«Кіноточка» стає "Індиго TV" (оновлено)

Перегляди: 3778
Додано: 2014-10-20 19:46:12 (E.v.g.)
Оновлено: 2023-04-04 13:25:38 (admin)

indigo

20 жовтня телеканал “Кіноточка” став телеканалом “Індиго TV” у МХ-2.

Інформацію нада АДВ.


 

Телеканал «Кіноточка» холдингу «Медіа Група Україна», що має ліцензію на цифрове ефірне мовлення в мультиплексі МХ-2, стає каналом «Індиго TV». Відповідні зміни до ліцензії ТОВ «Телерадіокомпанія “Україна”» (юридична особа каналу) внесла Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 15 жовтня.

Канал змінив логотип «Кіноточка» на «Індиго TV» і програмну концепцію. Канал став науково-просвітницьким з фільмопоказом, суттєво збільшивши кількість науково-просвітницьких-програм і зменшивши обсяг фільмопоказу:

 

було:

стало:

Мова (мови)

українська не менше 75%

----

Частка програм власного виробництва

8 годин 30 хвилин на добу, 35.4%

8 годин 15 хвилин на добу, 34,38%

Мінімальна частка національного аудіовізуального продукту

12 годин на добу, 50%

12 годин 35 хвилин на добу, 52,43%

Максимальна частка аудіовізуальної продукції іноземного виробництва

12 годин на добу, 50%

11 годин 25 хвилин на добу, 47,57%

Максимальні обсяги ретрансляції

відсутня

відсутня

Формат

просвітницько-інформаційний

науково-просвітницький, фільмопоказ

Жанровий розподіл програмного наповнення (загальний обсяг):

Інформаційно-аналітичні та публіцистичні передачі

2 години 30 хвилин на добу

45 хвилин на добу

Культурно-мистецькі передачі

1 година 30 хвилин на добу

1 година 25 хвилин на добу

Науково-просвітницькі передачі

3 години на добу

8 годин 15 хвилин на добу

Розважальні та музичні передачі

40 хвилин на добу

1 година 35 хвилин на добу

Підбірка музичних творів (для радіомовлення) та музичних кліпів (для телебачення)

--------

--------

Дитячі передачі та аудіовізуальні твори, розраховані на дитячу аудиторію (час трансляції 06:00 - 22:00, крім спеціалізованих каналів дитячого мовлення)

відсутні

2 години на добу

Фільмопоказ (для телебачення)

11 годин 20 хвилин

5 годин на добу

Передачі іншого тематичного спрямування

--------

--------

Інше:

реклама

3 години 30 хвилин на добу

3 години 30 хвилин на добу

елементи оформлення ефіру

30 хвилин на добу

30 хвилин на добу

анонси, спонсорство, соціальна реклама

1 година на добу

1 година на добу

телеторгівля

відсутня

відсутня

Також до ліцензії були внесені інші зміни, що відбулися в ТОВ «ТРК “Україна”»: змінився керівник(Марина Миргородська на Євгена Лященка), співвласник (TRK Media Holding Limited на ТОВ «Теле про», основним власником лишилося ТОВ «Медіа Група Україна) і склад редакційної ради (Ірину Курчакову замінив Ігор Золотаревський - це відбулося досить давно, і нині пан Золотаревьский уже теж не працює в компанії).

В апараті Нацради звернули увагу на те, що заява подана з порушенням строку, оскільки зміни до статуту були внесені ще 24 липня 2013 року, однак члени Нацради не висловили зауважень компанії щодо цього. Хоча на тому ж засіданні 15 жовтня Нацрада, переоформлюючи ліцензію Національної радіокомпанії України, призначила їй позапланову перевірку за несвоєчасне подання заяви.

Раніше, 4 вересня, ТОВ «Телерадіокомпанія “Україна”» отримала ліцензію на супутникове мовлення під логотипом «Індиго TV». З презентації стало відомо, що «Індиго TV» буде родинним каналом, спрямованим насамперед на жіночу аудиторію. Концепція нового каналу передбачає розкриття людини через її особистість і через світ, який є навколо, а також розвиток внутрішнього світу людини. У програмному наповненні «Індиго TV» переважатиме науково-просвітницька складова, шоу про хобі, внутрішній розвиток, стосунки, догляд за дитиною.

Тоді ж, 4 вересня, Нацрада відклала розгляд питання про переформатування каналу «Кіноточка» на «Індиго TV» і призначила моніторинг ефіру «Кіноточки». Членів Нацради зупинило те, що будь-який цифровий канал, який з певною програмною концепцією виборов у конкурсі місце в мультиплексі, може будь-якої миті забажати її змінити.

Згодом у Нацраді вирішили, що все-таки будуть дозволяти цифровим ліцензіатам змінювати програмні концепції, але після проведення перевірок і оголошення попереджень за недотримання попередніх програмних концепцій.

29 вересня працівники апарату Нацради провели позапланову перевірку «Кіноточки». Її результати Нацрада розглянула на засіданні 15 жовтня, перед ухваленням рішення про переоформлення ліцензії «Кіноточки» на «Індиго TV».

Перевірка зафіксувала відхилення від програмної концепції: збільшення обсягу інформаційно-аналітичних і публіцистичних програм (удвічі), культурно-мистецьких (на одну годину), науково-просвітницьких (майже на дві години), розважально-музичних (на годину), зменшення обсягу фільмопоказу (на дві години) та категорії «Інше» (на три години).

У своїх поясненнях керівництво «Кіноточки» заявило, що ці відхилення не можуть розглядатися як недолік у роботі телерадіоорганізації, оскільки «збільшено обсяг передач, які відіграють важливу роль у підтриманні державної політики, направленої на підвищення інтелектуального, освітнього, культурного, духовного рівня телеглядачів».

Проект рішення Нацради передбачав оголосити компанії попередження. Між іншим, попередження за схожі відхилення від програмної концепції на засіданні 15 жовтня отримавтелеканал «Голдберрі», який нещодавно став каналом «Еспресо TV». Проте заступник голови Нацради Григорій Шверк запропонував не застосовувати санкцію і взяти результати перевірки до відома.

З паном Шверком не погодився член Нацради Олег Черниш. Він нагадав про попередження «Голдберрі» і низці інших цифрових каналів за недотримання програмної концепції. «Мені дуже прикро, що спершу така відома медіагрупа, як "Медіа Група Україна", дуже довго не могла запустити телеканал НЛО TV (слава Богу, канал запустили, і він став яскравим гравцем на українському телевізійному ринку). Також мені було дуже прикро, що “Кіноточка” займала місце в мультиплексі та універсальній програмній послузі і не дотримувалася програмної концепції, що підтверджував моніторинг», - зауважив пан Черниш.

Також, на його думку, ТОВ «Телерадіокомпанія “Україна”» отримало три ліцензії на місця в цифрових мультиплексах із порушенням антимонопольних обмежень, встановлених законом «Про телебачення і радіомовлення». І пан Черниш дав доручення юридичному управлінню Нацради проаналізувати, наскільки відповідає закону видача трьох ліцензій на загальнонаціональне цифрове ефірне мовлення одній юридичній особі.

Член Нацради Олександр Ільяшенко заперечив пану Чернишу і сказав, що з юридичної точки зору не бачить підстав для попередження «Кіноточки».

Його колега Владислав Севрюков, натомість, висловив думку, що переоформлення програмної концепції каналу «Кіноточка» на «Індиго TV» підтверджує, що сам канал був не задоволений тим, яким він був.

Під час голосування за оголошення попередження проголосували четверо членів Нацради із семи (утрималися Григорій Шверк, Катерина Котенко та Олександр Ільяшенко), за взяття результатів перевірки до відома - теж четверо членів Нацради (утрималися Владислав Севрюков, Ольга Герасим'юк і Олег Черниш). Для ухвалення рішення не вистачило голосів, тож ніякого рішення не було прийнято.

Нагадаємо, ще у 2010 році ТРК «Україна» заявила, що готує до запуску кіноканал. Тоді запуску не відбулося. Але в серпні 2011 року компанія виграла в конкурсі на місця в цифрових загальнонаціональних мультиплексах три ліцензії: власне, для каналу «Україна», а також для каналів з назвами НЛО TV і «Кіноточка». При цьому «Кіноточка» здобула право мовити в стандарті підвищеної якості high definition (HD). У лютому 2012 року НЛО TV і «Кіноточка»розпочали тестове мовлення в мультиплексах «Зеонбуду». У квітні 2013 року відбувся повноцінний запуск каналу НЛО TV, який позиціонується як молодіжний. Тоді ж Іван Букреєв в інтерв'ю «Телекритиці» розповів, що готується фіналізація варіантів повного запуску «Кіноточки», для якої холдинг хотів також отримати супутникову ліцензію. Однак повноцінного старту «Кіноточки» дотепер не відбулося (хоча мовлення велося). Відтепер замість «Кіноточки» «Медіа Група Україна» запускає телеканал «Індиго TV».

«Телекритика»



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>