Мін’юст хоче скасувати рішення арбітражного трибуналу щодо виплати «Гала-радіо» $9,5 млн

Перегляди: 2050
Додано: 2011-03-31 17:22:56 (Zheka)
Оновлено: 2018-12-17 06:01:49 (admin)

Міністерство юстиції України проаналізує рішення Арбітражного трибуналу від 28 березня 2011 року, ухваленого у справі за позовом американського інвестора, власника «Гала-радіо» Джозефа Леміра до держави Україна, з метою встановлення наявності підстав для його анулювання. Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

 

Як ідеться в повідомлені, згідно зі статтею 52 Конвенції про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами рішення Арбітражного трибуналу може бути відмінене будь-якою зі сторін провадження протягом 120 днів з дати винесення рішення за письмовою заявою на ім'я генерального секретаря Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів.

 

Нагадаємо, 28 березня 2011 року Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів надіслав сторонам остаточне рішення Арбітражного трибуналу ARB/06/18 у справі за позовом Джозефа Леміра до держави Україна разом з окремою думкою одного з арбітрів.

 

Трибунал вирішив, що Україна унеможливила створення в державі компанією «Гала-радіо» двох повноцінних радіомереж, а саме, «не дозволивши розвинути існуючу мережу "Гала-радіо" з загальнонаціональним покриттям, а також створити додаткову АМ-мережу». На підставі цього і було присуджено панові Леміру компенсацію у розмірі 8 млн 717 тис. 850 доларів за заподіяні збитки, а також відшкодування юридичних витрат у розмірі 750 тис. доларів, що разом становить близько $9,5 млн. Усі вимоги позивача щодо моральної шкоди Арбітражний трибунал відхилив.

 

Зазначимо, що сума позовних вимог, яка заявлялась позивачем, коливалась у межах від $35 млн до $51 млн (включаючи суму моральної шкоди та витрати позивача на юридичне супроводження справи).

 

Як уже писала ТК, пан Лемір подав позов до ICSID на суму $15 млн ще в 1998 році, звинувативши Нацраду з питань телебачення і радіомовлення у невиконанні зобов'язань та невидачі його компанії ліцензії у 12 містах. Тоді суперечку владнали до суду шляхом підписання мирової угоди.

 

Проте у 2006 році пан Лемір подав повторний позов до ICSID, де вказував на невиконання умов угоди та упередженість Нацради щодо «Гала-радіо». Зокрема, на той факт, що компанії було винесено дві санкції - попередження, які потім було скасовано рішенням суду. Також пан Лемір вказував на порушення своїх прав щодо торгівельних марок NRJ та Kiss FM - позивних, що їх український регуляторний орган дозволив використовувати іншим радіокомпаніям. У 2007 році міжнародний арбітраж почав розглядати справу.

 

У січні 2010 року арбітражний трибунал прийняв рішення на користь Джозефа Леміра у справі проти України. Остаточний текст рішення сторони отримали 28 березня 2011 року.

 

«Телекритика»Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>