Голос Америки
Категорія: Закордонні телеканали та радіостанції
Перегляди: 3991
Додано: 2017-10-13 15:48:30 (E.v.g.)
Оновлено: 2024-05-24 22:45:08 (BanderaTV)
Голос Америки

Голос Америки (VOA) найбільший міжнародний інформаційний мовник США. Голос Америки промовляє 45-ма мовами до людей які не мають повного чи повноцінного доступу до вільної преси.

З часу створення у 1942 році, Голос Америки відданий справі всебічного і незалежного висвітлення події та донесення правди.

12 грудня 1949 року Голос Америки розпочав мовлення українською на коротких хвилях. Тоді колектив служби мав 9 працівників, першим директором Української служби став відомий український громадський діяч, вчений та публіцист, колишній міністр освіти УНР Никифор Григоріїв. Основні теми, які висвітлювала Українська служба в роки «холодної війни»: ситуація в УРСР щодо дотримання прав людини, економічна та національна політика, поточні події в США, міжнародне становище та основні події в українській діаспорі в різних країнах світу, її реакція на ситуацію в УРСР та СРСР в цілому. Значна увага приділялася висвітленню історії України, її національно-визвольному руху, його видатним представикам, постатям культури та науки, а також злочинам московської влади проти українського народу — Голодомор, знищення укранської інтелігенції, колективізація тощо. В пік холодної війни Українська служба Голосу Америки транслювала по 5 годин радіопрограм на добу, включно з однією годиною для Далекого Сходу РРФСР.

Голос Америки повністю фінансується американськими платниками податків та є частиною Глобального Медіа Агентства США.

Місія та редакційна незалежність Голосу Америки гарантовані законами, які захищають журналістів VOA від впливу, тиску або помсти урядовців чи політиків.

В середині 1992 року, згідно з угодою з Національною радіокомпанією України, крім коротких хвилях, Голос Америки починає мовити також у внутрішньому радіоефірі України i водночас відкриває корпункт у Києві. В січні 1993 року українське державне телебачення розпочинає трансляцію щотижневого тележурналу Голосу Америки «Вікно в Америку».

У грудні 1999 року Голос Америки створює мережу власних кореспондентів в Україні.

У грудні 2004 року, після низки прямих включень з «5-им каналом» під час Помаранчевої революції, дебютує щоденна телепрограма новин Голосу Америки «Час-Time». Крім цього Голос Америки проводить регулярні та спеціальні прямі ефіри з різними телеканалами в Україні. Загалом Голос Америки щотижня транслює понад три години телепрограм української мовою.

31 грудня 2008 року, після понад 59-ти років в ефірі, Голос Америки припинив радіомовлення українською. Нині ведеться лише телевізійне та інтернет-мовлення українською — 2 програми на добу («Час-Time» та «Вікно в Америку»)

18 березня 2022 через повномасштабне вторгнення РФ на територію України було запущено окрему версію на супутнику. В ефірі програми Голосу Америки та Радіо Свободи.

cайт  cайт 

Супутникове мовлення:
Супутник Частота / Полярізація / SR Промінь Відео та аудіо параметри Помітки Оператор Кодування
Astra 4A - 4.8°E 11747 V 30000 DVB-S2/8PSK Astra 4A BSS European MPEG-4 Версія для України, HD 1080i VoA
Hotbird 13G - 13°E 12226 V 27500 HB-13G MPEG-2/4 Європейська версія, SD та HD версії VoA


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>