Результати цифрового конкурсу не скасовано

Перегляди: 2402
Додано: 2012-01-17 05:39:54 (admin)
Оновлено: 2018-12-17 19:40:47 (admin)


12 січня ц.р. Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні позовних вимог низки телеканалів, які під час конкурсу, оголошеного 20 квітня 2011 року,  не отримали місць у загальнонаціональних цифрових мультиплексах. Мова йде про канали ТВі, ТВinfo (ТОВ «Інфо24»), «ТВі-Культура» (ТОВ «Медіа інфо»), «Малятко ТВ» і ТРК «Ера».

 

Позивачі висували кілька звинувачень до Національної ради. Зокрема, представники ТВі заявляли про те, що здійснення ефірного цифрового мовлення з використанням технології мовлення DVB-T2 в Україні заборонено. Аргументуючи це твердження тим, що в державі розбудовувалася мережа іншого стандарту, а конкурс на телемережу можна оголошувати лише після її створення у встановленому законом порядку.

 

Начальник відділу судових проваджень управління правового забезпечення Національної ради Олег Шосталь роз’яснює цю ситуацію наступним чином: «DVB-T2 стандарт – це оновлена версія DVB-T, у якому нині розбудована мережа. Тому, за висновками управління науково-технічного і частотного розвитку Національної ради та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації,  DVB-T2 можна вводити без проходження стандартизації та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України, якою затверджено «План розвитку радіочастотного ресурсу».

 

Неоднозначною була позиція ТРК «Ера» у цій судовій справі. З одного боку, компанія з самого початку оскаржувала рішення про оголошення конкурсу. Однак, тим не менше, вона брала участь у всіх «незаконних», на її переконання, процесах. «ТРК «Ера» подала заявку, сплатила конкурсну гарантію, уклала угоду з провайдером і, водночас, вимагає скасування результатів конкурсу щодо переможців. Тому позовні вимоги  і дії компанії суперечать одне одному», – пояснює позицію регулятора Олег Шосталь. Офіційні мотиви суду стануть відомі після того, як надійде повний текст судового рішення до Національної ради.

 

Ще один закид регулятору – відсутність пояснень, чому тій чи іншій компанії було відмовлено у видачі ліцензії. Якщо докладніше вивчити це питання, з’ясується, що проведення конкурсу регулюють статті 24, 25 та 26 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Вони, своєю чергою, не передбачають надання обґрунтувань щодо усіх рішень Національної ради. Єдиний випадок, коли Національна рада зобов’язана надавати обґрунтування – у разі недопущення учасників до конкурсу.

 

«Нас  постійно звинувачують у недотриманні статті 19 Конституції України, яка зобов’язує органи державної влади діяти в межах і способами, передбаченими законом. Однак законом не передбачено обґрунтовувати рішення, а позивачі цього вимагають», – коментує юрист Національної ради.

 

Нагадаємо, що Окружний адміністративний суд міста Києва почав розглядати справу по суті й заслухав пояснення сторін 24 листопада 2011 року. Конкурс на мовлення у цифровій багатоканальній телемережі Національна рада провела в серпні 2011 року.


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>