МТРК «Чернівці» і «САТ-плюс» оскаржили цифровий конкурс

Перегляди: 2764
Додано: 2011-09-24 02:43:36 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:42:19 (admin)

МТРК «Чернівці» з міста Чернівці і телекомпанія «САТ-плюс» з міста Слов'янська Донецької області оскаржили результати конкурсу на вільні місця в цифрових мультиплексах. Про це «Телекритику» повідомили в Незалежній асоціації телерадіомовників, членами якої є обидві компанії.

 

 

За словами керівника правового центру НАМ Тетяни Фоміної, МТРК «Чернівці» і «САТ-плюс» оскаржують не оголошення конкурсу, як «Чорноморська ТРК» і канал ТВі, а результати конкурсу на частоти в місті Чернівці і місті Андріївці Донецької області. «Позовна вимога - скасувати рішення про визначення переможців у Чернівцях і Андріївці», - повідомила вона.

 

 

Підставами для позову стало те, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, на думку позивачів, порушила вимоги власного Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, оскільки не надала пріоритет місцевим мовникам, якими є МТРК «Чернівці» і «САТ-плюс». У позові МТРК «Чернівці» також зазначено, що Нацрада порушила закон «Про телебачення і радіомовлення», оскільки позивач є чинним ліцензіатом, і Нацрада взагалі не мала права проводити конкурс.

 
 

Нагадаємо, що в Андріївці переможцями цифрового конкурсу серед регіональних компаній стали Донецька ОДТРК і ТОВ «ТРК "Україна"» з Донецька, а також нове ТОВ «Новий формат ТВ» з Києва. Одне місце на частоті залишилося вільним і має бути виставлене на повторний конкурс. У Чернівцях перемогли Чернівецька ОДТРК і нові ТОВ «Партнер ТВ» з Києва, ТОВ «Чернівецький промінь» і ТОВ «Місто ТБ» з Чернівців.

 
 

За даними НАМ, усього за результатами цифрового конкурсу 68 телерадіокомпаній не отримало ліцензій.

 

 

Тетяна Фоміна пояснює невелику кількість позивачів зневірою в позитивні рішення судів. «Компанії не вірять в те, що можуть захистити свої права у наших судах. На жаль, українська судова гілка своїми рішеннями не всиляє оптимізму, але перевага телекомпаній в тому, що в даних судових справах остання інстанція це - європейський суд, тому я вважаю що їх шанси на перемогу дуже високі»,- зазначила вона.

 
 

Як писала «Телекритика», 23 серпня цифровий конкурс оскаржив телеканал ТВі. У своїй позовній заяві канал посилається на те, що здійснення ефірного цифрового мовлення з використанням технології мовлення DVB-T2 в Україні заборонено, оскільки відповідно до статті 22 закону «Про телебачення і радіомовлення» конкурс в телемережі може бути оголошений лише після того, як відповідна телемережа буде створена у встановленому законом порядку, а мережа DVB-T2 Нацрадою ніколи не створювалася.

 
 

14 вересня цифровий конкурс оскаржила «Чорноморська ТРК» - на тих самих підставах і з такими ж позовними вимогами, що й ТВі.

 
 

А 15 вересня цифровий конкурс оскаржив канал «Малятко-ТВ». Він вимагає визнати протиправними та скасувати рішення Національної ради з про переможців конкурсу, оскільки вважає, що були порушені конкурсні умови та норми Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, які надавали пріоритет мовникам з дитячими програмами.

"Телекритика"Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>