Концерн РРТ повідомив Нацраду про введення в експлуатацію телемережі МХ-7

Теги: КРРТ
Перегляди: 2241
Додано: 2022-02-04 18:06:52 (E.v.g.)
Оновлено: 2022-02-16 10:18:58 (BanderaTV)


Концерн РРТ – оператор загальнонаціональної цифрової телемережі МХ-7 – повідомив Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення про запланований запуск мережі. Зробити це за п'ять місяців до завершення будівництва концерн мав відповідно до п. 4 рішення Нацради 05.12.2019 № 2039. 

Тепер Нацрада має ухвалити рішення про оголошення конкурсу на мовлення в мережі МХ-7. До мультиплекса передусім мають увійти державні телекомпанії та Суспільний мовник. 

Мовлення відбуватиметься у стандарті DVB-T2 із використанням 158 передавачів. Технічні характеристики мультиплексу передбачають розповсюдження 12 телевізійних програм зі стандартною чіткістю (SD). Серед 12 програм мультиплексу три зможуть розповсюджуватись із високою чіткістю (HD). 

З метою недопущення кризи неплатежів з боку переможців конкурсу Концерн РРТ пропонує в конкурсних умовах передбачити наявність в учасників попередніх договорів із Концерном із зазначеною вартістю трансляції телевізійної програми у мережі МХ-7.

Нагадаємо, що для забезпечення інформаційної безпеки, захисту інтересів суспільства, протидії зовнішньому негативному інформаційному впливу та розвитку інформаційної інфраструктури в умовах гібридної війни – Уряд у серпні 2021 року затвердив Програму підвищення обороноздатності та безпеки держави в частині матеріально-технічного забезпечення побудови оператором Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7.

Для будівництва мережі Концерн РРТ залучив 490 млн грн кредиту під гарантії Уряду. Монтаж першого передавача розпочався 20 січня 2022 року. 

Мережа працюватиме у метровому діапазоні, захищеному від перепланування, і покриватиме мовленням понад 90% території України. Зокрема найвіддаленіші регіони, прикордонні райони, де після відключення аналогового сигналу в українців не було доступу до безкоштовного українського телебачення. 

Сигнал надаватимуть у некодованому вигляді. Пакет телеканалів буде безкоштовним для глядачів.

cip.gov.ua

 


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>