Радіо "Лавенсарі" (Маріуполь)
Категорія: Згадаймо про
Перегляди: 5617
Додано: 2011-12-30 05:38:38 (E.v.g.)
Оновлено: 2023-03-24 10:18:50 (admin)

Музично-інформаційна радіостанція “Лавенсарі” (з фінської  - “Острів, де квітнуть троянди”) - перша місцева FM радіостанція Маріуполя.

Слоган:  “Радио Лавенсари - настройся на хорошее настроение”,  "Только твоё радио”, “Радио Лавенсари - FM 105,3 ".

DJ радіостанції:

Олексій Панасенко
Ігор Панасенко
Костянтин Черкашин
Елеонора Чернявська (DJ Нора)
Наталія Дерев'янко
Марк Острогов
Тетяна Мулкиджанова    
Роман Толстих (DJ Роман Шаталов)
Наталія Безлюдна

В ефірі станції лунала як західна, так і вітчизняна музика, новини, метеоповідомлення, розважальні програми, а також прямі ефіри з популярними людьми і зірками естради.

Розпочала мовлення 10 вересня 1996 року на частоті 105,3 МГц, в ефірі лунав музичний нон-стоп, складений із динамічних закордонних композицій, в основному формату Eurodance, а повноцінне - з початку жовтня.

У 1997 р. з'явилися нові програми: «Ретро-калейдоскоп» та «Воскресный патефон», які виходили протягом 1997-1998 рр. Що ж до музичного оформлення, то більше почало звучати рок, поп-рок і танцювальних композицій, в основному зарубіжних виконавців.  
Також у цьому році, а саме 15 вересня на хвилях радіостанції (щопонеділка і щоп'ятниці з 21,00 до 22.00) почала виходити тематична щотижнева музична радіопрограма Ігоря Панасенка «Пространство Понедельники» - екзотичні рідкісні мелодії для музичних авантюристів і меломанів всіх віків і напрямків (слоган програми - “Музыка, ласкающая мозг”). Програма І.Панасенка виходила до 2001 р.

У 1998 р. на радіорстанції додалися нові програми. Наприклад “Отдыхай” - щось на зразок гіда по ресторанах та кафе міста, а також про домашніх улюбленців “Клуб 4 лапи”. Музичний формат радіостанції залишався той самий, в ефірі лунали як зарубіжні хіти, так і популярна російська і українська музика.

1999 р. приніс деякі зміни. По-перше, на початку року значно більше уваги стало приділятися російській музиці, різних стилів та напрямів. Однак влітку, станція вперше зробила спробу транслювати в ефірі як зарубіжний, так і російський рок. Згодом з'явилися нові програми, наприклад “Відкрита лінія” - з вирішення актуальних життєвих питань для мешканців міста (1999-2000 рр), яка одночасно транслювалася на телеканалі “ТВ-7” та інша, інтерактивна програма “2Х2” - з відгадуванням питань та отриманням призів. Також частину ефіру радіостанції почали займати програми виробництва київської студії “FDR”.

У 2000 р. радіостанція “Лавенсарі”, як кажуть, змінила обличчя, стала дорослішою. Навесні було зменшено російську музику в ефірі, поступово відходив період “російської попси”, а з осені розпочався поступовий перехід до нового формату  - Modern Rock Oriented (CHR), який остаточно утвердився у середині 2001 р.

Не можна сказати, що це було щось на зразок теперішнього “Радіо Рокс”, чи колишнього “Radio One”. Так, іноді схожість була, але траплялися композиції і формату Soft AC і  Hot AС, які загальної картини ефіру не псували, навпаки,  доповнювали її. Змінився і логотип радіостанції. Почав використовуватися новий слоган: “Только твоё радио”. Додалася нова програма «Спеції», в якій розповідалося про різноманітних рок-виконавців. З'явилася також ще одна програма під назвою “Русский шансон”, яка стала виходити з осені 2001 року тривалістю дві години на добу вдень з ведучим Р.Толстих.

У 2002 р. станція увійшла з тим же форматом. Однак, 23 лютого радіостанція “Лавенсарі” припинила власне мовлення. На хвилі 105,3 МГц розпочалася ретрансляція радіостанції “Русское радио Україна”|“Русское радио Мариуполь”, яке триватиме до трагічних подій 2022 року.

 

(Інформація з власних джерел + матеріали від небайдужих людей)
cтарі логотипи:
{gallery}старі_лого/1053Маріуполь{/gallery}


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>