Робота на телебаченні без досвіду — це можливо?

Теги: Різне
Перегляди: 14265
Додано: 2022-01-13 11:09:16 (admin)
Оновлено: 2022-01-13 12:21:19 (admin)

Як влаштуватись на роботу на телебачення? Цим питанням сучасна молодь задається дедалі частіше. Телебачення завжди манило своєю особливою атмосферою вічного свята, гарною картинкою та запальним драйвом. А сьогодні, у добу Інтернету та інформаційного буму, увага до телебачення багаторазово зросла. Адже саме тележурналісти перебувають на передовій потоку новин і дізнаються першими про все у світі! Отже, якщо ви впізнали себе і теж хочете спробувати свої сили на ТБ, знайте, що все можливо!

Як влаштуватися на ТБ?

Перше, з чого треба почати, це, звичайно, правильно визначити свою мету. Поставте собі питання:

  • Навіщо я хочу на телебачення?

  • Працювати на телеканалі чи в компанії з виробництва телевізійного контенту?

  • На адміністративних посадах чи все ж таки стати кореспондентом і працювати в кадрі?

Це дуже важливо, тому що на телебаченні, як і в будь-якій іншій галузі, постійно потрібний і адміністративний, і технічний, і творчий персонал. І якщо, наприклад, ви за освітою бухгалтер і цілком комфортно почуваєтеся на цьому шляху, ви зможете працювати, наприклад, у бухгалтерії телеканалу.

Якщо ж ваша перша професія з якихось причин перестала приносити задоволення, і ви хочете перекваліфікуватися, то насамперед подбайте про здобуття професійної освіти. Це може бути друга вища освіта чи спеціалізовані курси. Бо якщо робота на ТБ без досвіду можлива, то без необхідних знань — ні. І тут ви знову маєте відповісти на запитання: ким я себе бачу на телебаченні?

Перше, що спадає на думку, це телекореспондент або телеведучий, адже саме цих фахівців ми щодня бачимо, включаючи телевізор. Однак насправді ви можете вибирати з набагато більшої кількості варіантів:

  • редактор,

  • продюсер,

  • оператор,

  • монтажер,

  • звукорежисер,

  • програмний директор,

  • режисер тощо.

Вже на цьому етапі ви зможете відсікти непотрібні вам варіанти навчання, тому що ще раз повторимося, робота на телебаченні без досвіду роботи можлива, а ось без знань – ні. Занадто це специфічна галузь! Адже і телевізійна техніка — це не лише комп'ютери та сервери, це ще й камери, й освітлювальне обладнання, а робота в телекадрі — це не просто публічний виступ, це володіння професійними журналістськими прийомами роботи.

Припустимо, що ви успішно впоралися з цими етапами, вирішили повністю перекваліфікуватися, вибрали та успішно закінчили профільний навчальний заклад. Тепер питання, як влаштуватися працювати на телебачення, постає перед вами ще гостріше. Однак зараз ви в набагато вигіднішому становищі, адже вам належить один із найцікавіших етапів — виробнича практика! Тільки не забудьте дізнатися заздалегідь у вибраному ВНЗ про її обов'язкову наявність. Будь-який навчальний заклад пропонує стажування своїм студентам. Саме подібна практика для більшості випускників і є тим самим шансом отримати роботу на ТБ, не маючи жодного досвіду!

На каналі проявіть себе, покажіть, на що ви здатні як телевізійний фахівець, беріть ініціативу у свої руки та пропонуйте теми для сюжетів та репортажів, шукайте спікерів для інтерв'ю, не лякайтеся переробок та авралів, з ентузіазмом беріться за будь-яку роботу, нехай навіть вона не має жодного відношення до вашої мети. Тут головне зарекомендувати себе з позитивного боку, і тоді вас обов'язково помітять!

До чого треба бути готовим?

Перш за все, до того, що спочатку буде багато дрібної і не завжди цікавої роботи, доведеться затримуватися на роботі і самостійно розбиратися в багатьох питаннях, що в кадр ви потрапите не відразу. Головне, не бійтеся.



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>