Цифролик

Перегляди: 3945
Додано: 2012-03-01 10:48:29 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-28 08:06:48 (admin)


На каналах стартувала реклама «Зеонбуду» про перехід на цифру. Люди з неї нічого не зрозуміли

У лютому на українських телеканалах розпочалася рекламна кампанія провайдера цифрових мультиплексів МХ-1, -2, -3, -5 компанії «Зеонбуд» про перехід України на цифрове мовлення. Як повідомив «Телекритику» гендиректор «Зеонбуду» Віктор Галич, ролик виготовили донецько-київське рекламне агентство BITA Advertising і продакшн-студія BeePlane Films. Він виходить у середньому по сім разів на добу в ефірі 20 телеканалів із 28, що мають загальнонаціональні цифрові ефірні ліцензії, а також 28 регіональних телекомпаній із 82, що мають ліцензії з регіональним і місцевим покриттям у МХ-3. Його поки не транслюють загальнонаціональні ліцензіати Goldberry, «Банк-ТВ», «Вінтаж-ТВ» і «Ескулап-ТВ», які ще не розпочали мовлення, а також телеканали холдингу StarLightMedia (СТБ, ICTV, Новий і М1). За даними Нацради з питань телебачення і радіомовлення, StarLightMedia підключається до кампанії з 1 березня.

 

 

За словами першого заступника голови Нацради Оксани Головатенко, ролики не входять у рекламну квоту, бо їх розміщено як соціальну рекламу. Безкоштовна трансляція у 2011-2012 роках 5 хвилин на добу (з них 30% у прайм-таймі) була однією з умов цифрового конкурсу на місця в мультиплексах. Причому ротація мала розпочатися ще 1 вересня 2011 року. Однак пані Головатенко каже, що це не була дата старту: «Ішлося про те, що телекомпанії були готові прийняти їх для розміщення з 1 вересня». На думку члена Нацради Миколи Фартушного, навіть тепер починати рекламну кампанію зарано, оскільки в продаж іще не надійшли сет-топ-бокси.

 

 

По суті перший ролик не дає глядачеві жодного розуміння, про яке цифрове телебачення йдеться та як до нього можна приєднатися. Він тільки декларує появу цифрового телебачення в Україні. Можна подумати, що стартувала тизерна рекламна кампанія якогось нового кабельного або супутникового оператора.

 

 

«Світові стандарти телебачення на ваших телеекранах. На всій території країни збудовано нову потужну цифрову телемережу. І вже зараз в ефірі 20 кращих українських телеканалів. А незабаром - усі 32 у вищій якості. І головне - безкоштовно! Так, так, саме безкоштовно. Однакова цифрова чіткість для всіх - від закарпатських сіл до чорноморських маяків. Збирайтеся родиною біля екранів, дивіться кращі шоу, фільми, серіали, новини, футбол, всю правду про життя у цифровому форматі. Тепер ви обираєте - дивитися не те, що можете, а те, що хочете. Цифрове телебачення в ефірі України», - проголошують у ролику телеведучі Олег Панюта, Володимир Андрієвський, Анастасія Даугулє, Костянтин Грубич (усі - «Інтер»), Алла Мазур, Руслан Сенічкін, Юрій Горбунов (усі - «1+1»), Андрій Куликов, Олена Фроляк, Андрій Ковальський (усі - ICTV), Андрій Данилевич, Ільяс Сахтара, Олександр Денисов (усі - «Україна»).

 

 

З появою ролика почастішали звернення глядачів до Національної ради та Державного комітету телебачення і радіомовлення. Люди не зрозуміли, про що йдеться, й запанікували. «Я почула по телевізору про цифрове телебачення. А моя дочка поїхала на три дні у відрядження і я не зможу з милицями кудись піти і підключитися. Боюся залишитися без новин 5-го каналу. Що мені робити?» - телефонувала днями до державних органів стурбована пенсіонерка з київської Воскресенки. Очевидно, що ролик впорався із завданням привернути увагу і стурбувати. Але не поінформувати.

 

На думку членів Нацради, оцінювати ролик поки зарано. Щоби населення зрозуміло, що таке цифрове мовлення, ще має бути проведено довгу й кропітку роботу. Але вже добре, що «процес пішов». «Ролик має інформаційний характер. Тому в ньому задіяні ведучі телеканалів, які мають своїх глядачів, мають певний ліміт довіри й повідомляють населенню, що невдовзі буде цифрове мовлення. Я впевнена, що це тільки початок. Ми ще побачимо інші меседжі - про можливість купівлі сет-топ-боксів, про технічні параметри», - каже Оксана Головатенко.

 

«Треба думати про мету, яку переслідує рекламна кампанія - щоб на момент відключення аналогового мовлення населення було поінформоване, загітоване. Коли ринок заповниться сет-топ-боксами, коли розпочнеться забезпечення ними незахищених верств населення, тоді можна буде говорити про конкретику й більш серйозні речі, які можна оцінювати», - додає Микола Фартушний.

 

До речі, проведення інформаційно-рекламної кампанії щодо забезпечення населення засобами прийому цифрового телебачення - це ще одне зобов'язання ліцензіатів. У Нацраді кажуть, що таким буде наступний етап кампанії, яку розпочав «Зеонбуд».

 

Слова членів регуляторного органу підтверджує й Віктор Галич: наразі в ефірі йде перший із цілої серії роликів. Їхня ротація відбуватиметься щотри тижні, а вся цифрова рекламна кампанія має тривати, доки Україна не перейде повністю на цифрове мовлення, тобто доки в кожного не буде сет-топ-боксу. Це, за розрахунками пана Галича, станеться в середині 2014 року.

 
 

Віктор Галич каже, що на першому етапі стоїть завдання заявити про те, що поряд із аналоговими є вже 24 програми в цифровій якості, а скоро їх буде 32, і всі вони безкоштовні. Як дивитися програми в цифровій якості - пояснюватимуть на другому етапі. Тоді й інформуватимуть населення, що потрібно купувати приймачі цифрового сигналу.

 

«Зеонбуд» планує й позателевізійне просування цифри й сет-топ-боксів. Нині компанія завершує розробку спеціального сайту, де крім того вкаже телефони кол-центрів, у яких люди зможуть отримати необхідну інформацію.

 

Суми коштів, запланованої на інформаційну кампанію, «Зеонбуд» не розголошує. При цьому він розраховує на те, що витрати нестимуть і держава з телекомпаніями, оскільки «це завдання глобальне» і не входить до ліцензійних зобов'язань цифрового провайдера. У Нацраді вважають інакше. «Вкладати кошти в інформування населення про перехід на цифрове мовлення - це були зобов'язання компанії "Зеонбуд". Мовники не мають фінансово долучатися, було б добре, щоб вони долучилися ідеологічно», - каже Оксана Головатенко. А Микола Фартушний додає: «Ведучі в першому ролику знімалися безплатно - це вже і є участь мовників». Нагадаємо, що в державному бюджеті на цей рік коштів на інформування населення теж не передбачено.

 

 

 

Детальніше про рекламну кампанію цифрового телебачення - у бліц-інтерв'ю Віктора Галича.

 

- Хто займався виробництвом ролика, хто розробляв сценарій, хто знімав, хто є режисером? Хто вирішував, яких саме ведучих каналу задіяти в ньому і чому саме такий вибір ведучих зроблено?

 

- Ролик сделан рекламным агентством «БИТА Эдвертайзинг» и продашн-студией «Биплейн Филмз». Но, по большому счету, он стал результатом коллективного труда. Нацсовет по телевидению, телекомпании основных медиагрупп, сами ведущие каналов - мы советовались с ними по идее, сценарию ролика, для съемок были предоставлены студии. Непростая была задача вписаться в плотный рабочий график ведущих. Большое спасибо им всем за понимание и помощь.

 

 

Было желание донести телезрителям тот факт, что все лучшее, что есть на сегодня в национальном телевидении, теперь можно будет смотреть в цифровом качестве, и не только в Киеве и областных центрах, а и в дальних селах.

 

Выбор ведущих был сделан следующим образом: с помощью экспертов был составлен список селебрити в телевидении и направлен руководству ведущих медиагрупп, а уже они назвали кандидатуры от своих телекомпаний. Самым основным критерием отбора была возможность совмещения запланированных дней для съемок ролика и свободного времени у ведущих, ведь они люди с чрезвычайно загруженным графиком работы. Телевидение, как металлургическое производство, нельзя остановить.

 
 

Кстати, когда был составлен список селебрити, мы очень удивились их большому количеству. Присмотрелись ближе, да, действительно, все очень популярные и известные лица. Теперь понимаем, что на украинском телевидении работает очень много талантливых людей.

 
 

- Скільки коштувало виробництво ролика?

 

- Значительно ниже рыночной стоимости. Вы же понимаете, что если бы нам пришлось оплачивать телекомпаниям за студии, а такому количеству и таким (!) ведущим за работу, то снять такой ролик было бы финансово нереально. Еще раз большое спасибо нашим селебрити и телекомпаниям за понимание того, что делаем общее дело.

 
 

- В ефірі яких каналів він уже транслюється і по скільки виходів на день?

 

- В настоящее время идет трансляция ролика в среднем семь раз в день в программах 20 национальных телекомпаний, то есть всех, которые уже транслируются в цифровой сети. Исключение составили только четыре компании медиагруппы StarLighMedia. На сегодня мы не имеем их аргументацию ни за, ни против, поэтому обратились в Национальный совет с просьбой урегулировать сложившуюся ситуацию. Тем более жаль, что эта медиагруппа принимала активное участие в производстве ролика. (StarLighMedia письмово поінформував Нацраду про те, що ролики вийдуть в ефір з 1 березня. - ТК).

 
 

С понедельника (27 февраля. - ТК) подключились к рекламной компании еще и 28 региональных телекомпаний.

 
 

- На яких умовах його розміщено на каналах - як соціальну рекламу чи як комерційну, чи це не реклама? Хто є замовником (чи це компанія «Зеонбуд»)? Як довго цей ролик буде транслюватися в ефірі?

 

- Все условия оговорены в лицензионных условиях лицензий, выданных Нацсоветом телекомпаниям на вещание в цифровой сети. А там сказано, что телекомпании должны принимать участие в информировании населения о переходе на цифровой стандарт вещания: в течение 2012 года бесплатно транслировать в своих программах информационные ролики компании «Зеонбуд» в объеме 5 минут, в том числе - 30% в прайм-тайм. Поэтому в данном случае «Зеонбуд» не является заказчиком, он фактически является подрядчиком телекомпаний, поставляющим им видеоматериал для информирования населения об их переходе на цифровой формат вещания.

 
 

- Чи заплановано до виходу інші рекламні ролики на тему переходу України на цифру? Скільки їх буде, про що вони будуть? Як довго триватиме рекламна кампанія загалом і який її бюджет?

 

- Планируется ротация роликов через каждые три недели. Рекламная компания будет идти до тех пор, пока Украина не перейдет полностью на цифровое вещание, то есть когда каждый житель страны будет иметь приемник цифрового сигнала. Это произойдет к середине 2014 года.

 

Сейчас трудно назвать точный бюджет рекламной компании, многое будет зависеть от активности телезрителей. Но ясно, что средств потребуется достаточно много.

 

- Із цього ролика необізнаним людям (а таких - більшість населення) не зрозуміло, про яке взагалі цифрове телебачення йдеться та як до нього можна приєднатися. Чи буде якимось чином роз'яснено суть переходу на цифру?

 

- В одном ролике невозможно рассказать все о цифровом телевидении.

 

Поэтому на первом этапе стоит задача донести как можно большему количеству телезрителей информацию о том, что теперь в эфире всей страны наряду с 5-6 аналоговыми программами уже есть 24 программы в цифровом качестве. А скоро будет 32, и главное - что просмотр всех этих 32 программ бесплатный.

 

Следующий этап - объяснить телезрителям, как начать смотреть эти программы в цифровом качестве. Для тех, кто смотрит сейчас телевидение с эфира, все очень просто - надо будет купить только приемник цифрового сигнала, все остальное у них уже есть. Устройство предельно простое, любой сможет с ним справиться самостоятельно. Через неделю начнут поступать в торговые сети в свободную продажу приемники, и добро пожаловать в мир современного телевидения!

 

- Чи планує «Зеонбуд» рекламувати цифрове ТБ за межами телебачення (у пресі, інтернеті, радіо, на білбордах)? Якщо так, то скільки коштів на це планується витратити?

 

- Да, планируем. Будем использовать все формы продвижения услуги цифрового телевидения, приемников. Сейчас заканчиваем разработку специального сайта для телезрителей, аналогичные сайты будут работать и у компаний - продавцов приемников. Укажем и телефоны колл-центров, где зритель сможет получить необходимую информацию. Как я уже сказал, денег потребуется много.

 
 
Но не кажется ли вам ситуация несколько странной? Ведь «Зеонбуд» - это всего лишь компания, получившая лицензию Нацсовета на право строительства цифровой телесети, и не более того. На данный момент компания построила за собственные средства эту сеть, выполнила все требования лицензии, качественно оказывает телекоммуникационные услуги телекомпаниям по трансляции их программ 95% населения страны. На этом все лицензионные обязательства «Зеонбуда» заканчиваются, компания не может отвечать за переход целой страны на цифровой формат вещания. Это задача глобальная, ее можно решить только сообща, государству, телекомпаниям, всем участникам телеинформационного пространства. Мы можем только гарантировать, что приложим максимум возможных усилий для ее решения.

telekritika.ua


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>