Приставки для цифрового ТБ стандарту DVB-T2 в Україні досі не сертифіковані

Перегляди: 2556
Додано: 2011-05-31 14:52:49 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:44:05 (admin)

Приставки для перегляду ефірного цифрового телебачення з'являться в Україні не раніше, ніж запрацює мережа провайдера «Зеонбуд». Про це повідомив порталу «Дело» Валерій Юрченко, заступник генерального директора Національної радіокомпанії України.

 

«Поки що ніхто не може ввозити в країну абонентське обладнання, оскільки воно до цих пір не сертифіковано», - говорить Валерій Юрченко. За його словами, це означає, що навіть якщо канали й запустять цифрове мовлення у вересні, як це планує Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, то на перших порах у них не буде аудиторії.

 

Як відомо, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 16 березня прийняла рішення, яким дозволила «Зеонбуду» обирати між DVB-T і DVB-T2. Наприкінці березня провайдер чотирьох цифрових мультиплексів «Зеонбуд» ухвалив остаточне рішення мовити в усіх чотирьох мультиплексах у стандарті DVB-T2. Приставки, які підтримують другий стандарт, поки що не сертифіковані в Україні.

 

Стандарт цифрового наземного мовлення DVB-T2 розроблено у 2008 році. Наприкінці 2009 року його почала впроваджувати Велика Британія. Стандарт має на 30% вищу пропускну здатність, ніж DVB-T, а також ефективнішу систему корекції помилок і більшу гнучкість у системах кодування. Якщо, DVB-T дає змогу мультиплексування в один пакет до 10 телеканалів, то з DVB-T2 кількість каналів у мультиплексі зростає до 16.

"Телекритика"Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>