НАМ вважає прийнятною 25% радіоквоту на національний продукт

Перегляди: 2673
Додано: 2011-11-04 15:03:11 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-28 18:13:53 (E.v.g.)


Незалежна Асоціація телерадіоМовників вітає прийняття  законопроекту № 6342 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської Конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення», який є важливими кроком до зменшення перепон на шляху до розвитку українського радіо. Про це повідомляє прес-служба асоціації.

 
 
"Ми вважаємо маніпулятивними заяви про те, що даний проект матиме наслідком знищення української культури, оскільки квоти завжди були популістичною нормою та не мали реального протекціоністського ефекту для музичної індустрії" - написано в заяві НАМ.
 
 
«Радіоіндустрія вважає за доцільне повне скасування квот. Проте в робочій групі, що готувала проект до другого читання, представники музичної індустрії наполягали на тому, що наразі вони не готові до повної відміни квотування. На підтвердження готовності захищати та промотувати український продукт, ми погодились на компромісне зменшення квот до 25%. Це саме те співвідношення, яке відповідає реальній кількості якісного вітчизняного аудіовізуального продукту», - заявила Катерина М’ясникова, виконавчий директор Незалежної Асоціації телерадіоМовників.
 
 
Асоціація, як найбільше галузеве медіа об’єднання, яке включає понад 100 телерадіокомпаній,  найближчим часом звернеться  до Президента України, Голови Верховної Ради України та до всіх, кого це може стосуватися, з проханням сприяти подальшому просуванню законопроекту. 
 
 
У своїх численних зверненнях до парламенту та уряду, асоціація опиралася на результати соціологічних досліджень, які показували, що радіокомпанії поступово втрачають своїх слухачів внаслідок обмеження радіоконтенту.
 
 
Серед основних аргументів на користь прийняття законопроекту, асоціація називає: Негативний вплив запроваджених обмежень на програмний розвиток радіостанцій; Можливість зловживання законодавством з метою тиску на радіостанції; Недостатня кількість якісного національного продукту для забезпечення 50% контенту музичних творів українських авторів чи виконавців. 
 
 
Як вже повідомляв "МедіаБізнес",4 листопада Верховна Рада прийняла закон, ініційований депутатом-регіоналкою Оленою Бондаренко, за якою  зберегли 25% квоту на виконання вітчизняними радіостанціями національного музичного продукту.    
 
“Незалежна асоціація телерадіомовників” (НАМ) - найбільша українська неурядова медіа асоціація, заснована в травні 2000 року. Сьогодні до складу НАМ входять більше 100  телерадіомовників.

mediabusiness.com.ua


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>