюють. «Звідки у вас інформація, що передавачі були запущені? Була проведена презентація. Їх протестували, продемонстрували, як працює мережа. Зараз вони не працюють. Ми діємо згідно із законом», - заявив він.

 

Як повідомляла ТК, Міжвідомча рада з координації здійснення заходів щодо впровадження цифрового телерадіомовлення під головуванням першого віце-прем'єра Олександра Турчинова підтримала пропозицію Державної адміністрації зв'язку про початок тестової експлуатації мережі цифрового телерадіомовлення в дев'яти містах. Нагадаємо, дев'ять передавачів були встановлені Концерном РРТ разом з НВП «Квант-ефір» і ВАТ «Укртелеком».

 

Натомість у Нацраді до цього рішення поставилися критично, наголосивши, що законодавство не дає жодних підстав Концерну РРТ самочинно запускати передавачі. В.о. голови Нацради Андрій Мирошніченко також повідомив, що Нацрада отримала запит від Генеральної прокуратури України, яка розглядає матеріали щодо безліцензійної спроби запустити дев'ять цифрових передавачів і щодо ознак зловживання монопольним становищем Концерном РРТ.

 

У відповідь Олександр Турчинов звинуватив Нацраду в корумпованості і створенні цифрових посередників.

 

«Телекритика»Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>