Незалежність (Львів)
Категорія: Місцеві радіостанції
Перегляди: 8223


www.radio-n.com

Львівська місцева інформаційно-розважальна радіостанція.

До липня 2022 в ефірі були програми радіостанцій "Свобода" (1 год 30 хв/добу).
 
Summary31 січня 1991 року ухвалою Львівської обласної Ради було створено Радіо-Незалежність, на переконання І.Г.Мащенка – «першу в Україні недержавну комерційну ефірну компанію. Радіостанція активно відстоювала принципи демократизації життя країни, її суверенітет». Але чи справді можна вважати Радіо-Незалежність першою комерційною радіостанцією?
В тогочасній ухвалі Львівської обласної Ради йшлося про створення радіоінформаційного центру «Незалежність» (Центр «Н») «під егідою демократичних рад та Львівської Крайової Ради Народного РУХу України», аж ніяк не комерційної радіостанції.
Центру «Н» надавалося приміщення по вул. Міцкевича, 28, а також «фінансова допомога в сумі 50 тисяч карбованців для придбання технічних засобів та оплати праці радіожурналістів». Про це також у своїх працях зазначає В. В. Лизанчук, коли пише про «Незалежність» як про радіопрограму, а не радіостанцію. Дослідник, зокрема, зазначає: «не можна оминути увагою і прямоефірну радіопрограму «Незалежність», яка була в ту пору своєрідною всеукраїнською трибуною широкого кола палких поборників самостійності нашої держави, основним і правдивим інформатором подій тогочасного напруженого суспільно-політичного життя»; також про те, що «перший випуск інформаційно-аналітичної програми радіоінформаційного центру «Незалежність» прозвучав по львівській радіотрансляційній мережі 27 вересня 1991 року». Отже, маємо приклад, коли радіоорганізація була створена засновниками переважно з політичною метою: для боротьби за незалежність країни, демократичних змін у суспільстві, пропаганди та впливу на громадську думку. Отже, тут поки що не йшлося про прибутковість і підприємництво. Потрібен був час на розуміння ринку, конкуренції, можливого прибутку. Зрештою, згодом радіоінформаційний центр «Незалежність» був переформатований у комерційну радіостанцію – це відбулося 1 серпня 1992 року, що і є офіційною датою першого виходу РадіоНезалежність в ефір.
Таким чином радіоінформаційний центр «Незалежність», не маючи власної частоти, транслює радіопрограми в ефірі обласного державного радіо, а з набуттям іншого статусу – комерційного мовця вже як Радіо-Незалежність – отримує власні частоти і вперше звучить на середніх хвилях (1476кГц) з серпня 1992 року, а на частоті 106,7 FM виходить з 1995 року. Отже, саме з серпня 1992 року ця радіостанція почала відповідати необхідним критеріям ділового підприємництва в радіоефірі.
Мапа аналогового мовленняІнтернет мовлення:
Незалежність (320 кб/с)


Загальна кількість частотних присвоєнь - 1
Загальна потужність мережі - 0.68 кВт
Загальна кількість регіонів - 1
*піратське радіомовлення у статистиці не враховується, ліцензії на тимчасово окупованих територіях у статистиці не враховуються та у переліку не вказуються
Частота (МГц) Потужність (кВт) Нас. пункт Розташування RDS Помітки Розклад Підтверджено
+ 106.7 0.68 Львів в ефірі програми радіостанцій "Polskie Radio Lwów" (польською) та "Польське Радіо для закордону" (українською та польською, 30 хв/добу), має за ліцензією 1 кВт admin, 2023-01-17

Дані підприємств(а)
Юридична особа Фактична адреса Юридична адреса код ЄДРПОУ Телефон E-mail Директор Власник Кінцевий власник
ТОВ РІЦ "Незалежність" 20851970 (32) 293-07-05 solomiya@ukr.net Чудик Соломія Іванівна Чудик Марія Олексіївна (70%), Чудик Соломія Іванівна (24%), Парубій Володимир Іванович (6%)
cтарі логотипи:  

 Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2023
>>