Введено в експлуатацію вежу КРРТ у Бердичеві
Теги: КРРТ
Перегляди: 2799
Додано: 2012-11-14 11:42:30 (admin)
Оновлено: 2018-12-17 19:34:30 (admin)

13 листопада - введено в експлуатацію 132 метрову вежу КРРТ у місті Бердичеві (Житомирської області) за адресою вул. Піонтківського 9-У. Будівництво тривало 2 роки.

Очікується, що на цю вежу будуть перенесені передавачі з 9-ти поверхівки по вул. Леніна 43 (КРРТ) та передавачі DVB-T2 (які знаходяться на щоглі ТРК "Ефір" на трубі котельної).

 


Для забезпечення населення м. Бердичів та прилеглих населених пунктів якісним аналоговим та цифровим телевізійним мовленням, 15 листопада 2010 року було розпочато будівництво нової радіотелевізійної станції, яке тривало майже 2 роки. Була започаткована значна і вкрай необхідна  справа, адже радіотелевізійна передавальна станція мала не тільки забезпечити в повній мірі багатопрограмним якісним телерадіомовленням населення півдня Житомирської області, але й дати суттєвий поштовх в розвитку всіх телекомунікаційних мереж регіону.

До цього часу 7 телевізійних передавачів потужністю від 0,1 до 0,5 кВт в м. Бердичів були розміщені в орендованому приміщенні 9-ти поверхового житлового будинку. Антенні системи були розташовані на металевій конструкції на даху цього будинку з висотою підвісу антен 40 метрів.

Така ситуація не дозволяла забезпечити якісними сигналами всю територію міста, була проблемною із забезпеченням санітарних норм та не давала можливості розмістити передавачі для забезпечення цифрового телевізійного мовлення ТОВ «Зеонбуд».

Нова станція побудована на відстані приблизно 2 км від старої. Висота вежі складає 140 метрів, технічне приміщення - контейнерного типу площею понад 120 квадратних метрів. Забезпечення відповідних параметрів мікроклімату здійснюється кондиціонером, резервне електроживлення - за допомогою сучасної автоматизованої дизельної електростанції GESAN DHAS 16E, потужністю 16 кВт.

Урочисте введення в дію нової станції відбулось 13 листопада 2012 року шляхом реєстрації в Держархбудінспекції Декларації про закінчення будівництва.

Телерадіопередавальна станція споруджена за кошти Концерну РРТ в рамках стратегії розвитку Концерну та програми розбудови в Україні цифрового телебачення.

Кошторисна вартість будівництва складає понад п'ять мільйонів гривень. Виконавцем робіт з будівництва станції виступило ТОВ «Олімп». Будівництво здійснено за сучасними енерго та матеріалозберігаюими технологіями.

Введення в дію нової РТПС дає можливість практично в 2 рази збільшити зону покриття території Бердичівського району Житомирської області програмами телеканалів «Інтер», «5 канал», «НТН», «ТЕТ», ТРК «Україна» та Житомирської ОДТРК. Перенесення аналогових передавачів з старого приміщення станції практично завершено.

На новій вежі також розміщена антенно-фідерна система для наземного цифрового телевізійного мовлення і найближчим часом розпочнеться трансляція 32 телевізійних каналів у цифровому форматі DVB-Т2 за допомогою цифрових телепередавачів компанії «Зеонбуд». Очікуваний радіус покриття території - 30 км, охоплення населення - понад 120 тис. осіб.

Разом з тим, нова РТПС дозволяє розмістити радіомовні FМ-передавачі комерційних мовників та обладнання операторів мобільного зв'язку.

http://www.rrt.ua/news/124.htmНаші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2023
>>