Держкомтелерадіо хоче давати сет-топ-бокси інвалідам, малозабезпеченим і пільговикам (ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ)

Перегляди: 3058
Додано: 2012-03-01 18:07:48 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:40:09 (E.v.g.)

 

dvb-t2-logo

 

Державний комітет телебачення і радіомовлення розробив проект постанови Кабміну «Деякі питання забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення», яка має затвердити порядок забезпечення окремих категорій громадян цифровими декодерами (сет-топ-боксами) та порядок використання коштів, передбачених на це в держбюджеті (на 2012 рік - 350 млн 120 тис. грн).

 

Проект постанови було оприлюднено 9 лютого на сайті Держкомтелерадіо.

 

Держкомтелерадіо пропонує забезпечувати сет-топ-боксами такі категорії громадян:

1) інвалідів першої та другої групи (праці, загального захворювання, дитинства, війни);

2) інвалідів війни третьої групи;

3) осіб з сімей, що мають дитину інваліда, за умови, що дитина проживає разом з сім'єю;

4) осіб з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї згідно із Законом України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";

5) осіб, які отримують субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

 

Забезпечення сет-топ-боксами має здійснюватися на безоплатній основі з урахуванням інформації про наявність сигналу цифрового телевізійного мовлення у стандарті DVB-T2 на територіях проживання громадян та спосіб прийому телевізійних програм, яким вони на сьогодні користуються, із розрахунку на одне житлове приміщення (будинок) - один приймач-декодер.

 

Держкомтелерадіо відповідно до закону «Про здійснення державних закупівель» визначатиме постачальників сет-топ-боксів і ті компанії, які доставлятимуть громадянам посилки із цифровими приймачами.

 

Згідно з проектом, органи праці та соціального захисту населення (уповноважені органи) інформують громадян про можливість забезпечення приймачами-декодерами шляхом розміщення на інформаційних стендах та офіційних веб-сайтах в мережі інтернет інформаційних листівок-пам'яток і зразків заяв. Після цього вони перевірятимуть статус громадянина та на підставі поданих до 1 червня 2012 року заяв формуватимуть списки громадян, які безоплатно забезпечуватимуться приймачами-декодерами.

 

Списки формуються по мірі надходження заяв, підписуються керівниками уповноважених органів, затверджуються райдержадміністраціями та щомісяця не пізніше 20 числа передаються Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям. Ті, у свою чергу, узагальнюють отримані списки та щомісяця до 1 липня 2012 року подають їх Держкомтелерадіо, який формує та затверджує списки, на підставі яких здійснюватиметься доставка.

 

У пояснювальній записці до проекту постанови сказано, що вартість сет-топ-бокса становить приблизно 500 гривень, тож виходячи з обсягу коштів, виділених Держкомтелерадіо законом про держбюджет на 2012 рік (350 млн 120 тис. грн), можна забезпечити близько 700 тис. малозабезпечених сімей.

 

Як відомо, за законом «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», усі проекти регуляторних актів потребують проведення громадського обговорення. Офіційне повідомлення про оприлюднення регуляторного акту було оприлюднено на сайті Держкомтелерадіо в розділі «Регуляторна діяльність» 14 лютого. Однак у ньому не вказано строки громадського обговорення. За законом це може бути не менш ніж один місяць та не більше ніж три місяці з дня оприлюднення  проекту регуляторного акта (у нашому випадку - 9 лютого) та відповідного аналізу регуляторного впливу (14 лютого).

 

Зауважимо, що в розділі «Обговорення проектів документів» на сайті Держкомтелерадіо даний проект постанови відсутній.

 

Раніше Держкомтелерадіо сподівався провести тендер на закупівлю сет-топ-боксів ще до лютого 2012 року.

telekritika.uaНаші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>