Нацрада анулювала ліцензію Radiolife, яке хотіло стати «Радіо ZIK»

Перегляди: 1735
Додано: 2013-06-05 10:32:44 (E.v.g.)

Через те, що компанія не розпочала мовлення протягом року
 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила анулювати ліцензію ТОВ «Бюро ідей» на радіомовлення з позивним Radiolife на частоті 107,2 МГц у Львові у зв'язку з відсутністю передбаченого ліцензію почтаку мовлення протягом року. Відповідне рішення Нацрада одноголосно ухвалила на засіданні 5 червня, розглянувши результати планової перевірки компанії.

 

Планова перевірка ТОВ «Бюро ідей» (рік діяльності) була проведена 30 квітня і зафіксувала відсутність мовлення. Проект рішення, зачитаний першим заступником голови Нацради Оксаною Головатенко, передбачав визнати порушення (відсутність мовлення), анулювати ліцензію та повідомити компанію й оператора комунікацій про анулювання.

 

Генеральний директор медіахолдингу ZIK, який узяв ТОВ «Бюро ідей» в управління, Дмитро Добродомов нагадав, що ZIK неодноразово бав участь у конкурсі на цю частоту, але ліцензії не отримав. «Натомість її отримала компанія, яка ніколи не займалася профільною журналістською діяльністю. "Бюро ідей" апріорі не могло розпочати мовлення - ця компанія займається готелями і ресторанами. Ми вирішили простягнути їй руку допомоги і розпочали мовлення», - наголосив він.

 

Пан Добродомов підкреслив, що в ТОВ «Бюро ідей» уже працевлаштовано 30 осіб, закуплена техніка, і радіо виходить в ефір з позивним Radiolife з 25 травня - це все було зроблено за дві доби, відтоді, як ZIK узяв компанію в управління (23 травня).

 

«Ми готові працювати. Ми знаємо, що в юридичній площині наші позиції дуже слабкі. Але ми промоніторили ситуацію - є багато прикладів позитивних рішень Нацради в подібних ситуаціях з іншими компаніями. У мене склалося враження вибіркового ставлення Національної ради. Ми лише просимо залишити нам право на працю і на розвиток», - заявив пан Добродомов.

 

На запитання члена Нацради Миколи Фартушного, чому ZIK не «простягнув руку допомоги» протягом року, коли в «Бюро ідей» іще була чинна ліцензія, пан Добродомов відповів, що компанія не йшла на зустріч.

 

Заступник голови Нацради Лариса Мудрак поцікавилася, чи знали представники компанії про те, що це планова перевірка, яка була за півроку внесена до графіку перевірок. Пан Добродомов підтвердив це.

 

Водночас пан Добродомов навів результати власного аналізу рішень Нацради, за яким у 2012 році Нацрада провела 78 перевірок, за якими 77 компаніям було оголошено попередження і лише в одному випадку було звернення до суду про анулювання ліцензії.

 

«Це ви називаєте дані з нашого звіту взагалі по всіх перевірках, а не лише по відсутності мовлення протягом року», - зауважив голова Нацради Володимир Манжосов. Тоді пан Добродомов уточнив, що частина із 77 поперджень стосувалася невиходу в ефір.

 

«У юридичній площині запитань у нас немає. Ми просимо розглядати нашу ситуацію в площині моральній», - закликав пан Добродомов членів Нацради до однакового ставлення до всіх ліцензіатів.

 

Лариса Мудрак нагадала історію компанії «Південна хвиля» - єдиного ліцензіата, який опинився в аналогічній з «Бюро ідей» ситуації та якому було анульовано ліцензію. З її слів, в інших випадках від компаній були звернення з проханням відтермінувати початок мовлення, і Нацрада йшла на зустріч, але «Бюро ідей» з такими заявами не звертався.

 

На зауваження юридичного управління Нацради щодо «взяття в управління», хоча власники компанії наразі не змінилися, виконавчий директор ZIK Андрій Кісера повідомив, що ТОВ «Бюро ідей» перебуває в управлінні ZIK з правом викупу 100%-ї частки.

 

Зрештою, Національна рада, посилаючись на пряму норму закону, яка зобов'язує анульовувати ліцензію у зв'язку з відсутністю початку мовлення, одноголосно проголосувала за анулювання ліцензії ТОВ «Бюро ідей».

 

Частоту 107,2 МГц у Львові виставлять на конкурс окремим рішенням разом з іншими радіочастотами, уточнили «Телекритиці» члени Нацради.

 

"Телекритика"

 Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>