Половина каналів перестала платити «Зеонбуду»

Перегляди: 2141
Додано: 2014-10-17 09:11:56 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-28 18:13:06 (E.v.g.)

dvb-t2-logo

 

Телевізійні холдинги «1+1 медіа» Ігоря Коломойського, StarLightMedia Віктора Пінчука, 5 канал Петра Порошенко, Національна телекомпанія України і ще шість мовників уже кілька місяців не оплачують послуги провайдера цифрового телебачення - компанії «Зеонбуд». Більшість телеканалів припинили платити 6-7 місяців тому, а 5 канал Порошенка і державний НТКУ не платять «Зеонбуду» з початку року. Про це пише Liga.net.

Державні телеканали НТКУ (Перший національний) та БТБ традиційно оплачували послуги провайдера одним платежем - зазвичай наприкінці року. Гендиректор НТКУ Зураб Аласаніяповідомив виданню, що цього року НТКУ не оплачуватиме послуги «Зеонбуду». Про те, що 5 канал не сплачує більше дев'яти місяців, розповів член наглядової ради Юрій Стець. «Через падіння рекламного ринку група призупинила платежі», - ще в квітні повідомляв гендиректор телеканалів М1 і М2 (входять в StarLightMedia) Валентин Коваль. Про те, що група каналів «1+1 медіа» перестала платити, говорив у квітневому інтерв'ю Liga.net її гендиректорОлександр Ткаченко. Крім них до бойкоту платежів приєдналися ще шість невеликих телеканалів.

Продовжують оплачувати послуги «Зеонбуду» «Медіа Група Україна» Ріната Ахметова. Також платять окремі телеканали - Xsport Бориса Колесникова, «Ескулап TV» і «112 Україна». У групі «Інтер» Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна відмовилися коментувати взаємини із «Зеонбудом».

У компанії «Зеонбуд» визнають проблеми з оплатою телеканалів. Втім, компанія не планує відключати мовлення неплатникам. «Сподіваємося, що телекомпанії оцінять наше терпіння і готовність до компромісу, і нам вдасться вирішити всі ці питання в досудовому порядку», - відповіли в прес-службі «Зеонбуду» з посиланням на гендиректора Віктора Галича.

Нагадаємо, що «Зеонбуд» ретранслює 32 телеканали, 28 з яких загальнонаціональні і повинні платити йому за трансляцію щонайменше 1,5 млн грн на місяць (з урахуванням 50%-ї знижки). У результаті недоплат «Зеонбуд» за підсумками 2014 недорахується щонайменше 270 млн грн або майже половини від запланованого доходу.

«Структура "Зеонбуду" повинна бути ліквідована. У мене є бажання довести справу до кінця і покінчити із цією компанією. Для мене це справа честі, - заявив Юрій Стець. - Правоохоронними органами має бути переглянута діяльність компанії, як вона створювалася і як отримала ліцензію. Повинні бути прораховані реальні тарифи на їхні послуги. Цьому питанню повинен дати оцінку Антимонопольний комітет. Повинна відбутися оцінка якості послуг, покриття, озвучено реальна кількість абонентів».

Нагадаємо, що 15 жовтня Нацрада призначила позапланову перевірку компанії «Зеонбуд» на предмет розкодування сигналу телеканалів, а також виконання інших умов ліцензії та законодавства України. Раніше, 17 липня, Нацрада зобов'язала «Зеонбуд» протягом місяця розкодувати сигнал цифрового ефірного телебачення і забезпечити виконання умов ліцензій телеканалів щодо розповсюдження програм у відкритому вигляді. За невиконання цього рішення «Зеонбуд» уже отримав одне попередження.

«Телекритика»

 



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>